FANDOMDusza? Wy, ludzie używacie tego słowa z taką łatwością. Zupełnie, jakbyście każdy z was miał ją na swoich dłoniach. Moje oczy widzą wszystko. Nic nie umknie ich uwadze. Jeśli moje oczy czegoś nie widzą, nie ma prawa istnieć. Długo żyłem z tym założeniem. Czym więc jest dusza? Jeśli rozerwałbym ci pierś, zobaczę ją? Jeśli rozłupałbym ci czaszkę, zobaczę ją?

—Ulquiorra Cifer do Orihime Inoue.

Rozumiem... Już rozumiem... Więc to coś w twojej dłoni... To właśnie jest... Serce...

—Ostatnie słowa Ulquiorry


Ulquiorra Cifer jest jednym z głównych antagonistów w mandze i anime Bleach. Jest Arrancarem, który służy jako 4. Espada w armii Aizena.

Ulquiorra jest wyjątkowy wśród Arrancarów, wykazując oznaki nihilizmu i często kwestionuje swoje własne istnienie. W rezultacie może się wydawać, że jest pozbawiony emocji i nie okazuje żadnego szacunku dla żadnej formy życia.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Daisuke Namikawa, a w wersji angielskiej Tony Oliver.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Ulquiorra to smukły, ale dość muskularny, męski Arrancar średniego wzrostu o melancholijnym wyglądzie. Ma dość krótkie, niechlujne czarne włosy, białą skórę, czarną górną wargę i zielone oczy z małymi pionowymi źrenicami, podobnymi do kota. Część grzywki opada między jego oczy. Ma także dosyć wyraźnie grube brwi. Ma turkusowe linie, które opadają z dolnej części jego oczu. Jego wyraz twarzy rzadko się zmienia, chociaż prawie zawsze marszczy brwi. Nosi typowe ubrania Arrancara: białą kurtkę, czarną szarfę i białą hakamę. Jednak jego ubiór ma dłuższą spódnicę niż u pozostałych, a kołnierz jest wyższy.

Jak większość Arrancarów, w swoim wyglądzie posiada pozostałości swojego dawnego życia jako Pusty. Jego dziura Pustego znajduje się na mostku, chociaż początkowo znajdowała się u podstawy jego gardła. Pozostała część maski Pustego leży na lewym górnym rogu jego głowy, tworząc złamany hełm z rogami. Jego tatuaż Espady znajduje się po lewej stronie klatki piersiowej.

Jako Pusty, Ulquiorra był mniej więcej tego samego rozmiaru, z pełną białą maską i ciałem oraz dużymi czarnymi skrzydłami osadzonymi na dolnej części pleców. Jego maska ​​zakrywała całą twarz, z linią biegnącą po środku, która rozdzieliła się na trzy w pobliżu czubka głowy. Do tego ma dwa długie rogi wyrastające z boków głowy na poziomie ea.

Osobowość Edytuj

Ulquiorra jest postacią bardzo zimną, bezduszną i beznamiętną, a także jest dość powściągliwy, ponury i obojętny, gotów skrzywdzić swoich towarzyszy i wrogów, jeśli tylko staną mu na drodze. Odnosi się do każdego, kogo nie uważa za interesującego, jako „śmiecia” i traktuje taką osobę jako zbędną. Mimo to, podobnie jak większość najlepszych członków Espady, nie jest szczególnie agresywny i będzie walczył tylko wtedy, gdy zostanie sprowokowany lub otrzyma rozkaz od Aizena.

Jak stwierdził Grimmjow, Ulquiorra wykazuje dziwny nawyk zabijania ofiar, którymi jest szczególnie zainteresowany; przebija je gołą ręką w to samo miejsce, gdzie on ma dziurę Pustego. Nie wiadomo, czy jest świadom tego zwyczaju. Podczas rozmów z Orihime twierdzi, że nie wierzy w ludzkie emocje, które ona nazywa „sercem”, rozumując, że jeśli jego oko tego nie widzi, to to nie istnieje. Te słowa i znaczna część ogólnego zachowania Ulquiorry odzwierciedlają koncepcje materializmu, które łączą się z jego aspektem śmierci jako Espady, Pustki. W ostatnich chwilach życia zdaje się wreszcie znajdować własne „serce” i zaczyna rozumieć ludzkie uczucia.

Jego zimna postawa pozwala mu zachować całkowity spokój i kontrolę w większości sytuacji, przez co ciężko go zaskoczyć lub zszokować. Wydaje się jednak, że nie rozumie cechy walki z wszelkimi przeciwnościami; podczas swojej ostatecznej bitwy z Ichigo całkowicie przytłacza Zastępczego Shinigami po uwolnieniu swojej formy Resurrección, ale mimo tego, Ichigo kontynuuje walkę, powodując wyraźną frustrację u Ulquiorry, co kończy się na tym, że krzyczy jak bezsensowne jest kontynuowanie walki Ichigo przed wejściem w swoją formę Segunda Etapa w próbie pokazania Ichigo „prawdziwej rozpaczy”.

