Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Void jest przywódcą i najstarszym członkiem Ręki Boga oraz jednym z głównych antagonistów w mandze i anime Berserk.

Chociaż członkowie Ręki Boga są ogólnie równi między sobą, Void, będąc najstarszym z nich wszystkich, działa de facto jako przywódca całej grupy. Jest on tym, który przypisuje ofiary torturowanym duszom, aby mogły stać się Apostołami i osiągnąć swoje marzenia. Jest on nemezis Rycerza Czaszek, który być może poświęcił się dawno temu, podobnie jak Guts i Griffith w przeszłości.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Void ma częściowo zdezelowaną czaszkę z dużym, odkrytym mózgiem. Odziany jest w długi płaszcz z wysokim i zaostrzonym kołnierzem. Kiedy stoi, jego płaszcz wydaj się sięgać ziemi. W jego czaszce nie ma sklepienia, a jego odsłonięty mózg jest znacznie większy, niż mógłby znajdować się w normalnej ludzkiej głowie. Skóra jego czaszki jest przyciągnięta do kości. Brakuje my nosa, a jego wargi i otaczająca je skóra są ułożone za pomocą cienkich haczyków i drutów. Jego powieki są zszyte. Zazwyczaj ukrywa dłonie i ręce pod płaszczem. Jego para smukłych rąk okazuje się wystarczająco długa, by sięgnąć poza jego płaszcz. Jego ręce mają sześć długich, smukłych palców z długimi paznokciami. Jego oficjalna figurka ujawnia, że ​​pod płaszczem ciało Voida składa się tylko z głowy i dwóch długich ramion przymocowanych do kręgosłupa.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Void jest bardzo filozoficzną postacią, znacznie bardziej niż pozostali członkowie Ręki Boga. Jego sposób mówienia jest bardziej formalny i datowany niż u pozostałych członków, co mocno świadczy o jego sporej mądrości i wieku. Jego głównym celem jest przepływ nieuchronnej przyczynowości.

Void zawsze jest spokojny i ułożony, nigdy nie okazuje emocji nawet wtedy, gdy sprawy nie idą zgodnie z jego planami lub nie opierają się na przyczynowości. Jest także najbardziej uprzejmym członkiem Ręki Boga, zwracając się do Drużyny Jastrzębia jako honorowych gości, a nie traktując ich jak zwykłe ofiary, w przeciwieństwie do apostołów podczas Zaćmienia. Void, pomimo tego wszystkiego, okazuje się niesamowicie manipulacyjny. Wykorzystuje wspomnienia z przeszłości Griffitha, aby przekonać go, by nie tylko poświęcił swoich ludzi, ale też, że jego ludzie chętnie zaakceptują ten los, aby osiągnąć swój cel. Używa także gniewu Griffitha i zazdrości w stosunku do Gutsa na swoją korzyść, wzmacniając go jako jedyną przeszkodę na drodze do potencjalnej przyszłości Griffitha.

Można też założyć, że wymusił to na innych członkach Ręka Boga, zanim Griffith zawarł tę samą umowę; poświęcając coś, co cenili, aby stać się większymi istotami.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jego imię może być inspirowane Johnem Boydem, autorem Science-Fiction albo powieścią Destination: Void autorstwa Franka Herberta.
  • W pierwszej adaptacji mangi służy jako narrator, rozpoczynając każdy odcinek i zapowiadając kolejny.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

4df2a5172b88b3634ff123589005c298.jpg
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.