Thomas „Tommy” Angelo - jest protagonistą w grze Mafia. Pojawił się ponownie jako mniejsza postać w Mafii II. Tommy pracował dla rodziny Salieri w Lost Heaven. Jednak po zakończeniu historii z pierwszej części Tommy zdradził Salieriego dla federalnych i udał się na emigrację w Empire Bay. Ponieważ zwrócił się do federalnych, Vito Scaletta i Joe Barbaro z Falcone Crime Family w Empire Bay dostają rozkaz zabić Tommy'ego.

Głosu podłożył mu Michael Sorvino.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Tommy zaczynał jako taksówkarz na ulicach Lost Heaven podczas prohibicji. Jego praca była ciężka i inwestował długie godziny, zbierając niewielką nagrodę. Mimo skromnych zysków był wdzięczny za to, że Wielki Kryzys oferował niewiele miejsc pracy, a wielu jego kolegów było w jeszcze gorszej kondycji niż on.

Dołączenie do rodziny[edytuj | edytuj kod]

Kiedy 30 września 1930 r. jechał taksówką, dwóch gangsterów, jego przyszli partnerzy Paulie i Sam, zaskakują Tommy'ego i każą mu wyprzedzić ścigających go rywalizujących gangsterów. Ponieważ mężczyźni byli uzbrojeni, a jeden z nich groził mu, wykonał ich rozkazy. Zostaje nagrodzony kopertą zawierającą gotówkę, a także powiedziano mu, że Salieri szuka niezawodnych ludzi takich jak on. Tommy na początku odrzuca taki pomysł i następnego dnia wraca do pracy, jak zwykle. Po kilku opłatach dowiadują się o tym ludzie Morello, którzy niszczyli taksówkę i prawie go zabili, ale Tommy zostaje uratowany, gdy przez pomyłkę idą za nim do Baru Salieriego.

Kiedy dowiaduje się, że uszkodzenie taksówki było związane z mafią, Tommy zostaje zwolniony z firmy taksówkowej. Biorąc pod uwagę recesję, wydaje się, że Tommy będzie miał trudności ze znalezieniem innej pracy, więc rozważa wcześniejszą ofertę Salieriego. Wkrótce angażuje się w Dona Salieriego i wszystkie jego operacje przestępcze. Wykonuje prace, takie jak mordowanie innych gangsterów, zbieranie pieniędzy, udział w wyścigach, kradzież własności, przemycanie, rabowanie banków oraz niszczenie ludzi lub mienia.

Awans w szeregach[edytuj | edytuj kod]

Zdrada[edytuj | edytuj kod]

Śmierć[edytuj | edytuj kod]

W 1938 r. Tommy zeznawał przeciwko rodzinie przestępczej Salieri, aby chronić siebie i swoją rodzinę. Wielu bandytów zostało uwięzionych i poszli na elektryczne krzesło, a Salieri sam dostał dożywocie. Tommy został zmuszony do siedzenia przez osiem lat w zamkniętej celi dla własnej ochrony. Został zwolniony w 1946 roku i ponownie spotkał się z żoną i córką, a oni zostali przeniesieni do Empire Bay z nową tożsamością. Tommy podjął pracę w firmie taksówkowej w mieście.

W 1951 r. - 13 lat po zdradzie rodziny Salieri - Tommy podlewał swój ogród, dopóki dwóch mężczyzn nie zatrzymało się przy drodze i nie wysiadło. Dwaj mężczyźni podeszli do Tommy'ego i poprosili o „Pana Angelo”. Tommy odpowiedział że to on, a jeden z mężczyzn odpowiedział „Pan Salieri przesyła pozdrowienia”. Drugi mężczyzna wyciągnął broń i strzelił Tommy'emu prosto w pierś. Gdy Tommy leżał na ziemi i umierał, dwaj mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.