Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Venom


My...jesteśmy Venom.

Mam pasożyta.

—Venom


Eddie Brock, później znany również jako Venom – główny protagonista w filmie Venom z 2018 roku.

W jego rolę wcielił się Tom Hardy, który zagrał także Shinzona w Star Trek: Nemesis, Bane'a w Mroczny Rycerz powstaje oraz Johna Fitzgeralda w filmie Zjawa.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak jego oryginalny odpowiednik, Eddie stara się osiągnąć sukces w dziennikarstwie. Jednak, w przeciwieństwie do swojego oryginalnego odpowiednika (który jest z natury nieco gniewny), Eddie stara się być bardziej spokojny, ponieważ unika problemów z władzami. Jest także bardziej spokojny w stosunku do Anny z powodu ich przyjaźni; nawet po rozpadzie ich związku i dowiedzeniu się, że wychodzi za innego mężczyznę, Eddie zdecydował, że lepiej nie ingerować w nowy związek Anny.

Kiedy związuje się z symbiontem Venoma, Eddie wydaje się być bardzo niekomfortowy, stając się jego ciałem-gospodarzem, ponieważ doprowadził go do ucieczki od prawa. Jednak zdaje się doceniać jego nowe umiejętności, a nawet przekonać symbionta, że użyją siły tylko po to, by zlikwidować przestępców zamiast ranić niewinnych ludzi; nawet symbiont zgodził się na to, ponieważ przyznał, że był traktowany jako "przegrany" na swojej macierzystej planecie.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Co dziwne, pokazano, że Venom nie lubi być nazywany "pasożytem", nawet jeśli jest to Eddie (pokazano to, gdy się o to sprzeczają pod koniec filmu).
  • Pokazano również, że Venom lubił Ann i dbał o nią; może to być jeden z powodów, dla których Venom nie zabił jej podczas ponownego zamieniania się na Eddiego (co jest mało prawdopodobne, ponieważ symbiont musiałby zabić swojego gospodarza, gdyby nie pasował do jego natury lub gdy zamienił się na innego gospodarza ).
  • W komiksach ma on symbol na klatce piersiowej, w filmie jej nie ma.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.