Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Kurwa, ale faza.

—Tao Cheng

Ty wielki zjebie, jesteś szalony. Chcesz masaż?

—Tao Cheng do Trevora Philipsa

Tao Cheng - jest to wspierający antagonista w grze Grand Theft Auto V oraz poboczna postać w Grand Theft Auto Online.

Głosu podłożył mu Richard Hsu.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wcześniej[edytuj | edytuj kod]

Tao urodził się w Yangshan w Chinach i mówi po mandaryńskim. Zna tylko kilka angielskich słów i z tego powodu towarzyszy mu tłumacz. Jego ojcem jest Wei Cheng, lider Triad Los Santos. Podczas gdy Wei jest bezwzględny i łatwo jest w stanie wymierzyć karę każdemu, kto mu się sprzeciwia, Tao okazuje się być całkowicie nieudolnym następcą Triady, pokazując typowe cechy rozpieszczonego jedynego dziecka. Ciągle się marnuje i nie ma poczucia inicjatywy na spotkaniach biznesowych, w których ma uczestniczyć wraz ze swoim tłumaczem. Mimo to jego ojciec bardzo troszczy się o syna, mimo jego zachowania i nigdy nie upomina go, że chodzi na spotkania biznesowe pijany lub naćpany.

Wydarzenia z GTA V[edytuj | edytuj kod]

Tao kontaktuje się z Ronem Jakowskim, który wiedział, że kupi metę, którą ugotował Trevor. Mówi o nim tłumacz, który pracuje dla niego pod groźbą śmierci ojca Tao. Kiedy Trevor spotyka Tao po raz pierwszy, jest bardzo zadowolony z ekstazy i wydaje się, że nie traktuje spotkania poważnie, ku rozczarowaniu Trevora. Gdy dotrą do laboratorium meteorologicznego, atak załogi Azteków Ortegi, którzy chcieli zemsty za ich przywódcę, więc Tao i tłumacz zostają umieszczeni w zamrażarce, gdy ma miejsce strzelanina. Kiedy się kończy, zostają uwolnieni, a tłumacz zabiera Tao, mówiąc, że widzieli wystarczająco dużo.

Następnie Tao zdecydował się na współpracę z Braćmi O'Neil, grupą handlarzy metamfetaminy, którzy prowadzą duże laboratorium na swoim ranczu. To rozwściecza Trevora, powodując, że atakuje Tao, uderzając jego głową w drewniany słup. Trevor udaje się na ranczo, zabija większość braci O'Neil i niszczy ranczo podczas eksplozji benzyny. Ojciec Tao poluje na Trevora w North Yankton, ale łapie jego „chłopaka” Michaela De Santa i trzyma go jako zakładnika w fabryce mięsa, chociaż ostatecznie zostaje uratowany przez Franklina Clintona.

Po okradzeniu Union Depository i zabiciu trzech ostatnich braci O'Neila, Michael, Franklin i Trevor planują wyeliminować swoich wrogów, w tym triady. W „Trzecim wyjściu” Franklin zgadza się zabić Wei Chenga. Znajduje go i Tao za pomocą Lestera, który śledzi kartę kredytową Tao w klubie plażowym Pacific Bluffs. Znajduje konwój z trzema samochodami i atakuje go. Tao można zobaczyć obok jego ojca na tylnym siedzeniu czarnej limuzyny. Wyposażony jest w Micro SMG bez modyfikacji, tak jak każdy z ochroniarzy, a także w naturalny sposób zemści się na każdym możliwym wrogu na widoku.

Możemy go zabić, jednak jego śmierć jest nie kanoniczna, ponieważ pojawia się w 2019 roku, w GTA Online.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.