FANDOM


Vega (Balrog w wersji japońskiej) jest jednym z czterech "królów" Shadaloo i złoczyńcą w serii Street Fighter.

Historia

Vega jest hiszpańskim szlachcicem urodzonym przez piękną matkę. Jednak w momencie kiedy status jego rodziny zmalał, jego matka została zmuszona do ponownego wstąpienia w związek małżeński, głównie ze względów finansowych. Kiedy dorastał, Vega zaczął się interesować walką byków, która była narodowym sportem i tradycją kulturową. Po tym, jak został wykwalifikowanym Matador (torreador), udał się do Japonii, w celu nauki ninjutsu, stylu walki, który, jak wierzył, był dobrze połączony z naturalną gracją i szybkością.

Wkrótce wstąpił do podziemnego kręgu i szybko stał się sławnym wojownikiem. Ale tragedia uderzyła go, gdy ohydny ojczym Vegi zamordował swoją żonę, wierząc, że ona go nie szanuje. To wydarzenie miało miejsce przed jego oczami, powodując u niego wielką traumę. Dźgnął ojczyma pazurem w pierś, zabijając go i zaczął żyć podwójnym życiem: honorowy szlachcic w ciągu dnia, sadystyczny morderca w nocy.

Wygląd

Vega jest wysokim i przystojnym, młodym człowiekiem z długimi blond/brązowymi włosami, które są splecione w koński ogon. Nosi on fioletowo-żółte spodnie z czerwoną szarfą, brązowe buty i białe legginsy matador, co sugeruje jego zaangażowanie do walk z bykami. Vega posiada także tatuaż z wielkim, fioletowym wężem na klatce piersiowej, ma także złote naramienniki, rękawice z trzema ostrzami i białą maskę z fioletowym znakiem, która ma za zadanie chronić twarz podczas walki, gdyż Vega uważa ją za coś cennego i pięknego.

Osobowość

Vega jest typem narcyza, który bywa próżny i pewny siebie, jeżeli chodzi o swoje umiejętności. Czerpie wielką przyjemność, gdy ktoś brzydki zostaje zamordowany lub najlepiej okaleczony. Często ma postawę zimnego kamienia i wydaje się być tajemniczy ze swoimi emocjami. Pomimo swojej próżnej osobowości, zna dobre maniery, może być elegancki i kulturalny, prawdopodobnie z powodu jego szlachetnego rodu. Również został opisany jako inteligentny i wyrafinowany. Ponadto, przyciągają go piękno i siła, zwłaszcza u młodych kobiet, takich jak Chun-Li lub Cammy i często uzupełnia je swoim wyglądem. Lecz odwrotnie jest z mężczyznami. Vega ma tendencję do postrzegania u nich brzydoty, a kiedy wygra daje im do zrozumienia, że ma większe umiejętności, a także, że jest przystojniejszy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.