FANDOMUnicron był największym i najpotężniejszym Transformerem we Wszechświecie. Nikt nie wie, skąd się wziął. Wiadomo tylko jedno – Unicron pożera światy, by móc przetrwać. Jego rozmiary przekraczają rozmiary normalnej planety, a na plecach ma cztery długie półpierścienie, które są jedną z jego broni. Przemieniał się w mechaniczną planetę i miał moc niszczenia całych światów. Został zniszczony przez Optimusa Prime'a w serii Transformers: Wojna o Energon.

Biografia Edytuj

Armada Edytuj

A zła pierwotnego życie od początku czasu, jego pochodzenie utraconych do mgły historii, Armada wszechświata wcielenie Unicron był uosobieniem wszelkich ciemności i nienawiści, że lurks w sercach wszystkich istot. Został pokonany przez Autobot wojownika, Omega Najwyższego, w pewnym momencie w starożytnej przeszłości Cybertron, Unicron ukrył się w zwykły oczach transformatorów, ukrytych jak księżyc planety. W celu ponownego energise siebie, Unicron implantowany niektóre z własnej komórki w Cybertron, gdzie dorastał i "wylężony" urodzeniu do lilipuci rasy robotów nazwie Mini-Zuż. Było Unicron z zamiarem, że te małe roboty zwiększyłoby dzikość z Autobot / Decepticon wojny, pozwalając Unicron do paszy od nienawiści, że wojna fermentowane – ale w wyniku ingerencji człowieka dzieci, wysiedlonych w czasie z 21. wieku, Mini-Zuż rozwiniętych sentience i uciekli Cybertron, upaść na Ziemi, gdzie świeccy nieaktywnych dla milionów lat.

Kolejne rozbudzenie Mini-Zuż ponownie zwiększył tempo wojny i przyspieszenia postępowania, Unicron innym są tworzone z własnego ciała, bokiem, aby służyć jako jego przedstawiciel w celu manipulowania stale wydarzeniach na Ziemi zachować równowagę władzy zawsze przesunięcie, w dzikość obu stron stale rośnie. Na zwieńczenie jego planu, Decepticons weszła w posiadanie wszystkich trzech Mini-Con broni – Star Saber, w Skyboom tarczy i Requiem Blaster – które bok i Thrust następnie ukradł i wykorzystywane w celu ponownego Unicron. Rzuca jego księżycowych skóry, Unicron przekształcone do robotów i tryb włączony Cybertron ponieważ połączony Autobot / Decepticon armada na próżno próbował go zatrzymać. Optimus Prime i Megatron (obecnie Galvatron) wpisuje jego ciało człowieka z dziećmi, a Unicron skierowane bokiem do nich w formie, ale absorbujących wszystkich Optimus w jego świadomości zbiorowej i dostosowanie Mini Zuż powrotem pod jego kontrolą. Jednakże, z Unicron umysłu, Rad była w stanie wykorzystać jego połączenie z High Wire przywrócić Mini Zuż indywidualnych umysłów, uwalniając broni i wyłączanie Unicron. Z pozoru na niebezpieczeństwo, Galvatron zakwestionował premiera do ostatecznej bitwy, ale nienawiść między wrogami Unicron pobudził do życia, a Galvatron zdać sobie sprawę, że aby przerwać krąg miał do poświęcenia siebie. Tłoczenie się w Unicron w przepaść, Galvatron zakończony nienawiść, a także w potężny błysk, Unicron zniknęła bez śladu.

Energon Edytuj

Ważnym zdarzeniem w życiu Unicrona (dzieje się w serii Transformers: Wojna o Energon) było pożarcie planety Alpha Q, gdzie wówczas żył on, Scorpinok i Terrorcony. Wówczas Scorpinok wysadził planetę, co skończyło się uśpieniem Unicrona.

Przez całe tysiąclecia Unicron był uśpiony w przestrzeni kosmosu, a Alpha Q żył jako istota bez planety. Wówczas za pomocą Terrorconów zaatakował Autoboty z Ziemi, by zdobyć Energon potrzebny do przebudzenia Unicrona i odzyskania planety. Wówczas zaczął na swą stronę nawracać dawnych Deceptikonów, jednocześnie przekazując im Miecz Megatrona i kłamliwie obiecując jego przebudzenie.

Wkrótce okazało się, że Megatron pobierał niemal cały Energon i zdołał się przebudzić. Wówczas zdobył ponownie swych ludzi, miecz i wypędził Alpha Q, który uciekł razem z głową Unicrona.

Potem, w czasie ponownej wojny Autobotów z Decepticonami, Alpha Q wysłał Starscreama – obdarzonego niewidzialnością najemnika o pozbawionej pamięci (później jednak Megatron go nawrócił na swą stronę). Po stracie żołnierza Alpha Q później, razem z Terrorconami i Skorpinokiem się sprzymierzył z Autobotami w celu pokonania Megatrona i odzyskania planety.

Po bardzo długiej zawieruchy udało się odnaleźć ciało Unicrona i niemal je przebudzić (Brakowało mu jednak głowy). Po wielkiej bitwie, w której wielka moc Energonu została wyzwolona, otworzyła się czarna dziura i wysłała naszych bohaterów do innego wszechświata, gdzie rostrzygły się losy obu frakcji.

Po wielu zdarzeniach Unicron odzyskał głowę i został przebudzony, po czym zabił zdrajcę wśród Decepticonów – Shockblasta. Wówczas Megatron zdziwił się, gdy Unicron opanował mu umysł i niemal zniszczył obie organizacje. W tej walce pożarł arktyczną planetę i zniszczył całkowicie planetę wyścigową. Wówczas Primus – istota z czystego Energonu, obdarzył Autoboty nową mocą, a Optimusa powiększył, by mógł walczyć z Unicronem.

