Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Valak jest głównym antagonistą horroru z roku 2016 pod tytułem Obecność 2 oraz filmu Zakonnica z 2018 roku. W filmie pojawia się jako demoniczna zakonnica przed Lorraine Warren i jako "Złowrogi Pan" przed członkami rodziny Hodgsona i Edem Warrenem.

Został on przedstawiony przez Bonnie Aarons jako zakonnica, przez Javiera Boteta jako Crooked Man/Złowrogi Pan. W 2017 r. Botet zagrał Trędowatego, jedną z wielu form Tego w filmie To.

Biografia[]

Obecność 2[]

Valak po raz pierwszy pojawił się podczas seansu w celu ustalenia, czy demoniczna obecność była rzeczywiście odpowiedzialna za to, że Ronald DeFeo Jr zamordował swoją rodzinę w 1974 roku. Podczas gdy paranormalna badaczka Lorraine Warren uwolniła morderstwa, Valak zwabił ją do piwnicy. Wiedząc, jak ważny Ed był w jej życiu, Valak pokazuje jej wizję w której zostaje on zabity. Od tamtej pory Valak zaczyna prześladować Lorraine.

Później w filmie rodzina Hodgsonów, rodzina mieszkająca w Wielkiej Brytanii, zaczyna doświadczać paranormalnej aktywności. Poza tym Janet Hodgson, najmłodsza córka, zostaje opętana przez ducha Billa Wilkinsa, poprzedniego właściciela domu, w którym mieszka rodzina Hodgsonów. To sprawia, że ​​rodzina Hodgsonów potrzebuje pomocy, a Ed i Lorraine biorą sprawę. W środku filmu pojawił się jako "Crooked Man" podczas potężnej sekwencji, kiedy przekształcił się z psa przed Billym Hodgsonem i zaatakował go, a potem jego cień pojawił się przed całą rodziną, recytując wierszyk o sobie. Kiedy cień ujawnia się rodzinie, wydaje się, że Janet jest opętana przez demona, który nadal przedstawia się jako bohater.

Ostatecznie ujawnia się, że duch Bill Wilkins sam nie chce szkodzić rodzinie. Lorraine napotyka go w wizji, gdzie ujawnia prawdę, którą Valak manipulował go dręczeniem rodziny, aby zapobiec jej i wszystkim innym od zobaczenia prawdziwego sprawcy. Wkrótce po tym, jak odkrywają, że Valak jest za wszystkim, Ed i Lorraine powracają do rezydencji Hodgsonów, aby znaleźć wszystkie Hodgsons, z wyjątkiem Janet, zamknięte na zewnątrz. Błyskawiczne uderzenie uderza w pobliskie drzewo, pozostawiając ząbkowany kikut przypominający obiekt, który impala Ed w pierwszej wizji Lorraine'a. Ed wchodzi do domu, ale Valak powoduje, że rura pęka, częściowo oślepiając oczy parą. Valak, w postaci "Crooked Man", pojawia się przed nim w namiocie Billy'ego i próbuje go zabić za parasolkę, ale nie z powodu oporu Eda. Ed ostatecznie odkrywa, że ​​Janet stoi przy oknie i przygotowuje się do popełnienia samobójstwa. Ed chwyta się Janet w czasie, ale uważa, że ​​trzyma się kurtyny prysznicowej, która jest wyrwana ze swoich pierścieni z powodu łącznej wagi Eda i Janet. Wkrótce Lorraine wchodzi do pokoju. Odkrywa i konfrontuje Valak i skutecznie potępia Valaka powrót do piekła.

Annabelle: Narodziny zła[]

Siostra Charlotte pokazuje, że pan Mullins obraz siebie w Rumunii z trzema innymi mniszek. Pan Mullins pyta, kto jest zakonnica na tle fotografii. Siostra Charlotte patrzy na zakonnicę, odsłaniając Valak, stojąc za nią na zdjęciu. Mówi, że nie pamięta, kim jest kobieta.

W scenie ponapisowej, Valak pojawia się w świecących salach klasztoru Carta w Rumunii w 1952 roku. Sądząc po scenie, w której Janice jest poprowadzona przez podobizną zakonnic do domku, w którym ją otacza Annabelle, Valak celowo pomagał innym złym duchom z jego celem.

Zakonnica[]

W tym prequelu ujawniono, że klasztor Cârţa przed wiekami został zbudowany w Rumunii przez księcia. Mężczyzna miał obsesję na punkcie mrocznej magii i satanizmu. Próbował przywołać demoniczną siłę z katakumb, jednak został zabity przez wysłanników z Watykanu, którzy zdołali zamknąć szczelinę Krwią Chrystusa. Setki lat później klasztor został poważnie uszkodzony przez bombardowania podczas II Wojny Światowej. Wtedy zły duch ponownie został uwolniony i przyjął postać zakonnicy, dzięki czemu mógł łatwiej kontaktować z resztą mniszek i wyśmiewać ich wiarę. Przez wieki siostry modliły się, by pokonać zło.

W 1952 roku Valak zabił kilka zakonnic, zostawiając tylko dwie przy życiu. Siostra Victoria popełniła samobójstwo, z kluczem w ręce, by demon nie przejął jej ciała. Jakiś czas po jej śmierci, Watykan zleca zbadanie sprawy Ojcu Burke i Siostrze Irene. Valak próbuje manipulować bohaterami na różne sposoby. Siostrze Irene objawia się pod postacią duchów zamordowanych zakonnic, zaś Ojcu Burke jako chłopiec, który zginął podczas przeprowadzanego przez niego nieudanego egzorcyzmu. Wkrótce zakonnik zostaje żywcem zakopany przez demona, który następnie próbuje udusić Irene. Podczas poszukiwania u niej jakichkolwiek oznak życia, kobieta opluwa demona Krwią Chrystusa. Valak zostaje spalony pod wpływem świętej substancji, a szczelina zostaje zamknięta.

Advertisement