Ulquiorra może być bardzo wymagający, przychodząc do komnaty Orihime i każąc jej zjeść posiłek przyniesiony przez sługę Arrancara, twierdząc, że dla dobra Aizena jej „obowiązkiem” jest pozostać przy życiu. Kiedy Orihime się waha, grozi on, że wepchnie jej jedzenie do gardła lub przywiąże ją do stołu i nakarmi ją siłą. Oznacza to, że chociaż woli nie brudzić sobie rąk, Ulquiorra jest w pełni zdolny do popełnienia naprawdę odrażających i nieludzkich działań bez poczucia odrobiny wyrzutów sumienia lub wahania. Jednak pomimo swojej wymagającej natury, Ulquiorra nie jest próżny jak większość Espady. Zachowuje ostrożną i chłodną postawę, zawsze kontrolując swoje działania. Utrzymuje się z należytą godnością i uznaje drwiny Nnoitry związane z „karaniem” Orihime jako odrażające i wulgarne.

Po tym, jak zostaje przytłoczony i powalony przez Ichigo w swojej ostatniej bitwie, Ulquiorra zachowuje opanowanie i spokojnie krytykuje siebie za to, że został pokonany przez „człowieka zamienionego w Pustego”. Wierząc, że nie ma już żadnego celu w życiu, ponieważ został całkowicie pokonany przez swojego przeciwnika, domaga się, aby Ichigo go zabił i komplementuje go, gdy decyduje się użyć zabójczego Cero, twierdząc, że brak litości jest „typowy dla Pustych”.

Umiejętności Edytuj

Ulquiorra posiada ogromną moc duchową do tego stopnia, że ​​nie wolno mu uwalniać swojego Zanpakuto w Las Noches. Jest również niezwykle utalentowany w walce wręcz, a także w szermierce, choć rzadko się w to angażuje. Ulquiorra posiada wiele umiejętności, w tym Sonído, technikę Arrancara, która pozwala mu poruszać się niezwykle szybko, której może używać na poziomie mistrzowskim, zdolność wystrzelenia Cero, potężnego podmuchu energii z palca wskazującego, potężnego Hierro, techniki Arrancara, która sprawia, że ​​jego skóra jest wystarczająco silna, aby blokować ataki, Pesquisa, umiejętność, która pozwala mu wyczuć energię duchową, Bala, skoncentrowany zastrzyk energii duchowej, którą strzela z ręki, i Garganta, portal, który pozwala mu się poruszać z i do Hueco Mundo, którego może w wyjątkowy sposób używać do nadawania obrazów. Ulquiorra posiada również szybką regenerację, zdolność pokazywania innym tego, co zobaczył, miażdżąc jedno z jego oczu, oraz wielki intelekt, którym jest w stanie zrozumieć każdą sytuację, w której się znajdzie.

Jak wszyscy Arrancarowie, Ulquiorra jest w stanie osiągnąć formę Resurrección, uwalniając swoje Zanpakuto, Murciélago za pomocą komendy "Zamknij go w swych skrzydłach". W tej formie staje się jeszcze potężniejszy i zyskuje zdolność do generowania oszczepów energetycznych, którymi może rzucać lub dzierżyć jako broń do walki w zwarciu oraz ma ulepszone Hierro i większą szybkość. Ta forma pozwala również Ulquiorrze używać Cero Oscuras, czarnego Cero, które jest znacznie silniejsze niż normalne.

W przeciwieństwie do większości innych Arrancarów, Ulquiorra może przybrać drugą formę Resurrección, zwaną Segunda Etapa, która zwiększa jego duchową moc do niewyobrażalnego poziomu. Jego energia duchowa również zmienia się w naturze, powodując, że każdy wokół niego odczuwa wielką rozpacz. Uryu Ishida nawet opisał ją jako tak gęstą i ciężką, że trudno ją zaklasyfikować jako energię duchową.

Ulquiorra zyskuje także ogon, którego może użyć w walce, aby kogoś podnieść lub udusić, oraz możliwość stworzenia Lanza del Relámpago, potężniejszej wersji oszczepów, które tworzył wcześniej, która może eksplodować, gdy nią rzuca, generując wybuch, porównywalny do wybuchu bomby atomowej. Ulquiorra może ich używać w krótkich odstępach czasu, ale ma problemy z kontrolowaniem ich trajektorii.

Ciekawostki Edytuj

  • Ulquiorra zajął 10. miejsce w plebiscycie popularności postaci z Bleacha, zbierając 3751 głosów.
  • Pierwsze pojawienie się Ulquiorry w mandze różni się znacznie od jego późniejszych wystąpień. Był przedstawiony z cieńszymi rzęsami, bez czarnych granic na płaszczu, z wyżej znajdującą się dziurą Pustego, większymi pozostałościami po masce Pustego, z większym pęknięciem, krótszymi włosami i innym wyrazem twarzy.
  • W mandze ma ciemne paznokcie, lecz w anime ma normalne.
  • Aspektem śmierci Ulquiorry jest Pustka.
  • Jego walka z Ichigo zajęła drugie miejsce w ankiecie najlepszych walk w serii.
  • Imię Zanpakuto Ulquiorry, Murciélago, oznacza „Nietoperz” po hiszpańsku i „Czarny skrzydlaty wielki demon” po japońsku, nawiązując do dużych czarnych skrzydeł nietoperza, które zyskuje w formie Resurrección.
  • Druga forma Ulquiorry oznacza z hiszpańskiego „Drugą Rozpacz”.
  • Uważany jest za jednego z głównych Arrancarowych rywali Ichigo.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.