Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.


Antonia Dreykov, znana również jako Taskmaster - drugorzędny antagonista filmu Czarna Wdowa z 2021 roku, będąc jednocześnie postacią wspomnianą wcześniej w Avengers.

Jest komendantem Czerwonej Sali, którego zadaniem jest polowanie na Czarną Wdowę i sprowadzenie jej do domu lata po jej ucieczce ze Związku Radzieckiego. Jest (byłą) prawą ręką generała Dreykova, który jest także jej ojcem, który włożył w nią chip, dając mu pełną kontrolę nad jej ciałem i umysłem. Stając się Taskmasterem, Antonia jest w stanie naśladować i kopiować style walki każdego, kogo obserwuje. Ona i Czarne Wdowy zostały uwolnione spod kontroli ojca po jego śmierci, co pozwoliło jej uwolnić się od jego kontroli.

W jej rolę wcieliła się Olga Kurylenko, która grała także Etain, Andy Lister zagrał tą postać w stroju. Jako dziecko wcieliła się w nią Ryan Kiera Armstrong.

Biografia

Antonia jest córką generała Dreykowa, nadzorcy tajnej Rosyjskiej Akademii Czerwonej Sali. Jako młoda dziewczynka została wykorzystana przez Czarną Wdowę Natashę Romanoff do wyśledzenia jej ojca. Zdeterminowana, by zabić Dreykova, Natasza nakazała Clintowi Bartonowi zdetonować materiały wybuchowe i usunąć Dreykova niezależnie od tego, że jego córka znajduje się w zasięgu, zawalając cały pięciopiętrowy budynek, w którym się znajdowali. Natasha wierzyła, że ​​oboje zginęli i spędza lata radząc sobie z jej winą zabicia niewinnej dziewczyny.

Jednak żaden z Dreykovów nie zginął i chociaż generał pozostał nietknięty, Antonia została ciężko ranna. Jej twarz była mocno poparzona, a kora mózgowa uszkodzona, co spowodowało utratę mobilności. Dreykov dostrzegł w tym szansę i poddał ją szeroko zakrojonym eksperymentalnym udoskonaleniom. Z tyłu jej głowy przymocowano urządzenie zewnętrzne, które przywróciło jej mobilność, ale także umożliwiło Antonii zapamiętanie i perfekcyjne odwzorowanie stylów walki innych, obserwując i badając ich ruchy. Podobnie jak inni absolwenci Czerwonej Sali, została poddana chemicznemu warunkowaniu opracowanemu przez Melinę Vostokoff, która uczyniła ją więźniem we własnym ciele i pozwoliła Dreykovowi zdalnie kontrolować jej najdrobniejsze działania. Mianowana jako „Projekt Taskmaster” była wysyłana w teren tylko w bardzo ekstremalnych sytuacjach.

W 2016 roku Dreykov wysłał Taskmaster po zbiegłą Czarną Wdowę Yelenę Belovę, która była w posiadaniu rzadkiego antidotum, które mogło przeciwdziałać mentalnej kontroli nad ofiarami Dreykova. Taskmaster wyśledziła paczkę do Norwegii i zaatakowała Romanoff, przybraną siostrę Belovy, która była teraz w posiadaniu antidotum i uciekła. Dwie Wdowy ponownie zjednoczyły się w Budapeszcie i Taskmaster, oraz Wdowy ścigały ich ulicami miasta, ostatecznie gubiąc ich.

Zdeterminowani, by obalić Dreykova, Belova i Romanoff połączyły siły ze swoją „matką” Meliną i „ojcem” Alexeiem Shostakovem. Melina udawała, że ​​ich zdradziła, pozwalając Taskmaster i Wdowom zabrać ich więźniów do Akademii Czerwonej Sali która była w powietrzu, która służyła jako kwatera główna Dreykova. Tam Dreykov ujawnił Romanoff, że Taskmaster jest w rzeczywistości jego córką, którą Romanoff zamierzała zabić jako zabezpieczenie. Zrozpaczona Natasha pozwoliła Alexieowi walczyć z Taskmaster, podczas gdy ona miała do czynienia z Dreykovem. Shostakov walczył w wrogiem i ostatecznie był w stanie uwięzić przeciwnika w bezpiecznej celi przeznaczonej dla niego samego. Melina zdestabilizowała konstrukcję, zmuszając wszystkich do szaleńczej ucieczki, w której Dreykov zginął na dobre. Romanoff nie pozwoliła Antonii umrzeć i uwolniła ją z celi, mimo że została natychmiastowo zaatakowana zaraz po uwolnieniu. Po tym, jak obie dotarły bezpiecznie na ziemię, Natashy udało się oblać Antonię antidotum, uwalniając ją od kontroli. Antonia była w stanie tylko sapnąć "Czy on odszedł?" (odnosząc się do jej ojca), zanim inne Wdowy, również już niekontrolowane umysłowo, zabrały ją, aby uniknąć schwytania przez siły sekretarza stanu Rossa.

Ciekawostki

  • Inny Taskmaster, którego głosu użyczył Crispin Freeman, pojawia się w grze wideo Captain America: The Winter Soldier - The Official Game. Ta wersja postaci sprzymierza się z Sin i King Cobrą w ich konflikcie przeciwko T.A.R.C.Z.Y., kradnąc kilka głowic nuklearnych zasilanych Iso-8 z Projektu Pegasus z zamiarem zbombardowania głównych miast. Taskmaster prowadzi Kapitana Amerykę w pułapkę, planując go zabić, ale ostatecznie zostaje pokonany i poddaje się, pozwalając się aresztować przez T.A.R.C.Z.Y. i jest przesłuchiwany przez Czarną Wdowę. Jeśli chodzi o wydarzenia z Czarnej Wdowy, ta wersja Taskmastera nie jest już uważana za kanoniczną.
  • Pomimo faktu, że Taskmaster w filmie jest kobietą, większość jej wyczynów kaskaderskich i zamaskowanych scen były wykonywane przez dublera, Andy'ego Listera.
  • Taskmaster to dziewiąta postać z komiksowych odpowiedników, która zmieniła płeć, po Jeri Hogarth, Starożytnej, Fenris, Duchu, Mar-Vell, Morgan Stark, Gabrielli Rosetti i Karli Morgenthau. Jest także drugim wcieleniem Taskmastera, w którym dokonano zamiany płci na pierwszą wersję debiutującą w Deadpool MAX.
Advertisement