FANDOMŚwiat nie istnieje bez poświęceń. Ale jeśli będziemy tworzyć ofiary, to równocześnie będziemy chcieli chronić własne ofiary.

—Tier Harribel do Emilou Apacci, Franceski Mili Rose, and Cyan Sung-Sun.

Nasza egzystencja oparta jest na szlachetnych wyrzeczeniach. Zamiast tego, zostaniesz pokonany w walce w obronie swoich podwładnych. Moje podwładne nie zostały po prostu pokonane. Pozostawiły dla mnie znak, w jaki sposób mogę poprowadzić tę walkę. Jeśli zostałabym stracona, poświęcenie moich podwładnych poszłoby na nic. Trzymam więc determinację tych, którzy poświęcili swoje życie.

—Tier Harribel do Tōshirō Hitsugaya.


Tier Harribel jest dawną 3 Espadą w armii Aizena oraz (dawną) pomniejszą antagonistką w mandze i anime Bleach.

Po śmierci Coyote'a Starrka i Baraggana Louisenbairna, stała się władczynią Hueco Mundo.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Megumi Ogata, a w wersji angielskiej Laura Bailey.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Harribel ma oliwkową skórę, zielone oczy, grube rzęsy i krótkie złote blond włosy. Nosi pewną odmianę kurtki Arrancarów z wysokim kołnierzem, która zakrywa dolną część twarzy w dół, obnażając znaczną część dolnej połowy jej dużych piersi. Kurtka ma zamek błyskawiczny biegnący na całej długości, który jest rozpięty od dołu do góry. Ma beżowy filtr powietrza po obu stronach tuż poniżej wykończenia. Rękawy kurtki całkowicie otaczają jej ramiona, zakończone czarnymi przedłużeniami przypominającymi rękawiczki na kończynach, przypominającymi wyglądem kocie łapy.

Pozostałości jej maski Pustego składają się po bokach twarzy, ust i rozległego obszaru poniżej i wokół szyi, rozciągającego się aż do sutków. Zwykle ukrywa te resztki za pomocą kurtki. Jej tatuaż Espady jest umieszczony po lewej stronie jej prawej piersi. Jej dziura Pustego znajduje się w jej podbrzuszu, w miejscu, w którym będzie znajdować się jej łono. Jej wygląd, zanim stała się Arrancarem, w większości przypominała jej formę resurrection, ale większość jej ciała i twarzy była pokryta białymi kośćmi Pustego, a jej broń była częścią jej ramienia, lecz włosy i oczy były odsłonięte.

Osobowość Edytuj

Harribel jest spokojna, małomówna, zrównoważona i analityczna, woląc nie angażować się w walkę: jest zadowolona z cichego obserwowania obu stron, dopóki walka nie dobiegnie końca. Zdecydowanie sprzeciwia się pomysłowi zabijania innych, zwłaszcza jeśli jest to robione w celu zdobycia władzy, ale kiedy zostaje zdradzona przez Sōsuke Aizena, Harribel ze złością atakuje go, udowadniając, że może być dość agresywna i brutalna po przekroczeniu pewnej granicy. Harribel troszczy się o swoją Fracción i jest wyraźnie zdenerwowana, gdy wyczuwa zanik ich obecności, ze złością atakując Tōshirō Hitsugayę kilka sekund po ich porażce z ręki kapitana-dowódcy Genryūsai Shigekuni Yamamoto. Przed zdradą Aizena, bardzo go szanowała, tak samo jak szanowała jego moc.

Umiejętności Edytuj

Harribel ma ogromną ilość energii duchowej i nie wolno jej nawet wypuszczać swojego Zanpakuto w Las Noches, co mogłoby zniszczyć fortecę. Jest wysoce uzdolniona w szermierce, jest w stanie walczyć na równi z kapitanem Shinigami, którzy już sami w sobie są utalentowanymi szermierzami. Harribel jest również oburęczna, więc może władać mieczem obiema rękami i jest niezwykle obeznana w walce, a także w taktyce bitewnej. Potrafi użyć Cero, potężnego podmuchu energii i wystrzeliwuje je ze swojego Zanpakuto, więc ma szeroki zasięg, podążając za cięciem jej miecza. Harribel jest także mistrzynią Sonído, techniki Arrancarów, która pozwala jej poruszać się niezwykle szybko i może używać Garganty, innej techniki, która otwiera portal z i do Hueco Mundo.

Zanpakuto Harribel, Tiburón może użyć techniki Ola Azul, która zbiera energię duchową w wydrążonej części ostrza i strzela nią w przeciwnika. Może zachować koncentrację w ostrzu i uwolnić ją w formie przypominającej wstążkę podczas ataku.

Jak wszyscy Arrancarowie, Harribel może osiągnąć swoją formę Resurrección, uwalniając Tiburóna za pomocą komendy „Zniszcz”. Kiedy to robi, staje się potężniejsza ze większą szybkością i siłą. Harribel zyskuje duże ostrze na ramieniu i może wytwarzać wodę z oznaczeń skrzelowych na nim. Potrafi użyć Hirviendo, techniki gotującej wodę do ogromnych temperatur, która wejdzie w kontakt z jej ostrzem.

Inną jej znaną techniką jest La Gota, koncentrująca wodę na końcu jej ostrza i wystrzeliwuje ją jako podmuch, wystarczająco silny, by zniszczyć dom, oraz Cascada, potężny przypływ wody pod wysokim ciśnieniem, który może pokryć kilka bloków.

Ciekawostki Edytuj

  • Aspektem śmierci, który reprezentuje Harribel, jest Poświęcenie, które odgrywa znaczącą rolę w jej stylu walki. Patrząc wstecz, ma podobny charakter, co poprzednia trzecia Espada - Nelliel Tu Odelschwanck.
  • Mówi o sobie jako Tres (trzy po hiszpańsku) Espada zamiast Tercera (trzecia po hiszpańsku) Espada, w przeciwieństwie do innych członków (tj. Grimmjow to Sexta (szósta) Espada, a Aaroniero to Noveno (dziewiąta) Espada).
  • Nazwa Zanpakuto Harribel brzmi „Shark” w języku hiszpańskim i „Imperial Shark Empress” w języku japońskim, nawiązując do jej wyglądu jako Pusty, przypominającego rekina.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.