FANDOMVieri de' Pazzi – poboczny antagonista w grze Assassin's Creed II oraz mniejszy antagonista w sequelu, Assassin's Creed: Brotherhood.

W czasach młodości był to największy wróg Ezio Auditore, a później zaczął pracę dla templariuszy.

Jest to drugorzędny antagonista w Sekwencji 1, a także główny antagonista Sekwencji 3, Requiestat in Pace.

Biografia

Wczesne życie

Vieri de' Pazzi urodził się w roku 1459 we Florencji, jako syn Francesca de' Pazzi oraz wnuk Jacopo.

Zawsze urządzał on konkursy, które wygrywał z racji ustawienia ich wyniku. Czasem jednak zdarzało się, że szlachcic przegrywał, a wtedy zapraszał zwycięzcę na kolację, po czym zabijał.

Assassin's Creed: Brotherhood

W roku 1476 Vieri spotkał Cristinę Vespucci, którą próbował uwieść. Ta jednak go odrzuciła, więc Pazzi wściekł się i chciał ją zgwałcić. Zanim jednak ją zaatakował, zjawił się Ezio Auditore, który go pobił, ratując dziewczynę. Vieri uciekł, przysięgając, że jego rodzina pożałuje za to, że mu przeszkodził.

Assassin's Creed II

Niedługo później Vieri dalej był wrogiem Ezia. Kiedy Giovanni Auditore chciał aresztować Francesca de' Pazzi, to jeszcze bardziej podsyciło spór między chłopakami.

W końcu obaj spotkali się na Ponte Vecchio wraz ze swoimi ludźmi, gdzie doszło do bójki. Gdy brata wspomógł Federico Auditore, przestraszony Vieri uciekł.

Kilka miesięcy później Ezio wyprowadził swoją rodzinę z Florencji do Monteriggioni, jednak drogę przeciął mu Vieri, chcący zemścić się na Ezio. Przeszkodził mu w tym wujek Mario, pobiwszy Pazzi.

W 1478 roku Mario oraz jego bratanek zdecydowali się zabić Vieriego, aby jego kontrola nad Toskanią zakończyła się. Podczas jednej z bitw sił Auditore z mercenari Pazzi, Vieri znalazł czas na spotkanie z templariuszami - ojcem, Jacopo oraz Rodrigo Borgią. Hiszpan rozkazał mu powstrzymać działania Mario w mieście, po czym wszyscy odeszli.

Po chwili zaatakował go Ezio, który później brutalnie go zabił. Przed śmiercią Vieri nie zdradził mu zamiarów swych pobratymców.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.