FANDOMUruka Minami (三波 麗花, Minami Uruka) – ukryta prawdziwa główna antagonistka w mandze Tokyo Ghoul: Jack oraz jej adaptacji anime. Była ghulem, a zarazem seryjnym mordercą o pseudonimie Latarnia. Była również koleżanką z klasy Taishiego Fury oraz Kishou Arimy.

W adaptacji anime głosu użyczyła jej Saori Hayami.

Charakterystyka

Wygląd

Minami była piękną nastolatką z długimi brązowymi włosami. Zazwyczaj nosiła mundurek szkolny i była podziwiana przez innych za jej pogodną postawę i dobry wygląd.

Jako Latarnia nosiła maskę przypominającą Lampion i duży płaszcz. To całkowicie ukrywało jej twarz i ciało, sprawiając, że wielu myliło ją z mężczyzną.

Osobowość

Minami była przykładem ghula o mocno podzielonej osobowości, starannie dzielącej jej życie pomiędzy światami ludzi i ghuli. Żyjąc jako człowiek, była pracowitą i wesołą dziewczyną, która z łatwością zaprzyjaźniała się. Jednakże, jako Latarnia, była okrutnym seryjnym mordercą znanym z ekstremalnego apetytu i brutalnych metod zabijania. Minami miała duży podziw dla spokojnego życia, które ludzie prowadzili, i pragnęła tego doświadczyć sama, idąc do szkoły. Jednak Minami żywiła również głębokie uczucie zazdrości do ludzkości o ich spokojne i łatwe życie. Te uczucia doprowadziły ją do wykonania skręconej formy czujności, żerowania na ludziach, którzy, jak wierzyli, zasługiwali na dar życia jako ludzie. W ten sposób była niewiarygodnie małostkowa i okrutna, oglądając nieletnich przestępców z takim samym odrazą jak zatwardziali przestępcy, ponieważ oboje zakłócili porządek społeczny. Twierdziła, że ​​czyni ludzkie społeczeństwo przysługą, zabijając te "nie zasługujące na uwagę" elementy.

Wspomniała, że ​​miała bardzo trudną przeszłość, łzawiąc się, gdy wspomniała, jak trudno jest żyć jak ghul. Jej związek z innymi ghulami był napięty z powodu jej objadania się i kompletnego lekceważenia ich. Bez trudu manipulowała innymi, by osiągnąć swoje cele, poświęcając innych, by sprawdzić siłę Arimy i nakłonić Yamoriego do spełnienia swoich żądań.

Biografia

Minami po raz pierwszy pojawił się jako Latarnia, polując na przestępców w odosobnionym miejscu. Po zabiciu trzech przyjaciół Fury, w tym Ryou i uszkodzeniu prawego oka Aki, uciekła z okolicy. Później, kiedy została napadnięta przez jej fryzjera, innego ghula, który wziął ją za człowieka, została uratowana przez Arimę i Furę. Wykorzystując okazję, by ukryć się jako ludzka przyjaciółka, zaproponowała, że pomoże duetowi zebrać informacje o tym, gdzie mogą być ghule. Po dotarciu do obszaru, na którym znajdowała się informacja, Fura oddziela się od Arimy i Minami, aby zbadać inną okolicę. Będąc sam na sam, Minami próbowała zabić Arimę, ale ją pokonał. Fura wrócił i po krótkiej rozmowie Minami zaatakowała i została zabity przez niego.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.