Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Vladimir Ranskahov – mniejszy antagonista w pierwszym sezonie serialu Daredevil.

Jest to brat Anatolija Ranskahova, rosyjski przestępca działający w Nowym Jorku.

Biografia

Wczesne życie

W przeszłości Vladimir wraz ze swoim bratem Anatolijem został uwięziony i torturowany przez wiele miesięcy w więzieniu na Syberii. Bracia zdołali jednak uciec z więzienia i udać się do Nowego Jorku, aby tam zaistnieć w przestępczym podziemiu.

Daredevil

Bracia znaleźli się w Hell's Kitchen w Nowym Jorku, gdzie zaczęli pracować z Wilsonem Fiskiem, Madame Gao oraz Nobu Yoshioką, lecz od jakiegoś czasu Ranskahowie zaczęli mieć problem z zamaskowanym mścicielem działającym w mieście. James Wesley – pomagier Fiska zarzucił im, że nie mogą sobie z nim poradzić, więc w imieniu szefa zaproponował, aby ten przejął kontrolę nad ich interesami, lecz obaj bracia nie byli zainteresowani.

Kiedy jednak człowiek w masce pobił ich ludzi po raz kolejny, Anatoly zdecydował się zaakceptować ofertę Wesley'a. Rosjanin ogłosił Fiskowi, że wraz z bratem zgadza się na jego propozycję, lecz wtedy dziewczyna gangstera dowiedziała się, kim tak naprawdę jest Fisk. Anatoly został przez niego zabity.

Następnego dnia Vladimir dowiedział się o śmierci jego brata oraz zobaczył maskę pod jego płaszczem, więc wypowiedział wojnę mścicielowi.

Kiedy przyszedł do niego Turk Barrett z wiadomością, że to Fisk zamordował Anatolija, Ranskahov stwierdził, że człowiek w czerni pracuje dla niego.

W Hell's Kitchen wybuchły bomby na terenach Rosjan, przez co Vladimir został ciężko ranny. Został on jednak uratowany przez Matta. Obaj byli uwięzieni w budynku, gdzie bohater chciał go przekonać, że to nie on jest odpowiedzialny za śmierć brata Vladimira, lecz ten nie wierzył mu i zaatakował go. Kiedy jednak jego rany były zbyt poważne i Vladimir umarł, człowiek w masce reanimował go, dzięki czemu Ranskahov zgodził się mu pomóc.

Kiedy budynek został otoczony przez ludzi Fiska Vladimir wydał mu nazwisko Lelanda Owsley'a i zdecydował poświęcić się, aby zatrzymać pościg. Vladimir zginął, ale Matt zdołał uciec z pułapki.

Ciekawostki

Advertisement