FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Batman

Thomas Wayne na osi czasu Flashpoint jest alternatywnym wcieleniem Batmana. Jest starszą wersją siebie, która stała się bardzo zgorzkniała, kłótliwa i samotna. Jest także właścicielem sieci hoteli i kasyna Wayne.

Zamiast zastrzelenia Thomasa i Marty Wayne przez Joe'a Chilla, to Bruce zginął w alei przestępczej tej fatalnej nocy, pozostawiając Thomasa Wayne'a żywego i załamanego. Po tragicznym wydarzeniu Thomas Wayne sam wziął płaszcz Batmana, szukając zemsty. Jednak w przeciwieństwie do swojego syna Thomas nie ma litości i wyrzutów sumienia dla przestępców i nie ma skrupułów, by ich zabić.

Biografia Edytuj

Flashpoint Edytuj

Prowadząc kasyno jako sposób na śledzenie różnych przestępców, a także dowodzenie GCPD, Thomas działa w małej jaskini nietoperza pod swoją starą rezydencją, zapewniając krwawą czujność, gdy zapada noc. Większość złoczyńców prawdopodobnie zginęła pod jego rządami, ale Joker nadal pozostaje żywa, tym razem jest to zrujnowana psychicznie wersja jego byłej żony. W drodze na ratunek jej zakładnikom, bliźniaczym dzieciom Havery'ego Denta, zabija popleczniczkę, zrzucając ją z wieżowca.

Z pomocą Jima Gordona i Seliny Kyle/Wyroczni Thomas odkrywa, że ​​są przetrzymywani w jego starej rezydencji. Gordon wpada sam, ale zostaje oszukany, aby zastrzelić jedno z martwych dzieci, zanim zginie z rąk Jokera. Wbiegając na scenę akcji, Wayne konfrontuje się z żoną, która opowiada mu o osi czasu kanonu. Thomas próbuje powstrzymać jej szalony chaos, Martha pyta go o los ich syna, a po tym, jak powiedziała jej swoją tożsamość jako Batman, następni ze smutkiem ucieka i potyka się i wpada w szczelinę gdzie ginie.

Kiedy Flash budzi się i odkrywa istnienie Batmana, ten próbuje go znaleźć, by uzyskać pomoc. Kiedy odkrywa jego prawdziwą tożsamość, ta dwójka wraz z Cyborgiem i Elemental Women i Thomasem idą do domu dzieci Shazama, myśląc, że ich moc może pomóc Barry'emu w jego problemach z pamięcią. Odkrywając wojnę między Wonder Woman a Aquamanem, Barry prosi Thomasa o pomoc w walce, na co zgadza się, wskazując, że właśnie to zrobiłby Bruce. Jednak bitwa zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ Wonder Woman zabiła Billy'ego Batsona, a Enchantress zabija większość ruchu oporu i rani Thomasa. Mimo zranienia udaje mu się powstrzymać Profesora Zooma, strzelając mu w tył głowy. Przed śmiercią z powodu broni nuklearnej Aquamana, daje Flashowi list do Bruce'a, prosząc go o naprawienie osi czasu.

Pomimo sukcesu Flasha w ustaleniu strumienia czasu, linia czasu Flashpoint nadal istniała, utrzymywana na miejscu przez tajemniczą siłę. Flash powraca na tę oś czasu wraz z synem Thomasa Brucem Waynem, badając istnienie przycisku umieszczonego w ścianach Batcave. Thomas natychmiast atakuje ich po przybyciu, ponieważ uważa ich za podstęp. Ale Flash przekonuje go, że podróżowali do jego świata za pomocą Kosmicznej Bieżni i potrzebują jego pomocy, aby go naprawić. Po naprawieniu bieżni linia czasu punktu zapalnego nagle znika wokół nich. Bruce jest powstrzymywany przez Flasha, gdy błaga ojca, aby poszedł z nimi do ich świata. Jednak Thomas odmawia i zamiast tego mówi Bruce'owi, aby zrezygnował z płaszcza Batmana, aby mógł kontynuować szczęśliwsze życie. Oś czasu pozornie znika całkowicie wraz z Thomasem Waynem.

DC Rebirth Edytuj

Chociaż miał zostać wymazany przez dr Manhattana, Thomas Wayne został uratowany przez Reverse Flasha jako karę za jego poprzednią śmierć podczas wydarzeń we Flashpoint. Reverse Flash wiedział, że będzie dręczyć Thomasa, gdy jego syn dorasta i zostaje Batmanem, więc czarny charakter utknął w głównym nurcie czasu, by być świadkiem tego, zamiast losu, który wybrał. Thomas nadal obserwował Bruce'a z cienia z troski o jego zdrowie i wkrótce wydedukował, że jego syn był celem wielkiego spisku. Później zbliżył się do Jokera, który został poważnie ranny w kościele, i powiedział mu, że uratuje mu życie, jeśli szaleniec ujawni, dla kogo pracuje.

Thomas odkrył, że Bane stoi za spiskiem przeciwko jego synowi. Ale zamiast go zatrzymać, Thomas postanowił dołączyć do niego w jego planach psychologicznego i emocjonalnego złamania Batmana, aby Bruce zrezygnował ze swojej krucjaty.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.