Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Czy mój brat ci nie powiedział? Jeśli przegrasz, to twoja wina.

—Terence T. D'Arby


Moim hobby jest robienie marionetek... a następnie nasycanie ich duszami prawdziwych ludzi. Prawdę mówiąc, taka jest umiejętność mojego Standu.

—Terence T. D'Arby


Terence T. D'Arby jest pomniejszym antagonistą w JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders. Terence jest doświadczonym graczem, który podobnie jak jego brat Daniel J. D'Arby zarabiał na życie wyłącznie z hazardu. Został zatrudniony przez DIO jako jego kamerdyner i jedna z jego prawych rąk, wraz z Kennym G. i Vanillą Ice.

W JoJo's Bizarre Adventure: Heritage for the Future, w japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Eiji Takemoto i Junichi Suwabe w JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle oraz w anime. W angielskiej wersji językowej anime głosu użyczył mu Xander Mobus.

Biografia

Kiedy bohaterowie docierają do rezydencji Dio, Terence wita ich oraz przedstawia się im, twierdząc, że nie szuka zemsty za klęskę jego brata. Grupa zaczyna tracić cierpliwość, a Jotaro postanawia zbić Terence, aby zszedł im z drogi, jednak ten przewiduje jego następny ruch i chwyta go, wrzucając go do dziury w podłodze. Joseph oraz Kakyoin starają się pomóc Jotaro, jednak obaj zostają wciągnięci razem z nim.

Kiedy trójka odzyskuje przytomność, znajdują się na małej wysepce. Terence wita ich i oznajmia im, iż to co widzą jest jedynie iluzją wykreowaną przez innego użytkownika widma oraz nadal znajdują się w rezydencji. Terence wyjaśnia grupie, że jego widmo działa na podobnej zasadzie do jego brata, po czym pokazuje im jego kolekcje. Wtedy również oświadcza Jotaro, że kiedy ten go uderzył, pozostawił rękę jego własnego widma na jego ramieniu, zmuszając ich do grania w grę w zamian za uwolnienie ręki Jotaro. Kakyoin przyjmuje wyzwanie i wybiera grę wyścigową.

Terence rozpoczyna wyścig poprzez szybkie wciskanie przycisku przyspieszania, co daje mu przewagę. Kakyoin manewruje swoim samochodem w celu wykonania obrotu, wyrzucając samochód jego przeciwnika oraz powodując zderzenie się obu samochodów. Terence próbuje przewrócić samochód Kakyoina przed wejściem do tunelu, który mógł pomieścić tylko jeden samochód, jednak temu udaje się po raz kolejny spowodować obrót jego samochodu, wyrzucając samochód Terence poza tor. Niestety, to powoduje wysłanie samochodu Terence na linie mety. Przegrany, Kakyoin przyznaje przegraną, jego dusza zostaje zabrana przez Terence, a następnie umieszczona w lalce. D'Arby z satysfakcją puszcza ramię Jotaro, po czym rzuca mu wyzwanie. Akceptując je, Jotaro wybiera grę bejsbolową.

Początkowo, gra sprawia ogromne trudności Jotaro, ponieważ nigdy wcześniej nie grał w gry wideo i znał tylko zasady baseballu. Po tym, jak Terence z łatwością strzela wiele goli, Jotaro w końcu dostaje wprawy w grze i jest w stanie odbić kilka strzałów. Nie okazując zaskoczenia, Terence wyświadcza im, że jego starszy brat nigdy nie rzucił mu wyzwania i zaczyna przewidywać następne ruchy przeciwnika. Kiedy Jotaro celuje piłką w członka drużyny Terence, a ten odbija ją, Jotaro zdaje sobie sprawę, iż Terence ma zdolność do czytania ludziom w myślach. Jotaro następnie zaczyna papugować zachowanie Terence, wyjawiając mu jego ruchy. Terence odczytuje jego umysł oraz dowiaduje się, że nie blefuje. Mimo to, Terence jest niezdolny odbijać piłkę przeciwnika. Dlatego ponownie czyta w myślach Jotaro i okazuje się, iż ten oszukuje, ale nie jest w stanie stwierdzić jak, ponieważ może zadawać tylko pytania na tak oraz nie. Niebędąc zdolnym do przewidywania ruchów oponenta, Terence ostatecznie przyznaje porażkę, a następnie uwalnia duszę Kakyoina. Okazuje się, że Joseph używał własnego widma do gracza zamiast Jotaro. Kiedy Terence zaczyna błagać o przebaczenie, Jotaro mówi mu, aby odczytał jego umysł i zgadł, którą ręką go uderzy. Po błędnym odpowiedzeniu, że Jotaro pobije go prawą i lewą ręką, Terence pozostaje z trzecią odpowiedzią, zakładającą, iż Jotaro użyje obu rąk do pobicia go, co chwilę potem uczynił.

Charakterystyka

Fizyczny wygląd

Terence nosi chustę na głowę i kolczyki w kształcie litery T i D. Ma włosy ula, które są podzielone na segmenty i wystają do góry. Nosi niebieskawą kamizelkę na czarnej koszuli z dwuwarstwowym symbolem serca na klatce piersiowej. Ma wytatuowane równoległe paski na nosie, brodzie i czole (podobne do oznaczeń na policzkach brata).