Wówczas rozpętała się nawiększa bitwa we Wszechświecie – wówczas Unicron poważnie poranił Optimusa Prime'a i był bardzo bliski triumfu. Ten jednak dobył wszystkich swych sił i zniszczył Unicrona, ratując i Autoboty, i Decepticony, i cały Wszechświat.

Unicron jednak zdołał zmienić sięw drugą osobowość Megatrona i ocalił go przed zgubą. Gdy ten powrócił na Cybertron, znalazł dzięki pomocy Unicrona Super-Energon i zmienił się w Galvatrona – niepokonanego, niezniszczalnego imperatora Decepticonów. Wówczas przejął Cybertron i dzięki bratowi Shockblasta – Sixshota, zakrył go Energonem.

Tak rozpoczęła się nowa wojna, pełna zdrady i cierpienia, w której Cybertron zmienił się w ruchomą fortecę Decepticonów i dążył na inne planety. Wtedy Optimus Prime zatrzymał planetę i naraził się na wielkie uszkodzenia.

Wkrótce Sixshot zdradził Galvatrona i dzięki podstępowi niemal go zniszczył i był bliski dojścia do Super-Energonu.

Jednak Skorpinok, narażając się na poważne obrażenia, uratował władcę Decepticonów i Galvatron dzięki mocy Super-Energonu zmienił się w Mega-Transformera o rozmiarach Wież Energonowych. W ten sposób zmiażdżył zdrajcę (jego iskra ocalała w ocalałej dłoni) i wyruszył, by znaleźć Unicrona w jego ostatniej formie – kuli zielonego gazu rozmiarów piłki golfowej.

Gdy ją znalazł, zaczęła się ostania bitwa – Prime padł uszkodzony, a pozostałe Autoboty swoje iskry zjedczoneia użyły do ożywienia i wzmocnienia Optimusa. Tak zaczęła się bitwa, wktórej Galvatron, Starscream i Unicron zostali pochłonięci przez Słońce Energonowe stworzone przez Alpha Q. Za nimi podążył też lojalny Miraż, który równierz umarł.

Cybertron Edytuj

Parę lat później "Słońce Unicrona" rozpadło i przemieniło się w czarną dziurę, która zagrażała całemu wszechświatu.

Filmowe uniwersum Edytuj

W serii filmowej Unicron jest przedstawiany jako dawny wróg Cybertronian i Twórców. W związku z tym Twórcy planowali zniszczyć Unicrona aby zachować życie Cybertronu w dowolny sposób.

Transformers: Ostatni rycerz Edytuj

Unicron nie pojawia się w Ostatnim rycerzu, ale jest kilka razy wspominany przez Quintessę, która wierzy, że Ziemia jest uśpionym ciałem Unicrona. Po śmierci Lockdowna i Harolda Attingera, Quintessa przenosi planetę Cybertron do atmosfery Ziemi, mając nadzieję na użycie starożytnej maszyny Cybertronian, która pozwoli Cybertronowi zderzyć się z Ziemią i wyczerpać całą jej energię. Quintessa zawarła nawet układ z Megatronem (byłym protegowanym Upadłego i obecnym przywódcą Decepticonów), aby pomóc aktywować maszynę, aby Twórcy i Decepticony mogli rządzić Cybertronem w pokoju.

Jednak nie udało się to, gdy Optimus Prime (były protegowany Sentinela Prime'a) poprowadził Autoboty, aby pokonać Decepticony i dezaktywować maszynę, aby zatrzymać kolizję. Po tym, jak Optimus pokonał Megatrona wysyłając go z powrotem na Ziemię, Quintessa zostaje zmuszona do ukrycia się na Ziemi po tym, gdy została pozornie pokonana przez Bumblebee. W scenach końcowych filmu, Quintessa w przebraniu człowieka mówi napotkanym ludzkim naukowcom, aby nie dotykali Unicrona, gdyż on tego nie lubi. Oferuje także swą pomoc w jego zabiciu.

Transformers 6 Edytuj

Unicron może pojawić się w Transformers 6 jako główny antagonista, ponieważ może zostać obudzony ze snu, co spowoduje, że stanie się wielkim zagrożeniem dla Transformersów, Twórców oraz całej ludzkości.

Charakter i broń Edytuj

Unicron był największym i najpotężniejszym Transformerem we Wszechświecie. Nikt nie wie, skąd się wziął. Wiadomo tylko jedno – Unicron pożera światy, by móc przetrwać. Jego rozmiary przekraczają rozmiary normalnej planety, a na plecach ma cztery długie półpierścienie, które są jedną z jego broni. Przemieniał się w mechaniczną planetę i miał moc niszczenia całych światów. Oprócz tego miał ukryty w torsie śmiercionośny blaster, który pochłaniał planety i wyzwalał w postaci ogromnej energii (zrobił to w "Optimus Wielkim", jak pochłonął połowę Arktycznej Planety i zniszczył drugą połówkę energią).

Pojawienie Edytuj

  • Kosmiczne Wojny (jako jedna z form Voków)
  • Transformers Armada (pierwsze pojawienie)
  • Transformerzy: Wojna o Energon
  • Transformerzy: Cybertron (w formie czarnej dziury)
  • Transformers: Ostatni rycerz (wspominany)
  • Transformers: 6 (prawdopodobnie osobiście)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.