FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – To


To (znany również jako Tańczący Klaun Pennywise) – pradawna kreatura, pochodząca z innego wymiaru, zabijająca dzieci, przyjmująca formę rzeczy, której ofiara boi się najbardziej np. Tańczacego Klauna Pennywise'a. Widzą ją jedynie dzieci. I dorośli, którzy przeżyli z nim spotkanie. Pojawiał się w zmaterlizowanych halucynacjach które znikały kiedy ofiara stawiała czoło lękom. Najgorsze są zmaterlizowane zwidy kiedy ofiara widzi to inni nie mogą tego zauważyć.

Biografia

Przed wydarzeniami z filmu

To pochodzi z wymiaru Macroverse, który powstał jeszcze przed Wszechświatem (który powstał na skutek bólu żołądka wielkiego żółwia Maturina). Wylądowało na Ziemi miliony lat temu w pobliżu lokacji Derry, przyczyniając się do wymarcia wielu gatunków. Potwór był w stanie hibernacji, aż do 1715 roku, kiedy to obudził go wielki głód.

1715

(w budowie)

Późne lata 80. (wydarzenia z filmu)

W czasie trwania filmu To zamieszkiwało kanały miasteczka Derry. Spotkał on chłopca imieniem Georgie, któremu łódka wpadła do kanału. Przedstawił mu się jako Pennywise, tańczący klaun. Zaczął rozmawiać z nim, po czym chciał oddać łódkę. Gdy chłopiec wysunął rękę, To wysunęło szczękę, odgryzło mu ją i potem go wciągnęło do kanałów.

Rok później starszy brat Georgie'go wraz z przyjaciółmi udali się nad jezioro, by zbadać kanały w których mógł wylądować Georgie. Tam spotkali uciekającego przed szkolnym prześladowcą, nowego ucznia, Bena Hanscoma. Owy prześladowca – Patrick Hockstetter, chcąc nastraszyć Bena wszedł do kanałów i za pomocą dezodorantu oraz zapalniczki, miotał ogniem. Zaatakowany został przez Pennywise'a w formie dzieci (najprawdopodobniej wcześniejszych ofiar klauna) zombie. Uciekając trafił w ślepą uliczkę i został przez niego zabity.

Gdy jeden z kolegów Billa, Eddie wracał do domu, Pennywise zaczął gonić go pod postacią chorego człowieka (Eddie bał się chorób i zaraz). Chłopiec dobiegł do płotu i "trędowaty" zniknął. Jego oczom ukazał się wtedy klaun z całą masą balonów. Wystraszony Eddie uciekł.

To pod różnymi postaciami straszyło również inne dzieci (przykładowo wylewało litry krwi z kranu, pod postacią Georgie'go czy palących się rąk) Billy wraz z przyjaciółmi oraz nowo poznaną dziewczyną Beverly i czarnoskórym nastolatkiem Mike'em postanowili rozprawić się z klaunem. Odwiedzili opuszczony dom, przed którym Eddie spotkał Pennywise'a. Tam w każdym pokoju musieli zmierzyć się z własnymi lękami, lecz Billy przekonał pozostałych, że są to tylko halucynacje. Wtedy pojawiło się To, ponownie w formie klauna i zaatakowało bohaterów łamiąc Eddie'mu rękę. W ostatniej chwili Beverly wbiła mu w głowę pręt, a bohaterowie uciekli. Spotykają znów jednak Pennywise'a w kanałach, gdzie odbywa się ostateczna walka. Po niej Pennywise'owi pęka twarz, a on sam spada do studni.

2016

27 lat po wydarzeniach z pierwszego filmu, pojawia się ponownie, gdy grupa homofobicznych nastolatków bije i zrzuca z mostu geja Adriana Mellona. Następnie zabija Adriana przed jego kochankiem, zanim przypuszczalnie użyje swojej krwi, by napisać wiadomość do Mike'a o swoim powrocie. Jako taki, nie tracił czasu na polowanie na dzieci w Derry, na przykład, gdy wykorzystuje empatię, aby zwabić młodą dziewczynę o imieniu Victoria do zbliżenia się do niej pod fałszywym założeniem, że pomoże zdmuchnie znamię na jej twarzy. Aby jeszcze bardziej dręczyć Billa, wysyła mu deskorolkę, wyraźnie informując go, że zaraz pójdzie za młodym Dean'em. Zdając sobie sprawę, że Dean zmierza na festyn, goni go do sali z lustrami. Niestety, To ma przewagę i makabrycznie zabija młodego chłopca przed sobą. Przerażony, że stracił kolejnego chłopca po Georgie'm, Bill postanawia udać się do domu Neibolta, aby osobiście go zabić po tym, jak Henry zranił Eddiego oraz prawie zabił Mike'a.

Po tym, jak każdy członek Klubu Frajerów podjął swoje własne zadania odzyskania talizmanów z przeszłości, aby ukończyć Rytuał Chuda, rytuał zdaję udajć się, gdy uwięzili trupie światła w wazonie, ale jednak się nie udaje. Pojawia się gigantyczna wersja Pennywise, która ujawnia, że ​​pierwotni tubylcy, którzy odprawili rytuał, zostali przez nią natychmiast zamordowani. Ta wersja jest kombinacją domyślnej postaci Pennywise'a i wielkiego pająka zgodnie z opisem w książce. Następnie wypacza Klub Frajerów w różne koszmarne scenariusze, ale nieuchronnie pokonują swoje obawy. Uwięził Richiego w trupim świetle, zmuszając Eddiego do złapania pręta, który Beverly dał mu wcześniej, i atakuje nim Pennywise'a, wierząc, że może go zabić. Niestety Pennywise przebija Eddiego jednym ze swoich pajęczych kończyn, macha nim i rzuca nim, pozostawiając mu dużą ranę na brzuchu.

Ten jeden akt okazuje się jednak jego zgubą, gdy Klub Frajerów zdaje sobie sprawę, że aby go pokonać, musi przekonać go, że jest mniejszy. Pomimo tego, że nalegał, aby był „pożeraczem światów”, pozostali Frajerzy wielokrotnie obrażają klauna, dopóki nie zostanie zmuszony do przyjęcia mniejszej, infantylnej postaci. Próbuje zaatakować Mike'a, ale jest zbyt osłabiony. Ku swojemu przerażeniu Mike sięga do piersi i chwyta bijące serce. Próbuje je złapać bezskutecznie i pozostaje mu płakać jak dziecko, a jego ostatnie słowa brzmią: „No proszę...dorośliście” ze słabym śmiechem.

Każdy z Frajerów chwyta się za serce i powoli je miażdży. Reaguje w bólu, aż serce eksploduje w ciastowatą substancję, zabijając ją i mszcząc śmierć wszystkich ofiar, w tym Georgie'ego. Zapada cisza, gdy jego ciało zamienia się w popiół. Po jego śmierci Richie próbuje obudzić Eddiego, nie akceptując tego, że naprawdę zmarł. Jego próby zabrania ze sobą ciała nie udają się, gdy jego legowisko i dom Neibolta zaczynają się kruszyć i upadają w odpowiedzi na śmierć jego pana. Bohaterowie są zmuszeni zostawić ciało Eddiego w jego kryjówce, a dom Neibolta upada, zostawiając dużą dziurę w ziemi.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.