Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Venom


Eddie Brock, znany jako Venom — jeden z głównych antagonistów filmu Spider-Man 3 z 2007 roku wraz z Sandmanem.


Jest to fotograf i rywal Petera Parkera, który po połączeniu się z kosmicznym symbiontem stał się superzłoczyńcą o nazwie Venom.

Grał go Topher Grace, który wcielił się też w rolę Edwina w filmie Predators.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Spider-Man 3[edytuj | edytuj kod]

Eddie Brock został nowym fotografem Daily Bugle, a zarazem rywalem Petera Parkera (Spider-Mana), który zakochał się w modelce Gwen Stacy.

Po połączeniu się z tajemniczym symbiontem, Spider-Man zmienił swój strój na czarny, ale także stał się arogancki, a jego zachowanie przypominało zachowanie Brocka.

Pewnego razu, Eddie spotkał Spider-Mana, kiedy ten podążał za Sandmanem i zaczął mu robić zdjęcia, chcąc wygryźć Parkera. Pająk użył swojej sieci, żeby rozbić jego aparat, po czym odszedł. Od tej pory, Brock nienawidził Spider-Mana.

Zdecydował się przerobić starą fotografię Spider-Mana, aby wyglądało to tak, jakby bohater miał okraść bank. Wrabiając Pająka w kradzież, otrzymał awans.

Na przyjęciu z tej okazji pojawił się Peter, który zrobił aferę i przekazał dowody na to, że zdjęcie jest fałszywe. W rezultacie, Brock został zwolniony.

Załamany, udał się do kościoła, gdzie chciał śmierci Parkera. Nagle usłyszał hałasy pochodzące z dzwonnicy. Tam Peter chciał pozbyć się symbiontu, powodując jego spadek z dzwonnicy na dół, gdzie wylądował na ciele Eddie'go. Brock połączył się z nim, tworząc Venoma.

Dowiedział się, że Spider-Manem jest Peter Parker, więc postanowił to wykorzystać. W małej alejce spotkał Sandmana, któremu zaproponował połączenie sił w celu zabicia Spider-Mana. Marko zgodził się.

Następnie, Venom i Sandman wciągnęli Spider-Mana w zasadzkę, jako przynęty używając Mary Jane. Spider-Man i Venom stoczyli walkę, choć Peter nieskutecznie nalegał, aby pozbył się symbiontu.

Na skutek ataku Sandmana, Spider-Man niemal zginął, ale w porę uratował go Harry Osborn, który zdołał pokonać Marko. Nagle Petera zaatakował Venom, który próbował go przebić gliderem Goblina, ale Osborn osłonił go własnym ciałem, tym samym poświęcając się i ginąc.

Spider-Man chciał raz na zawsze zniszczyć symbiont, więc postanowił zdjąć go z Eddie'go, uderzając rurą o rurę, wydając przy tym donośny hałas. Symbiont, wrażliwy na soniczne ataki, zaczął cierpieć, więc "zszedł" z Brocka. Następnie, Peter rzucił w kreaturę dyniową bombę, których używał Goblin. Eddie chciał desperacko powrócić do symbiontu, więc połączył się z nim ponownie. Zszokowany Spider-Man chciał go uratować, ale bomba wybuchła, powodując śmierć Venoma.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

82ced241813dde5c4d23de4efee84ce0.jpg
Maxresdefault-2-600x338.jpg
Images 1.jpeg
Venom-spiderman-3.jpg

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W filmie imię Venom nie jest wspomniane.
  • Wielu fanom nie spodobała się filmowa wizja Venoma. Sam reżyser nie chciał go umieścić w filmie, jednak studio wymusiło jego występ.
    • Między innymi filmowy Venom jest krytykowany z powodu jego małego czasu ekranowego, a także faktu, że nie jest tak silny jak w komiksach.
  • Wrobienie Spider-Mana przez Brocka nawiązuje do Venoma z serialu Spider-Man: The Animated Series.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.