FANDOMUruk-hai to agresywna, a zarazem brutalna rasy pojawiająca się w trylogii Władca Pierścieni. Są krzyżówkami Orków, Goblinów oraz ludzi stworzonymi przez Sarumana (w książce przez Saurona) na potrzeby jego armii. W zamyśle swojego stwórcy mieli być alternatywą dla Orków, a zarazem mieli być dla nich pogardą.

Biografia

Według trylogii filmowej

Uruk-hai zostali stworzeni przez Sarumana, jako pogardę dla ich kuzynów. Byli krzyżówką Orków, Goblinów oraz ludzi.

Urukowie zostali wyhodowani na super żołnierzy i miały zastąpić gorszych i słabszych orków. Uruk-hai często wykazywali całkowitą pogardę dla swoich kuzynów, nawet zabijali ich i pożerali. Urukowie byli więksi oraz silniejsi od zwykłych orków, a także mniej bali się światła słonecznego.

Po raz pierwszy pojawiają się na Amon Hen (w filmie w Isengardzie), gdzie napadają na Drużynę Pierścienia, porywają Merry'ego i Pippina, a także śmiertelnie ranią Boromira. Grupa Uruk-hai która porwała hobbitów została unicestwiona przez Rohirrimów pod dowództwem Eomera. Urukowie pojawiają się następnie, gdy Saruman wysyła ich do ataku na Helmowy Jar. Wielka ich liczba zmusiła ludzi do wycofywania się, ale Czarni Orkowie zostali pokonani przez posiłki Rohirrimów. Urukowie zostali zaskoczeni, a ich nadmierna pewność siebie została osłabiona. Ci Urukowie któzy nie zostali zabici przez ludzi, zostali zabici przez Enty z Fangornu.

Urukowie służący Sauronowi, brali udział w oblężeniu Minas Tirith, a także patrolowali przełęcz Cirith Ungol. Doszło do wybuchu walki między Czarnymi orkami, a zwykłymi orkami, którzy tam stacjonowali. Później brali udział w bitwie pod Czarną Bramą, gdzie zostali pokonani. Po Wojnie o Pierścień prawdopodobnie wszyscy wyginęli.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.