FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Król Vendrick, znany po prostu jako Vendrick, jest antagonistą i opcjonalnym bossem w grze Dark Souls II. Był despotycznym królem Drangleic aż do jego upadku.

Biografia Edytuj

Vendrick i jego brat o imieniu Aldia utworzyli królestwo Drangleic z ruin poprzednich królestw. Vendrick koronował się na króla i starał się zaprowadzić pokój na ziemi. Kiedy pojawiła się Nashandra, ostrzegła Vendricka przed olbrzymami za morzem, przekonując go, aby zaatakował ich ojczyznę, zanim spowodują „nadciągające zagrożenie” dla jego królestwa. Vendrick i jego żołnierze udali się do krainy olbrzymów i splądrowali wszystko na swojej drodze. Vendrick znalazł artefakt o wielkiej mocy, na którym zaczął eksperymentować, zamieniając uwięzionych gigantów w golemy, którzy z kolei zbudowali Zamek Drangleic. Koronując Nashandrę jako swoją królową, Vendrick przedłużył pokój w swoim królestwie.

Następnie ostatnie olbrzymy pod przywództwem Wielkiego Lorda zaatakowali Drangleic w ramach zemsty za przemoc i eksperymenty spowodowane przez Vendricka, a także z chęci odzyskania skradzionego artefaktu. Wojna trwała przez całe pokolenia, aż olbrzymy zostały ostatecznie wyparte. Kiedy sądzono, że najgorsze minęło, królestwo zostało dotknięte klątwą nieumarłych. Vendrick poświęcił swoją wielką duszę, aby odeprzeć klątwę, jednocześnie wysyłając przeklętych nieumarłych do dalekiej krainy. Próbując utrzymać gasnący Pierwszy Płomień, Vendrick nie chciał go ponownie rozpalić ani pozwolić, by zginął i przyniósł ludziom mrok; zamiast tego starał się znaleźć trzecią opcję: utrzymać go w obecnym stanie. Wszystkie jego plany jednak ostatecznie zawiodły.

Wkrótce Vendrick zdał sobie sprawę z prawdziwej natury Nashandry jako Dziecka Mroku i wprowadził szereg zabezpieczeń, aby uniemożliwić jej dotarcie do Tronu Pragnień, i schronił się w Krypcie Nieumarłych. Miał swoich najbardziej lojalnych strażników, a także swoją prawą rękę - Velstadta, aby go chronił. Jednak klątwa nieumarłych powróciła i dotknęła Vendricka. Zgodnie z radą Nashandry, gracz ma możliwość wejścia do Krypty Nieumarłych i zabicia nieumarłego Vendricka oraz zakończenia jego nieszczęść.

Ciekawostki Edytuj

  • Gracz może spotkać się z ludzkim Vendrickiem, jeśli użyje serca popielatej mgły otrzymanego od starożytnego smoka na leżących na ziemi ubraniach Vendricka.
  • Rozmowa z Vendrickiem po zebraniu wszystkich trzech koron starych królów sprawi, że udzieli im błogosławieństwa, dzięki czemu gracz stanie się odporny na efekty klątwy.
  • Stęknięcia, które wydaje Vendrick, gdy atakuje oraz krzyk, który wydaje po śmierci, pochodzą od Czterech Króli z pierwszej części Dark Souls.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.