FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Velstadt, znany też jako Królewska Tarcza, jest pomniejszym antagonistą i bossem w grze Dark Souls II. Jest rycerzem Drangleic, lojalnie służącym królowi Vendrickowi, pomimo okrucieństw popełnianych przez króla.

Biografia Edytuj

Velstadt pochodził z dalekiej krainy, znanej jako Shulva. Nic nie pamięta o tym, skąd pochodził ani dlaczego przybył do Drangleic. Zdecydował się służyć królowi Vendrickowi i stał się jego prawą ręką wraz z Sir Raime. Velstadt podążał za Vendrickiem przez cały jego upadek, w tym zabijając gigantów pod wpływem manipulacji Nashandry i zmieniając zniewolone giganty w golemy. Kiedy Raime skonfrontował króla z powodu jego złych czynów, Velstadt potępił Raime'a jako zdrajcę i walczył z nim, co skończyło się zwycięstwem Velstadta. Raime został wygnany z Drangleic i, skorumpowany pod wpływem Nadalii, został "rycerzem oparów".

Po tym jak Vendrick uciekł z Zamku Drangleic i schronił się w Krypcie Nieumarłych, Velstadt podążył za nim. Mimo, że Vendrick stał się pustym, Velstadt pozostał i chronił króla jako ostatnią linię obrony, strzegąc pokoju prowadzącego prosto do jego skorumpowanego władcy. Jednak zbyt długie przebywanie w obszarze skażonym klątwą nieumarłych odbił się na Velstadzie, a on sam stał się przeklęty. Przez lata pobytu w Krypcie Nieumarłych, Velstadt dokonał rzezi wielu osób, które chciały dotrzeć do Vendricka.

Pod wpływem manipulacji Nashandry Nosiciel Klątwy musi zdobyć Pierścień Króla od Vendricka, aby przejść przez bramę prowadzącą do Tronu Pragnień. Docierając na dno Krypty Nieumarłych, powinien znaleźć pustego Vendricka i odebrać pierścień z jego wyrzuconych ubrań; ale najpierw będzie musiał pokonać Velstadta. Atakuje, uderzając młotkiem w gracza. Jego młot można sparować, ale nie można dokonać kontrataku. Gdy odniesie wystarczające obrażenia, Velstadt pochyla się i dzwoni młotem, aby tymczasowo się wzmocnić. Po wzmocnieniu może wystrzelić mroczne, magiczne kule ze swojego młota. Kiedy Velstadt upada, upuszcza swoją duszę i pierścień królewskiego żołnierza +2, który zwiększa udźwig ekwipunku o 20%.

Ciekawostki Edytuj

  • Klon Velstadta może zostać wezwany przez Elanę.
  • Jest jednym z niewielu bossów, którego ataki mogą zostać sparowane.
  • Projekt Velstadta może być oparty na Garlu Vinlandzie z Demon's Souls.
  • W edycji Scholar of the First Sin Velstadta można zobaczyć na samym końcu tunelu we Wspomnieniu Króla. Nie można dotrzeć do niego na czas, ponieważ mgła szybko zanika.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.