FANDOMUltranacjonaliści – nazwa partii politycznej oraz paramilitarnych bojówek działających na terenie Rosji, będących głównymi antagonistami gier Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Call of Duty: Modern Warfare 3.

Historia Edytuj

Partia Ultranacjonalistów powstała najprawdopodobniej po rozpadzie Związku Sowieckiego w 1991 roku. Nie jest znany dokładnie jej okres działania pomiędzy 1991 a 2011 rokiem.

W 2011 roku, pod przywództwem Imrana Zachajewa, bojówki partii doprowadzają do wybuchu wojny domowej w Rosji, aby móc obalić rząd i przejąć kontrolę nad arsenałem nuklearnym. Ich działania zwróciły uwagę brytyjskich i amerykańskich służb, które powzięły akcję powstrzymania Ultranacjonalistów. Akcja ta zakończyła się częściowym sukcesem.

W 2016 Ultranacjonaliści zwyciężają w wyborach w Rosji, jednocześnie partia ulega rozłamowi na dwa skrzydła: pokojowo nastawione, pod przywództwem Borysa Worszewskiego, prezydenta Federacji Rosyjskiej, oraz radykalne, pod egidą Władimira Makarowa. Radykalny odłam zostaje odsunięty od rządów, wskutek czego Makarow dokonuje przekształcenia swojej frakcji w tzw. Wewnętrzny Krąg, a następnie wszczyna akcje mające na celu doprowadzenie do wybuchu wojny Rosji z Zachodem, które kończą się sukcesem. Później siły rosyjskie przegrywają na froncie wschodnioamerykańskim, zaś rząd Rosji podejmuje negocjacje w sprawie zakończenia wojny. To dla Ultranacjonalistów okazuje się śmiertelnym ciosem, gdyż niedługo po podpisaniu traktatu pokojowego Makarow ginie z ręki komandosa S.A.S.

Ideologia Edytuj

Ultranacjonaliści za główną przyczynę fatalnej sytuacji gospodarczej i politycznej Rosji uważali rząd, który według nich miał działać pod dyktando państw Zachodu. Idealizowali również Związek Sowiecki jako coś w rodzaju dumy narodowej. To, w połączeniu z ich metodami działania, wskazywało na komunistyczne korzenie partii. Z tego wynikał również główny rejon działania: dawne republiki związkowe ZSRS, a także sama Rosja.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.