Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


"Miau!"

—Victor Zsasz do Harley Quinn.


Victor Zsasz drugorzędny antagonista filmu DC Extended Universe z 2020 roku Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn). Jest lojalną, ale psychopatyczną prawą ręką bezwzględnego władcy kryminalnego Romana Sionisa.

W jego rolę wcielił się Chris Messina.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Psychopatyczny Zsasz służy jako wierna prawa ręka bossa kryminalnego Romana Sionisa i często torturuje i zabija ludzi bez pytania na jego rozkaz. Torturuje i zabija szefa mafii oraz jego żonę i córkę po tym, jak odrzucił umowę o partnerstwie z Sionisem i odcierał ich twarze, co spowodowało, że wpadli w szok i umarli.

Po tym, jak Harley Quinn rozstaje się z Jokerem, Roman Sionis nakazuje ją porwać i zabrać do jego kwatery głównej i chce, by Zsasz ją torturował, jednak oszczędzają jej, gdy oferuje diament, który Sionis chce zdobyć, który został skradziony Zsaszowi przez dziewczynę o imieniu Cassandra Cain. Chociaż pozwalają jej odejść, Sionis nakazuje Zsaszowi wysłać SMS do wszystkich swoich kryminalnych kontaktów i wystawić nagrodę Cassandrze za diament.

Został zabity przez Huntress, która odkryła, że ​​Zsasz był częściowo odpowiedzialny za śmierć jej rodziny.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • To trzecie przedstawienie Victora Zsasz w filmie. Pierwotnie zadebiutował w roli filmowej w filmie Batman - Początek w 2005 roku. Jego drugie przedstawienie było powtarzającym się antagonistą w serialu telewizyjnym Gotham, w którym pojawiał się we wszystkich pięciu sezonach od 2014 do 2019 roku. Podobnie jak w jego roli w Ptakach Nocy, te dwa poprzednie wcielenia Zsasza również służyły jako lojalny zabójca wobec kogoś w podziemnym świecie przestępczym. Podobnie jak w Gotham - Zsasz, w filmie jest przedstawiany w komediowy sposób.
  • Zsasz, podobnie jak w swoim pierwotnym wyglądzie w komiksach, ma krótkie blond włosy, podczas gdy w komiksach i mediach jest obecnie przedstawiany jako mający ogoloną głowę.
  • Chociaż ta wersja postaci lubi zabijać, nie wydaje się być nihilistycznym seryjnym mordercą, jak pokazano w komiksie, który ma pokręconą filozofię, że uwalnia swoje ofiary od bezcelowości istnienia, a zamiast tego wydaje się, że zabija tylko po dostaniu pozwolenia przez Czarną Maskę
  • Najprawdopodobnie jest kochankiem Romana Sinonsa
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.