Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


To, co nie staje się częścią jedności, stanie się jednością z pustką.

—Unicron.


Unicron jest jednym z nadrzędnych antagonistów serii Transformers. Jest gigantycznym kosmicznym cybertronicznym bogiem, który służy jako wielostronna osobliwość, pragnąca znaleźć pokój poprzez pożeranie i niszczenie całej otaczającej go rzeczywistości. Jest także bratem bliźniakiem i arcynemezis Primusa, twórcy Transformerów.

Głosu Unicronowi użyczył zmarły Orson Welles w Transformers: The Movie z 1986 roku i Roger C. Carmel w The Transformers Season 3, Mark Acheson w Transformers: Armada, David Kay (grający też Megatrona) w Transformers: Energon i John Noble w Transformers: Prime.

Biografia[]

Armada[]

A zła pierwotnego życie od początku czasu, jego pochodzenie utraconych do mgły historii, Armada wszechświata wcielenie Unicron był uosobieniem wszelkich ciemności i nienawiści, że lurks w sercach wszystkich istot. Został pokonany przez Autobot wojownika, Omega Najwyższego, w pewnym momencie w starożytnej przeszłości Cybertron, Unicron ukrył się w zwykły oczach transformatorów, ukrytych jak księżyc planety. W celu ponownego energise siebie, Unicron implantowany niektóre z własnej komórki w Cybertron, gdzie dorastał i "wylężony" urodzeniu do lilipuci rasy robotów nazwie Mini-Zuż. Było Unicron z zamiarem, że te małe roboty zwiększyłoby dzikość z Autobot / Decepticon wojny, pozwalając Unicron do paszy od nienawiści, że wojna fermentowane – ale w wyniku ingerencji człowieka dzieci, wysiedlonych w czasie z 21. wieku, Mini-Zuż rozwiniętych sentience i uciekli Cybertron, upaść na Ziemi, gdzie świeccy nieaktywnych dla milionów lat.

Kolejne rozbudzenie Mini-Zuż ponownie zwiększył tempo wojny i przyspieszenia postępowania, Unicron innym są tworzone z własnego ciała, bokiem, aby służyć jako jego przedstawiciel w celu manipulowania stale wydarzeniach na Ziemi zachować równowagę władzy zawsze przesunięcie, w dzikość obu stron stale rośnie. Na zwieńczenie jego planu, Decepticons weszła w posiadanie wszystkich trzech Mini-Con broni – Star Saber, w Skyboom tarczy i Requiem Blaster – które bok i Thrust następnie ukradł i wykorzystywane w celu ponownego Unicron. Rzuca jego księżycowych skóry, Unicron przekształcone do robotów i tryb włączony Cybertron ponieważ połączony Autobot / Decepticon armada na próżno próbował go zatrzymać. Optimus Prime i Megatron (obecnie Galvatron) wpisuje jego ciało człowieka z dziećmi, a Unicron skierowane bokiem do nich w formie, ale absorbujących wszystkich Optimus w jego świadomości zbiorowej i dostosowanie Mini Zuż powrotem pod jego kontrolą. Jednakże, z Unicron umysłu, Rad była w stanie wykorzystać jego połączenie z High Wire przywrócić Mini Zuż indywidualnych umysłów, uwalniając broni i wyłączanie Unicron. Z pozoru na niebezpieczeństwo, Galvatron zakwestionował premiera do ostatecznej bitwy, ale nienawiść między wrogami Unicron pobudził do życia, a Galvatron zdać sobie sprawę, że aby przerwać krąg miał do poświęcenia siebie. Tłoczenie się w Unicron w przepaść, Galvatron zakończony nienawiść, a także w potężny błysk, Unicron zniknęła bez śladu.

Energon[]

Ważnym zdarzeniem w życiu Unicrona (dzieje się w serii Transformers: Wojna o Energon) było pożarcie planety Alpha Q, gdzie wówczas żył on, Scorpinok i Terrorcony. Wówczas Scorpinok wysadził planetę, co skończyło się uśpieniem Unicrona.

Przez całe tysiąclecia Unicron był uśpiony w przestrzeni kosmosu, a Alpha Q żył jako istota bez planety. Wówczas za pomocą Terrorconów zaatakował Autoboty z Ziemi, by zdobyć Energon potrzebny do przebudzenia Unicrona i odzyskania planety. Wówczas zaczął na swą stronę nawracać dawnych Deceptikonów, jednocześnie przekazując im Miecz Megatrona i kłamliwie obiecując jego przebudzenie.

Wkrótce okazało się, że Megatron pobierał niemal cały Energon i zdołał się przebudzić. Wówczas zdobył ponownie swych ludzi, miecz i wypędził Alpha Q, który uciekł razem z głową Unicrona.

Potem, w czasie ponownej wojny Autobotów z Decepticonami, Alpha Q wysłał Starscreama – obdarzonego niewidzialnością najemnika o pozbawionej pamięci (później jednak Megatron go nawrócił na swą stronę). Po stracie żołnierza Alpha Q później, razem z Terrorconami i Skorpinokiem się sprzymierzył z Autobotami w celu pokonania Megatrona i odzyskania planety.

Po bardzo długiej zawieruchy udało się odnaleźć ciało Unicrona i niemal je przebudzić (Brakowało mu jednak głowy). Po wielkiej bitwie, w której wielka moc Energonu została wyzwolona, otworzyła się czarna dziura i wysłała naszych bohaterów do innego wszechświata, gdzie rostrzygły się losy obu frakcji.

