Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Tatara (タタラ, Tatara) – jeden z głównych antagonistów w mandze Tokyo Ghoul, a także jej adaptacji anime. Jest Ghulem, a zarazem drugim przywódcą Drzewa Aogiri oraz jednym z bezpośrednich podwładnych Jednookiego Króla.

W anime głosu użyczył mu Christopher Wehkamp.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Tatara była wysokim mężczyzną o krótkich siwych włosach i czerwonych oczach. Ukrył usta pod czerwoną żelazną maską i przez większość czasu pojawia się w białej pelerynie. Kiedy po raz pierwszy pojawił się wraz z Eto, miał na sobie duży niebieski płaszcz.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jako jeden z przywódców Drzewa Aogiri i bezpośredni podwładny Jednookiego Króla, Tatara był niezwykle lojalną osobą. Został przedstawiony jako spokojna osoba, który często obserwował pracę egzekutorów Aogiri. Był także dumny ze swojej ogromnej wytrzymałości podczas walki i dokładności swoich obliczeń. Tatara wydawał się mieć ochotę na precyzję; jak pokazano, kiedy odrzucił Kanekiego, uważając go za sztucznego jednookiego ghula. Miał urazę do Kousuke Houji'ego, który był jednym z tych, którzy zabili członków Chi She Lian, w tym jego brata.

Również Ayato Kirishima zauważył, że jego podwładni są zwykłymi pionkami, co on chętnie potwierdził.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Saga Aogiri[edytuj | edytuj kod]

Po tym jak Ken Kaneki został schwytany przez Yakumo Oomoriego, Nico i Ayato Kirishima, Kaneki został przyprowadzony przed Tatarę. Tatara przebiła brzuch Kanekiego. Ponieważ "oko" Kanekiego nie było dobre, Tatara zdecydowała, że nie może używać Kena. Dał go Ayato, żeby mógł użyć Kanekiego, jak tylko chciał. Pod koniec spotkania Tatara wyjechał z Eto, ponieważ czekali na nich ich towarzysze. Tatara opuściła 11 Dzielnicę. Tatara przewidziała, że gołębie nadejdą wkrótce i powiedzieli Noro, by podążał za ich planem.

Podczas gdy miała miejsce bitwa w 11 Dzielnicy, Tatara i Eto poprowadzili wielu najsilniejszych członków Aogiri do ataku na Cochlea, uwalniając wiele niebezpiecznych ghuli.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.