Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Zostałam powołana na egzekutorkę Deadly Alliance. Wolę termin "ambasadorka".

—Tanya, kiedy służyła Deadly Alliance.


Tanya jest zdrajczynią Edenii i antagonistką w grach z serii Mortal Kombat.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Tanya wydaje się postrzegać siebie jako ocalałą bardziej niż cokolwiek innego, uzasadniając i uważając swoje wybory jako "sprawiedliwe decyzje". Chociaż Tanya jest dobrze wyszkolona w sztukach walki, preferuje bardziej subtelne metody do osiągnięcia swoich celów. Zawsze próbuje manipulować, wykorzystywać i zabijać każdego, aby uzyskać to, czego chce lub po prostu przetrwać każdą niebezpieczną sytuację.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Tanya jest utalentowaną wojowniczką i ma szereg specjalnych ataków. Jest w stanie wystrzelić ognistą kulę z rąk i rzucić się do przodu, wykonując atak korkociągiem ze stopami pokrytymi płomieniem, w stronę przeciwnika. Tanya może również wykonywać kopnięcia, podczas którego jej nogi są naładowane ogniem, a także może zniknąć w płonącej mgiełce, stając się niewidzialna.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Trudno powiedzieć, czy Tanya była na początku zła, ponieważ wydawała się w dużej mierze niewinna. Jednak jej zakończenie w Mortal Kombat 4 ukazało jej naprawdę złośliwą naturę.
  • Tanya jest uważana za jedną z najbardziej niegodnych zaufania postaci, ponieważ nieustannie okłamuje wszystkich ludzi.
  • Na początku była uważana za klona Jade, tak jak Mileena jest klonem Kitany.
  • W trybie fabularnym Mortal Kombat X powiedziała Kotal Kahnowi, że chce pomóc Mileenie, ponieważ ona obiecała stworzyć wolną Edenię. Nie wiadomo, czy Tanya zawsze zdradza swoje królestwo.
  • Tanya otrzymała swoje imię od jednej z sióstr Eda Boona.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.