Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


The Rake - mem internetowy i miejska legenda, wywodząca się z historii Creepypasta o tej samej nazwie. Jest powszechnie postrzegany jako niepokojące humanoidalne stworzenie żyjące w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Podobno śledzi ludzi przez lata, dowiaduje się o nich wszystkiego, a nawet grozi im informacjami na temat ich rodziny, przyjaciół i życia osobistego. Jest zaciekle terytorialny i chociaż zwykle atakuje tylko wtedy, gdy zostanie sprowokowany, wielokrotnie atakował ze złości.

Pochodzenie

Legenda Rake'a pochodzi ze strony 4chan. W 2005 r. Anonimowy użytkownik opublikował wątek, w którym umieścił wiele pomysłów na nowe potwory na stronie internetowej. W szczególności jeden się wyróżniał, co spowodowało, że użytkownik stworzył nowy post dotyczący więcej pomysłów na temat stworzenia. W nowym poście użytkownik opisał fotografię własnymi słowami.

Ostatecznie zdjęcie otrzymało nazwę „The Rake”. Historia i mity przeszły wiele zmian i przeróbek na początku. Jedna z najwcześniejszych historii o Rake'u została opublikowana na stronie internetowej Something Awful. 20 lipca 2006 roku stała się pierwszą historią z serii o nazwie „Teatr Horroru”, ale istnieją teorie, że tekst był oryginalny lub pochodzi z innej strony internetowej.

Biografia

Przed 1600 rokiem

Według mitologii historie o Rake'u zaczęły się na początku XII wieku. Jednak większość materialnej dokumentacji lub raportów została tajemniczo zagubiona lub zniszczona przez lata.

1691

Pierwszy zarejestrowany incydent związany z nim został udokumentowany w dzienniku marynarza z 1691 r., Który udał się do północnych Stanów Zjednoczonych z Anglii. Rake zaatakował żeglarza we śnie i rzekomo zażądał odejścia, na co marynarz i jego załoga zgodziła się.

1880

Wpis do hiszpańskiego czasopisma z 1880 r. Pochodzi od osoby, która przeżyła ciągłe prześladowanie przez Rake'a i nie była w stanie spać ani odpoczywać z powodu ciągłego strachu i paniki. Nie wiadomo, co się stało z autorem.

1964

Notatka o samobójstwie napisana, zanim mężczyzna odebrał sobie życie w 1964 r., Szczegółowo opisywała podobne doświadczenia autora tego czasopisma w 1880 r., Ponieważ ciągłe prześladowanie i ataki Rake'a powodowały, że autor żył w ciągłej paranoi i strachu. Jednak to spowodowało, że ​​ofiara odebrała sobie życie, pozostawiając dwie puste koperty adresowane do osób znanych jako William i Rose oraz jeden luźny list prywatny bez koperty z napisem „Najdroższa Linnie, modliłem się za ciebie. Wypowiedział twoje imię. „.

2003

Latem 2003 r. Rake został rzekomo uchwycony przed kamerą i wzbudził zainteresowanie mediów, dopóki stworzenie nie zostało w tajemniczy sposób umieszczone na czarnej liście od publikacji, a wszystkie nagrania z tego wydarzenia zostały tajemniczo zniszczone. Później tego samego roku zespół badaczy i śledczych zaczął zbierać dowody Rake'a i archiwizować je, w tym wyżej wspomniane raporty i następujące konto.

2006

Relacja naocznego świadka w 2006 roku pochodzi od kobiety, która opowiedziała o swoim tragicznym spotkaniu z Rake'em. Jej mąż obudził się wczesnym rankiem, obudził ją i wskazał humanoidalne stworzenie siedzące u stóp łóżka. Rake podbiegł do męża kobiety i spojrzał na niego, po czym odwrócił się i skierował do pokojów ich dzieci.

Kobieta i jej mąż ścigali go, ale okazało się, że zgarbił się nad ich córką (o imieniu Clara), pokrwawiony i poważnie raniąc dziecko. Rake uciekł, a mąż kobiety zabrał umierającą dziewczynę do samochodu. Pojechał do szpitala, ale po drodze wjechał samochodem do jeziora, zabijając zarówno siebie, jak i Clarę.

Kobieta i jej syn pozostali w hotelu przez jakiś czas po wydarzeniu, po czym wrócili do domu. Kiedy to zrobili, kobieta zaczęła badać stworzenie i odkryła wszystko, co mogła, i zainstalowała monitory audio na wypadek, gdyby go usłyszała. W końcu usłyszała, jak mówi na urządzeniu audio, choć odmówiła podzielenia się tym, co powiedział. Twierdzi, że chociaż od czasu zdarzenia nie widziała bezpośrednio Rake'a, wie, że był w jej pokoju podczas gdy spała.

Na czas incydentu wspomniany zespół śledczy zebrał kilkanaście materiałów i raportów o istnieniu Rake'a, które planują opublikować w książce.

Inne wystąpienia

Rake

Rake pojawia się jako główny antagonista w horrorze o tej samej nazwie. W grze badacz i myśliwy Gordon Davis próbują uchwycić materiał filmowy i dowody dotyczące Rake'a, a potencjalnie nawet jego samego.

Jednak zadanie okazuje się trudniejsze niż się spodziewano, ponieważ Rake ma własne plany dla myśliwego i wprowadza go w ciemność i szaleństwo. Ta wersja jest przedstawiana jako o wiele bardziej zdziczała, ale wciąż inteligentna i przebiegła, zdolna zwabić i złapać łowcę.

Gra zawiera również tryb wieloosobowy z dwoma lub więcej nienazwanymi łowcami w tych samych rolach, w których potwór nieustannie prześladuje ich, a ci próbują odeprzeć go bronią palną i pułapkami.

Slenderverse

Główny artykuł: The Rake (Slenderverse)

W tych seriach jest zwykle przedstawiany jako sługa Slender Mana i/lub HABITa. Rake występuje jako antagonista w kilku seriach Slenderverse, w tym między innymi: EverymanHYBRID, WhisperedFaith, Theyarecomingback09, KeratinGarden, TrialofLeaves, SlenderHaunting, Stan Frederick, Afraid At Home (Part 2)/Stargazer i 5zer02.

Film z 2018 roku

Główny artykuł: The Rake (2018)

Ciekawostki

  • The Rake pojawił się jako jeden z głównych antagonistów w „The Rake vs. Dogman”, gdzie walczył z niesławnym Michigan Dogmanem.
  • Rake zyskał rzesze ludzi, którzy uważają, że Creepypasta może być oparta na prawdziwych wydarzeniach lub przynajmniej zainspirowana prawdziwymi relacjami o humanoidalnych kryptach.
    • Oryginalne zdjęcie Rake'a oparta jest na przekonujących dowodach prawdziwego zdjęcia Dover Demona.
  • Chociaż jest opisany jako humanoidalny, przyjmuje się, że Rake ma inne formy i jest w rzeczywistości ciemną formą o ogromnych i przerażających zdolnościach i mocach.
  • Potwierdzono, że Rake został zainspirowany pracami H.P. Lovecrafta.
Advertisement