Po wielu zdarzeniach Unicron odzyskał głowę i został przebudzony, po czym zabił zdrajcę wśród Decepticonów – Shockblasta. Wówczas Megatron zdziwił się, gdy Unicron opanował mu umysł i niemal zniszczył obie organizacje. W tej walce pożarł arktyczną planetę i zniszczył całkowicie planetę wyścigową. Wówczas Primus – istota z czystego Energonu, obdarzył Autoboty nową mocą, a Optimusa powiększył, by mógł walczyć z Unicronem.

Wówczas rozpętała się nawiększa bitwa we Wszechświecie – wówczas Unicron poważnie poranił Optimusa Prime'a i był bardzo bliski triumfu. Ten jednak dobył wszystkich swych sił i zniszczył Unicrona, ratując i Autoboty, i Decepticony, i cały Wszechświat.

Unicron jednak zdołał zmienić sięw drugą osobowość Megatrona i ocalił go przed zgubą. Gdy ten powrócił na Cybertron, znalazł dzięki pomocy Unicrona Super-Energon i zmienił się w Galvatrona – niepokonanego, niezniszczalnego imperatora Decepticonów. Wówczas przejął Cybertron i dzięki bratowi Shockblasta – Sixshota, zakrył go Energonem.

Tak rozpoczęła się nowa wojna, pełna zdrady i cierpienia, w której Cybertron zmienił się w ruchomą fortecę Decepticonów i dążył na inne planety. Wtedy Optimus Prime zatrzymał planetę i naraził się na wielkie uszkodzenia.

Wkrótce Sixshot zdradził Galvatrona i dzięki podstępowi niemal go zniszczył i był bliski dojścia do Super-Energonu.

Jednak Skorpinok, narażając się na poważne obrażenia, uratował władcę Decepticonów i Galvatron dzięki mocy Super-Energonu zmienił się w Mega-Transformera o rozmiarach Wież Energonowych. W ten sposób zmiażdżył zdrajcę (jego iskra ocalała w ocalałej dłoni) i wyruszył, by znaleźć Unicrona w jego ostatniej formie – kuli zielonego gazu rozmiarów piłki golfowej.

Gdy ją znalazł, zaczęła się ostania bitwa – Prime padł uszkodzony, a pozostałe Autoboty swoje iskry zjedczoneia użyły do ożywienia i wzmocnienia Optimusa. Tak zaczęła się bitwa, wktórej Galvatron, Starscream i Unicron zostali pochłonięci przez Słońce Energonowe stworzone przez Alpha Q. Za nimi podążył też lojalny Miraż, który równierz umarł.

Cybertron[]

Parę lat później "Słońce Unicrona" rozpadło i przemieniło się w czarną dziurę, która zagrażała całemu wszechświatu.

Filmowe uniwersum[]

W serii filmowej Unicron jest przedstawiany jako dawny wróg Cybertronian i Twórców. W związku z tym Twórcy planowali zniszczyć Unicrona aby zachować życie Cybertronu w dowolny sposób.

Transformers: Ostatni rycerz[]

Unicron nie pojawia się w Ostatnim rycerzu, ale jest kilka razy wspominany przez Quintessę, która wierzy, że Ziemia jest uśpionym ciałem Unicrona. Po śmierci Lockdowna i Harolda Attingera, Quintessa przenosi planetę Cybertron do atmosfery Ziemi, mając nadzieję na użycie starożytnej maszyny Cybertronian, która pozwoli Cybertronowi zderzyć się z Ziemią i wyczerpać całą jej energię. Quintessa zawarła nawet układ z Megatronem (byłym protegowanym Upadłego i obecnym przywódcą Decepticonów), aby pomóc aktywować maszynę, aby Twórcy i Decepticony mogli rządzić Cybertronem w pokoju.

Jednak nie udało się to, gdy Optimus Prime (były protegowany Sentinela Prime'a) poprowadził Autoboty, aby pokonać Decepticony i dezaktywować maszynę, aby zatrzymać kolizję. Po tym, jak Optimus pokonał Megatrona wysyłając go z powrotem na Ziemię, Quintessa zostaje zmuszona do ukrycia się na Ziemi po tym, gdy została pozornie pokonana przez Bumblebee. W scenach końcowych filmu, Quintessa w przebraniu człowieka mówi napotkanym ludzkim naukowcom, aby nie dotykali Unicrona, gdyż on tego nie lubi. Oferuje także swą pomoc w jego zabiciu.

Transformers 6[]

Unicron może pojawić się w Transformers 6 jako główny antagonista, ponieważ może zostać obudzony ze snu, co spowoduje, że stanie się wielkim zagrożeniem dla Transformersów, Twórców oraz całej ludzkości.

Charakter i broń[]

Unicron był największym i najpotężniejszym Transformerem we Wszechświecie. Nikt nie wie, skąd się wziął. Wiadomo tylko jedno – Unicron pożera światy, by móc przetrwać. Jego rozmiary przekraczają rozmiary normalnej planety, a na plecach ma cztery długie półpierścienie, które są jedną z jego broni. Przemieniał się w mechaniczną planetę i miał moc niszczenia całych światów. Oprócz tego miał ukryty w torsie śmiercionośny blaster, który pochłaniał planety i wyzwalał w postaci ogromnej energii (zrobił to w "Optimus Wielkim", jak pochłonął połowę Arktycznej Planety i zniszczył drugą połówkę energią).

Pojawienie[]

  • Kosmiczne Wojny (jako jedna z form Voków)
  • Transformers Armada (pierwsze pojawienie)
  • Transformerzy: Wojna o Energon
  • Transformerzy: Cybertron (w formie czarnej dziury)
  • Transformers: Ostatni rycerz (wspominany)
  • Transformers: 6 (prawdopodobnie osobiście)
Advertisement