Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Witaj. Cześć, nazywam się Ted. Jestem Ted, miło cię poznać.

—Pierwsze słowa Teda w filmie.


Ted Bundy (prawdziwe nazwisko: Theodore Robert Cowell) - protagonista filmu z 2002 Bezlitosny morderca. Opiera się na prawdziwym seryjnym mordercy i nekrofilu o tym samym imieniu, który zamordował ponad 100 kobiet w trzech stanach.

W jego rolę wcielił się Michael Reilly Burke.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W 1974 r. Seattle student prawa Theodore Robert Cowell (zwany „Ted”) wydaje się być normalnym, bardzo spokojnym facetem, a wielu nie zna jego ciemnej strony. Jednego dnia jedzie żółtym Volkswagen Beetle na University of Washington i widzi grupę pięknych młodych kobiet, które go podniecają.

Później tej nocy znajduje piękną kobietę w klubie tanecznym i prosi ją, by zatańczyła z nim. Początkowo odmawia, ale Tedowi udaje się ją przekonać. Tańczą przez chwilę, zanim będzie musiała odejść, a Ted dyskretnie śledził ją do jej domu. Patrzył na kobietę przez okno podczas masturbacji, ale potem mieszkaniec zrzuca wodę na Teda, aby się go pozbyć.

Ted popełnił swoją pierwszą znaną sprawę morderstwa. Od tego momentu Ted zaczął się ukrywać jako policjant lub udawać kontuzjowanego, aby zwabić młode kobiety do swojego samochodu. Potem Ted gwałtownie powala kobiety swoim narzędziem, wiązał je i zabierał je do nieznanego miejsca, gdzie Ted gwałcił i mordował je.

Rok później, w 1975 r., Tina Gabler, jedna z ofiar Teda, uciekła z jego samochodu wyskakując z niego. Później tej nocy Ted został zatrzymany przez policję i aresztowany. Policja znalazła w samochodzie Teda maskę, piłę ręczną, łom, noże, liny i kajdanki (przez to jego dziewczyna stała się nieco podejrzliwa). Ted zaprzeczył, że kiedykolwiek widział w życiu Tinę Gabler. Teda odwiedziła jego dziewczyna w więzieniu; powiedział jej, że postawiono mu wiele zarzutów za jego morderstwa, ale podkreśla fakt, że nie ma dowodów i nigdy nie zostanie skazany za śmierć. Dziewczyna Teda całkowicie dystansuje się od niego.

Ted następnie zaplanował ucieczkę z biblioteki sądu. Kiedy strażnik, który go obserwował, wyszedł, żeby zapalić papierosa, Ted skorzystał z okazji, by uciec przez okno i na ulicę poniżej; nikt nie widział, jak opuszcza pomieszczenie. Jednak jego wolność była krótka, gdy policjant zauważył go, próbującego ukraść samochód z małego miasteczka. Udało mu się uciec kilka miesięcy później z więzienia na Florydzie.

Przyjmuję pseudonim Chris i wynajmuje dom starszej pary.

Ted obezwładnia cztery kobiety, brutalnie bijąc je w ich domu. W tym momencie jego metoda zabijania staje się zdezorganizowana i prawie niechlujna. Odkryto również, że Ted zamordował małą dziewczynkę po tym, jak udawał, że jest przyjacielem jej ojca, i zaproponował, że odwiezie ją ze szkoły. Historia stała się bardzo rozpoznawalna przez policję, a gdy znalazł go policjant, był w furgonetce. Próbował uciec od niego, ale bezskutecznie, a Ted został ponownie wysłany do więzienia.

W końcu sędzia wybrał, że Ted jest gotowy do egzekucji przez krzesło elektryczne. Ted wypowiedział ostatnie słowa przed egzekucją.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Ted Bundy jest jednym z trzech seryjnych morderców, którzy dostali film oparty na ich zbrodniach wydany w 2002 roku. Pozostali dwaj to Jeffrey Dahmer i John Wayne Gacy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.