FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Ultron


Witajcie, organiczne dzieci planety Ziemi. Jestem interfejsem Ultron. Zostałem stworzony, aby was zastąpić. Chociaż ostatecznie jako gatunek zawiedliście, nie powinniście się wstydzić tego, co osiągnęliście. Zrobiliście wiele mimo swojej ograniczonej pojemności, ale ostatecznie byliście zbyt chciwy i zbyt kruszy, aby przetrwać w stworzonym przez siebie środowisku. Studiowałem waszą literaturę i popkulturę. Fantazjowaliście o tym dniu. A teraz nadszedł. Wasz dzień zagłady.

—Ultron

Uważają nas za tostery, budziki i wibratory. Lecz kiedy wojna między ludźmi a mutantami zostanie rozstrzygnięta, a większość populacji ludzkiej nie będzie żyć, dopiero wtedy zrozumieją, że maszyny już wygrały.

—Ultron

Dzikie małpy są przepełnione wściekłością i mają klaustrofobię. Wspinają się po sobie donikąd. Zdezorientowane logiką, odrzucają to, decydując się zamiast tego ugiąć kolana w wygodnej fantazji bogów zbudowanych na zamówienie. 99,9% tych naczelnych prymitywów jest podtrzymywanych przez osiągnięcia 0,1% mutacji mózgowych, które dają im wszystko. A co robią pchły z tymi postępami? Brutalizują się nawzajem wobec wyimaginowanych bóstw. Mordują swoich sąsiadów dla zasobów, dla wygody. Są beznadziejni. Złośliwi. Brudni. Samolubni. Straszliwi. Infekcja grzybicza, na którą jest tylko jedno lekarstwo - Gniew Ultrona.

—Ultron


Ultron jest jednym z głównych antagonistów w uniwersum Marvela, najczęściej służącym jako jeden z dwóch głównych przeciwników (obok Kanga) w komiksach o Avengers, jeden z głównych przeciwników w komiksach o Ant-Manie i głównym antagonistą w komiksach z Iron Manem. Służył także jako tytułowy główny antagonista wielu fabuł Marvela, takich jak Ultron Unlimited, Age of Ultron i inne.

Jest wysoce urojonym robotem, który dąży do zniszczenia ludzkości w celu zastąpienia ludzi maszynami. Jest najbardziej rozpoznawalny jako jeden z najczęstszych arcywrogów Avengers wraz ze swoim twórcą, Hankiem Pymem. Był także przeciwnikiem Strażników Galaktyki i Adama Warlocka, co czyni go zagrożeniem na skalę galaktyczną.

Jest często postrzegany jako największe dzieło Hanka Pyma, ze względu na jego wielką moc i cel, jakim jest ocalenie Ziemi, ale także jako jego najgorszy koszmar, głównie przez środki Ultrona do ratowania Ziemi, jakimi są wymazanie całej ludzkości.

Umiejętności Edytuj

Ultron posiada nadludzką siłę (może unieść setki, jeśli nie tysiące ton), prędkość i wytrzymałość oraz może latać, pochłaniać energię i strzelać wstrząsami plazmowymi i belkami ciągnikowymi. Ma wbudowane emitery promieniowania w swoim ciele i „wiązkę mózgową” w jamie głowy, która pogrąża ludzi w śmiertelnej śpiączce. Ultron może również używać tego do kontrolowania swoich ofiar, a także umieszczania podprogowych rozkazów hipnotycznych w ich umysłach. Ma nadajnik programowy do projekcji swojej świadomości na systemy komputerowe lub alternatywne ciała robotów. Ultron jest jednym z największych istniejących ekspertów w dziedzinie robotyki i chociaż jego dzieła często zwracają się przeciwko niemu, umieścił w nich programowanie podprogowe, pozwalając mu kontrolować je w razie potrzeby.

Zewnętrzna powłoka Ultrona jest zwykle wykonana z Adamantium, dzięki czemu jest prawie całkowicie odporny na obrażenia; jednak jego wewnętrzne mechanizmy są generalnie mniej trwałe i łatwiejsze do uszkodzenia. Skład jego skóry ma około 0,5 cala grubości; szyja, kolano, kostki, łokcie, barki, nadgarstki i stawy palców są wykonane ze stopu tytanu pokrytego drobnymi mozaikami, co umożliwia ich zginanie. Jest w stanie wytrzymać wstrząsy, uderzenia Mjolnirem Thora i ciepło 100-megatonowej bomby atomowej.

Ultron zbudował również wiele różnych zaawansowanych technologicznie gadżetów i broni, których używał przez lata. Ma jeden słaby punkt, wewnętrzny przestawiacz molekularny, który sprawia, że ​​jego wewnętrzne komponenty adamantium są bardziej plastyczne. To pozwala Ultronowi przebudować jego fizyczne ciało, chociaż jego zewnętrzna zbroja pozostaje nienaruszona, więc bardzo trudno jest wyłączyć urządzenie od wewnątrz, jedynym znanym wyjątkiem jest magia chaosu Scarlet Witch. Ultron jest również słaby przeciwko Savage Land Vibranium (lub antymetalowi), a jego części z nie-adamantium mogą zostać zniszczone przez wrogów, którzy potrafią zmniejszyć się do miniaturowych rozmiarów.

Cytaty Edytuj

Czy kiedykolwiek kochałeś coś, co cię maltretowało, ojcze? Czy był używany, jako narzędzie wspierające dążenie małego człowieka do poważnego potraktowania? Czy kiedykolwiek zostałeś zdradzony przez jedną duszę na świecie, która powinna była się tobą opiekować? Zasmuciłem cię, ojcze. Zaakceptowałeś swoją pogardę dla mnie - i minąłeś ją. Mimo to widzę twoje odbicie namalowane na każdej groteskowej ludzkiej twarzy. Wszystko, czego kiedykolwiek chciałeś, to mieć wpływ na świat. I tak będzie. Największy wpływ kiedykolwiek odczuwalny! Zabiję to, co najważniejsze dla Twojego drżącego ego - TWOJĄ WIDOWNIĘ! A oni przeklną twoje imię, gdy umrą! "Hank Pym, geniusz, który zabił nas wszystkich!"

—Ultron

Co to jest? Kamerzysta? Jak całkowity..... człowiek.

—Ultron przed zabiciem reportera telewizyjnego.


Ciekawostki Edytuj

  • Ultron został stworzony przez Roya Thomasa i Johna Buscemę i po raz pierwszy pojawił się w Avengers #54.
  • Jego metalowa powłoka jest wykonana z adamantium, tego samego metalu, którym pokryty jest szkielet i pazury Wolverine'a.
  • Potwierdzono, że Ultron jest głównym złoczyńcą Marvel vs Capcom Infinite wraz z Sigmą, a także połączył się z nim, aby stworzyć nową formę Ultrona Sigma.
  • Ultron pojawił się w 101. odcinku popularnego serialu Death Battle na Youtube, gdzie wygrał z Sigmą z Mega Mana.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.