Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Tarkatański Xenomorph jest niekanoniczną kombinacją rasy Tarkatan i Xenomorphów w Mortal Kombat X.

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Ta wyjątkowa rasa Xenomorfów rozpoczęła swoje życie jako jeden z Ovomorphów pozostawionych przez jej członków w Pozaświecie dawno temu, dopóki lider Tarkatańskiego patrolu nie zakłócił jednego z nich. W odpowiedzi jajo się otworzyło, uwalniając Facehuggera, który natychmiast zaczepił się o jego twarz.

Później, gdy doszło do zapłodnienia przez Facehuggera, potomstwo obcego wyrwało się z klatki piersiowej Tarkatana, nosząc cechy zarówno Xenomorpha, jak i żywiciela.

Uciekł od reszty Tarkatańskich żołnierzy i ostatecznie zabił ich zarówno mocami typowymi dla jego gatunku, jak i nowo odkrytymi, chowanymi ostrzami, które uzyskał od gospodarza.

Istota ta przemierza teraz Pozaświat, szukając kolejnych gospodarzy do budowy gniazda i zgromadzenia potężniejszej armii Xenomorphów, by przejąć Pozaświat.

Zakończenie[edytuj | edytuj kod]

Xenomorph ostatecznie pokonał Shinnoka i zrobił z niego krwawą miazgę. Następnie powrócił do swojego gniazda w Pozaświecie i kontynuował poszukiwania odpowiednich gospodarzy do rozwijania go. Używając schwytanych intrygujących gatunków, które znalazł, Xenomorph stworzył potężniejsze, potworne rasy podobne do niego, z niespotykanymi dotąd mocami i zdolnościami.

Po odrodzeniu się królowej, nowe gniazdo obcych szybko się rozszerzało i rozprzestrzeniało w całym królestwie. Imperator Kotal Kahn próbował uratować Pozaświat w desperackim ostatecznym ataku na główny obszar zagnieżdżenia się kosmitów. Niestety atak nie powiódł się, a Pozaświat został przejęty przez obcych.

Opis[edytuj | edytuj kod]

W wyniku narodzin w Tarkatanie wygląd Xenomorpha przypomina nieco zmodyfikowaną wersję typowych wojowników/dronów: zachowuje czarną chitynową skórę, żebrowane boki, podwójne palce, wewnętrzne szczęki i segmentowy ogon zakończony kolcem. Ten Xenomorph jest znacznie bardziej masywny w porównaniu do szczuplejszej wersji standardowych dronów i wojowników, przy czym wystające z grzbietu rurki są znacznie krótsze niż normalnie. Wydłużona cylindryczna czaszka jest również znacznie krótsza, prawie sferyczna, a obcy ma bardziej odsłonięte i naostrzone zęby, co jest jedną z bardziej oczywistych cech odziedziczonych po gospodarzu, tak samo jak kolce Baraki na policzkach.

Najbardziej oczywistym fizycznym wyróżnieniem tego obcego w porównaniu z jego filmowymi odpowiednikami są prążkowane „osłony” na przedramionach, które przechowują wysuwane ostrza Tarkatan. W przeciwieństwie do gładkich, przypominających miecz standardowych ostrzy, obcy mają je podzielone na segmenty, podobnie jak ogon lub popularne modele charakterystycznych ostrzy nadgarstkowych u predatorów, i mają ten sam ciemny chitynowy kolor co ich skóra. Ostrza służą mu oczywiście jako broń.

Pod względem osobowości zachowanie Tarkatańskiego Xenormorpha jest mniej więcej takie samo, choć odziedziczył również niektóre elementy zachowania gospodarza: jako, że rasa gospodarza, Tarkatanie, są niesławnymi krwiożerczymi bestiami, to obcy dostosowuje styl walki z ekwipunkiem berserkera, koncentrując się na zaszlachtowaniu przeciwnika szybkimi, brutalnymi atakami z użyciem ostrzy na ramionach i ogona zamiast mniej brutalnego, ale okrutnego i szybkiego stylu walki, jaki posiada zwykły Xenomorph.

Dzięki swoim naturalnym zdolnościom wzbogaconym o cechy gospodarza oraz ostrza wysuwane z rąk, Xenomorph stał się jedną z najpotężniejszych i najbardziej zabójczych odmian Xenomorphów na świecie.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Chestburster wygląda inaczej, jeśli wyszedł z klatki piersiowej predatora (predalien), Tremora i Mileeny.
  • O ile większość kanonicznych postaci z tej serii wydaje się nie wiedzieć nic o xenomorphie, przynajmniej niektórzy wydają się rozpoznawać go jako kosmitę, a niektórzy wydają się go znać, na przykład Goro, Erron Black, Raiden, Liu Kang, Sub-Zero, Shinnok, a przede wszystkim Johnny Cage. Podczas walki z Triborgiem przełącza się między pytaniem o to, co to jest, a bezpośrednią świadomością, że tak naprawdę jest kosmitą.
    • Shinnok wprost nazywa go xenomorphem.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

WOTc4.jpg
WOTc16.jpg
WOTc15.jpg
WOTc14.jpg
WOTc12.jpg
WOTc11.jpg
WOTc10.jpg
Zzz Mkx alien r2.jpg
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.