Osobowość

Jako kamerdyner, Terence jest bardzo kulturalną osobą. Jednak ta postawa jest fasadą dla jego pokręconej i aroganckiej osobowości.

Ze względu na swój zawód, Terence jest dość uprzejmy, zachowując spokój nawet w obliczu prowokacji i przychodzi, aby powitać i stawić czoła Grupie Joestar, gdy wchodzą do rezydencji DIO.

Chociaż Terence może wydawać się spokojny i opanowany, kiedyś brutalnie pobił swojego starszego brata za podrywanie jego dziewczyny i może być rozgniewany do tego stopnia, że ​​jest bardzo zestresowany i wygląda na starszego niż wskazuje to jego wiek. Czuje się lepszy od swojego starszego brata z powodu tej zdolności przedwiedzy, ale, jak zauważyli Jotaro i Joseph, brakuje mu przebiegłej i sprytnej mentalności, którą jego starszy brat rozwinął jako hazardzista. Podczas gdy widzi siebie jako lepszego od swojego brata, jak Kenny G. i Vanilla Ice, Terence patrzy z góry na Nukesaku za to, że nie ma Standu, a nawet groził, że zabije, jeśli kiedykolwiek mu przeszkodzi.

Kiedy pokonał jakąkolwiek osobę w grach wideo, zamyka duszę tej osoby w lalce, mając kolekcję z łatwego pokonania za pomocą swojego Standu. Joseph twierdził, że jest bardziej pokręcony niż jego brat Daniel.

Terence jest bardzo inteligentnym człowiekiem i jest szczególnie biegły w grach wideo: pokonał takich graczy jak Noriaki Kakyoin i Tatsuhiko, będąc geniusz z IQ równym 190, aczkolwiek bez wykorzystania zdolności jego Standu do czytania w myślach. Terence jest dość dumny ze swoich umiejętności, kiedy zdał sobie sprawę, że Jotaro oszukuje, ale nie mógł zrozumieć, jak to zrobić, twierdząc, że jest geniuszem gier wideo i nie mógł przegrać, ponieważ nadal prowadził w baseballu, w którym grali.

Ze względu na zdolności jego Standu i brak u niego mentalności, jak jego, Terence jest zbyt pewny siebie i nadmiernie polega na zdolności swojego Standu. Zostało to wykorzystane, gdy Jotaro wypowiedział, jakiego skoku zamierzał użyć, co pozwoliłoby Josephowi użyć swojego Standu do przejęcia kontroli, aby zmienić kierunek, ponieważ Terence skupiał się tylko na Jotaro, a nie na Josephie. Dopiero po tym, jak Terence przyznał się do porażki w duszy, ku swemu szokowi uświadomił sobie, kto jest za sterami.

Terence może być dość tchórzliwy, gdy jest poddawany dużym obciążeniom. Okazało się, że Kenny G użył swojego Standu, by stworzyć iluzję oddzielającą Grupę Josestar. Jednakże, jeśli jest w bezradnej sytuacji, Terence ucieknie się do błagania o oszczędzenie, ponieważ nie udało mu się przekonać Jotaro i Josepha, by pozwolili mu odejść, gdy odzyskali Kakyoina.

Jego znajomość mocy Standu sugeruje, że regularnie zadaje tylko pytania Tak/Nie, wiedząc, co zrobi przeciwnik, ale nie wie, jaki ruch wykona. Jest to dodatkowo wspierane przez zadawanie przez niego w gniewie pytania innego niż Tak/Nie, tylko po to, by spotkać się bez odpowiedzi i uświadomić sobie, że pytanie to musi być Tak/Nie.

Terence jest również przywiązany do liczby 15 podczas wybierania liczb w swoich grach, ponieważ jego urodziny przypadały 5 stycznia.

Moce i Umiejętności

Moje widmo potrafi zajrzeć w dusze innych. Nie ma znaczenia kim są, ich dusze nie kłamią.

—Terence T. D'Arby


Terence jest użytkownikiem widma o nazwie Atum, o zdolnościach podobnych do tych widma jego brata, Osirisa. Podobnie jak Osiris, Atum może kraść dusze ludzi pokonanych w jego wyzwaniach. Atum posiada także zdolność odczytywania dusz kogokolwiek w pobliżu. Z duszą osoby w jego zasięgu wzroku, może zadać jakiekolwiek pytanie na tak lub nie, a ich dusza odpowie co zrobi, a co nie. Atum widzi również kiedy dana osoba nie mówi prawdy, ponieważ kolor ich aury ulega wtedy zmianie.

Ciekawostki

  • Telence urodził się 5 stycznia.
  • Co dziwne, w adaptacji Super Famicom RPG JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders, gracz walczy z Terence'em za pomocą Atuma, aby fizycznie zaatakować gracza, zamiast używać jego Standu tak, jak ma być używany.
  • W JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle, Terence pojawia się jako główna postać objaśniająca w galerii postaci, w której gracz może zobaczyć modele i kostiumy bohaterów.
Advertisement