Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Chyba nigdy nie zapomnę tego dnia, kiedy apokalipsa wypełzła z morza.

—Fragment z Świadectwa od Fodla ingen Ernmas, dozgonnego mieszkańca Hy-Brasil, 2008


Tokage-tako to gigantyczna, boska istota wywodząca się z mitologii SCP, służąca jako główny antagonista kanonu "Wojna na wszystkich frontach". Najbardziej jest znana ze zniszczenia mistycznego miasta-widmo Hy-Brasil z irlandzkiej mitologii.

Biografia[]

Tokage-tako po raz pierwszy zwróciła uwagę świata w 1988 roku, kiedy zniszczyła trzy statki cywilne na północnym Atlantyku. Globalna Koalicja Okultystyczna zareagowała na incydent i sklasyfikowała Krokokałamarnicę jako zagrożenie Poziomu 5, gwarantujące natychmiastową reakcję. Dwa statki GOC namierzyły ją i wystrzeliły w nią torpedy. Żadne z nich nie przyniosło efektu. Tokage-tako zanurzyła się i rozerwała jeden ze statków, zmuszając drugi do odwrotu.

Uznając, że nie można zabić bestii w morzu, GOC podjęło decyzję o zwabieniu jej na ląd. Używając promieniowania EVE, które przyciągało Tokage-tako, próbowali zwabić ją na Grenlandię. Prawie się udało, lecz wtedy mistyczne osłony otaczające magiczną wyspę Hy-Brasil zawiodły, powodując duży wzrost promieniowania EVE. To przyciągnęło Tokage-tako na wyspę.

W dniu 13 czerwca 1988 roku Tokage-tako pojawiła się w Hy-Brasil. Wysoki Król Nuada Airgetlám VII początkowo odmówił uwierzenia w zagrożenie, zaprzeczając, że osłony zawiodły. Zobaczył stworzenie na zewnątrz swojego pałacu i zarządził ewakuację, ale zanim zdążył cokolwiek zrobić, potwór zniszczył jego pałac zionąc ogniem, zabijając go i wszystkich jego doradców. GOC kontynuowało próby jej zabicia, ale była w stanie zregenerować się po wszystkich atakach. Nie mając innych opcji, generał Rockefeller został zmuszony do użycia broni nuklearnej, zabijając Tokage-tako kosztem zniszczenia tego, co pozostało z Hy-Brasil.

Dziedzictwo[]

Po zniszczeniu Hy-Brasil ocaleni zostali zmuszeni do szukania schronienia gdzie indziej. GOC i Fundacja SCP nie brały w tym udziału, zmuszając Jednostkę ds. Niezwykłych Incydentów do nadzorowania imigracji uchodźców z Hy-Brasil.

Zwłoki Tokage-tako zostały zabrane przez Marshall, Carter & Dark, LTD do wykorzystania w kawioru. Carter rozciął jajniki stworzenia, aby można było wyhodować zarodki do wytwarzania "Kawioru Kaiju". Aby im w tym pomóc, poprosili o pomoc Hathscornów, neosarkicką parę, która próbowała użyć magii Wielkiego Karcysty Iona, aby zachować jaja trwale. Rytuał jednak nie powiódł się, a jaja zmutowały w zarodki wylęgowe, które rosły w zastraszającym tempie, co doprowadziło do zaalarmowania GOC, zabijając Hathscornów i embriony oraz prawie złapania Cartera. Dark był w stanie stworzyć urządzenie, które chroniło je w nieskończoność, bez uciekania się do magii.

Jaja zaginęły, gdy GRU Dywizja "P" schwytało je podczas nalotu na Marshall, Carter & Dark. Pod nadzorem Stanislava Nikolaeva wymusiły na jajach wyklucie, aby wyhodować zagrożenia na poziomie Tokage-tako i wykorzystać je w zimnej wojnie. Z powodzeniem je wyhodowali, lecz Związek Radziecki upadł, zanim mogły zostać wykorzystane. Bez środków na kontynuację projektu GRU nakazało Nikolaevowi zabić embriony. Następnie został zwolniony i uciekł do USA ze swoją wiedzą o projekcie.

Linia czasu Apokalipsy[]

W pewnej linii czasu IJAMEA rozpoczęło badania nad pochodzeniem Tokage-tako. Udało im się uzyskać dostęp do jej wymiaru i odkryć rasę podobnych istot, zanim Fundacja przejęła kontrolę nad ich placówką badawczą i zatrzymała agentów. Fundacja kontynuowała badania IJAMEA, stwierdzając, że Tokage-tako była zbuntowanym aniołem, który postanowił zniszczyć ludzkość. Organizacja przypadkowo jednak sprowokowała te istoty, które zaczęły atakować ich wymiar, aby zniszczyć ludzkość.

W następującej wojnie Nowy Jork został zniszczony, gdy GOC popełniło błąd zabijając jedną z istot w ten sam sposób, w jaki zabili Tokage-tako. Piąty Kościół przyjął apokalipsę, wierząc, że najeźdźcy byli przedstawicielami ich boga. Ostatecznie Wysoki Król Delbáeth, Ostatni Król Hy-Brasil, był w stanie znaleźć sposób na zabicie bestii w ruinach mistycznego miasta za pomocą włóczni Luga i miecza Nuada Airgetláma I.

Linia czasu Anastasis[]

W innej linii czasu dr Nikolaev, obecnie pracujący dla Laboratoriów Prometeusza, zaproponował wskrzeszenie Tokage-tako za pomocą cybernetycznych implantów w celu użycia jej jako broni. Propozycja została zatwierdzona, ale nie tylko dr Nikolaev nie był w stanie kontrolować Tokage-tako, ale zostało także ujawnione, że jest ona Królową Potworów i obudziła wiele podobnych istot śpiących na całym świecie. W wynikającej z tego "Wojnie na Wszystkich Frontach" Fundacja odkryła, że Tokage-tako i jej gatunek pochodził z niebios i był czczony jako bogowie wieki temu.

Fundacja, GOC i Wysoki Król Delbáeth połączyli siły, aby powstrzymać potwory, tworząc SCP-5514, gigantycznego robota zdolnego do zabijania tych stworzeń. Po zabiciu jednego z nich, pilot SCP-5514 połączył siły z Wężem i razem poprowadzili Tokage-tako na plażę na Grenlandii, gdzie GOC początkowo zamierzało ją zabić. Tokage-tako ciężko zraniła Węża, zanim została wrzucona do morza przez SCP-5514. Pilot próbował strzelić do niej z działa maszyny, ale przeżyła i stopiła broń swoim ognistym oddechem.

SCP-5514 był w stanie odciąć ramiona Tokage-tako ostrzem nadgarstka, ale zregenerowały się, a Tokage-tako unieruchomiło gigantycznego robota. Nie pozostawiając żadnych innych opcji, pilot zainicjował zabezpieczenie SCP-5514 i uwolnił jego źródło energii, uwalniając potężny podmuch energii słonecznej, która spaliła Tokage-tako, ostatecznie zabijając ją i kończąc Wojnę na Wszystkich Frontach. Zaobserwowano, że po jej śmierci pozostałe Kaiju stały się bardziej potulne, a wiele z nich wróciło do snu.

Wygląd[]

Powiedziane jest, że Tokage-tako wykazuje mieszankę cech krokodylowatych i głowonogów. Całe jej ciało - z wyjątkiem głowy - jest pięcioramienne i symetryczne. Dolna część ciała Tokage-tako kończy się pięcioma radykalnie ułożonymi mackami. Istota posiada również pięć ramion, każde ułożone wzdłuż tej samej osi co macki.

Podczas gdy głowa Tokage-tako jest zewnętrznie podobna do głowy krokodyla, istota posiadała pięć oczu ułożonych w łuk wzdłuż jej.

Moce i umiejętności[]

Tokage-tako ma znaczące, paranormalne zdolności regeneracyjne, dzięki czemu może przetrwać większość konwencjonalnej broni.

Tokage-tako posiada wiele unikalnych zdolności taumatologicznych, w tym emisję dużej ilości Elan Vital Energy, zdolność wykrywania wzorców EVE, zdolność do przekraczania pewnych taumatologicznych granic oraz właściwości regeneracyjne Red-IV. Najwyraźniej użyła zdolności wykrywania EVE, aby polować.

Krótko przed śmiercią Tokage-tako wykazała zdolność do uwalniania dużych ilości ognia z pyska. Ta cecha nie była wcześniej zaobserwowana, lecz przypuszczano, że była to umiejętność, która wymagała pewną ilość EVE, której Tokage-tako wcześniej nie posiadała, dopóki wydarzenia związane z jej śmiercią nie sprawiły, że było to możliwe.

Advertisement