FANDOMBiliony lat temu nazywali mnie Volthoom. Jeśli naprawdę pragniesz mocy Phantom Ring Frank musisz go odebrać Zielonym Latarnią.


Volthoom – Był najpotężniejszą latarnią w całym Multiverse. Miał pełną kontrole nad Spektrum Emocjonalnym, dlatego mógł korzystać z dowolnej mocy latarni. Moc jego pierścienia doprowadziła go do szaleństwa. Volthoom stał się bezwzględnym mordercą, któremu zależało wyłącznie na potędze i władzę absolutnej.

Biografia Edytuj

Początek Edytuj

Volthoom urodził się w roku 3079 na Ziemi 15. Jego świat miał zostać zniszczony w wyniku zbliżającej się zagłady. Razem z swoją matką pracowali nad Spektrum Emocjonalnym. Po stworzeniu Latarni Podróży (Latarni zdolnej do podróży w Multiverse i w czasie) planował ocalić siebie i swoją matkę. Użył latarni chcąc zabrać siebie i matkę na inną Ziemię. Jednak dla jego matki było już za późno.

Powstanie Pierwszej Latarni Edytuj

Volthoom przeskakując Multiverse ostatecznie przybył na Ziemię 0 10 bilionów lat wstecz. Wylądował on w laboratorium Krona (Naukowiec z Maltus). Maltusi porzucili swoje wszelkie emocje. Stworzyli urządzenie zwane Wspaniałe Serce, które nimi zasilili. W wyniku całej zgromadzonej energii oraz mocy powstał Pierwszy Pierścień Latarni. Volthoom zawłaszczył pierścień dla siebie. Volthoom stał się Pierwszą Latarnią, a zarazem najpotężniejszą latarnią. Przez pewien czas Volthoom oraz Maltusianie pracowali razem dla pokoju we Wszechświecie. Maltusianie, aby Volthoom stał się potężniejszy wszczepili w jego ciało Wspaniałe Serce. W taki sposób Volthoom był bezpośrednio połączony z Spektrum Emocjonalnym.

Upadek Edytuj

Volthoom w wyniku nieograniczonej potęgi stał się nie stabilny psychicznie. Po wielkim ludobójstwie tysięcy Maltusian Volthoom został uwięziony, a Wspaniałe Serce zostało wyrwane z jego piersi. Maltusianie uwięzili Volthoom'a w Izbie Cieni. Maltusianie wypisali go z swojej historii oraz pozostawili jego istnienie w sekrecie.

Odrodzenie Edytuj

Volthoom, aby zemścić się na Obrońcach wykorzystał Frank'a Leminski'ego. Człowieka, który pragnął dołączyć do Korpusu Zielonej Latarni. Frank po odrzuceniu przez Pierścień Zielonej Latarni załamał się. Volthoom obiecał mu nieskończoną władzę i spełnienie jego marzeń. Po odzyskaniu Phantom Ring zjawił się jeden z Obrońców Ram. Volthoom wiedział, że on się zjawi na miejscu, aby nie dopuścić do zabrania Phantom Ring. Volthoom po porwaniu Ram'a przez pewien czas Volthoom prowadził z nim rozmowę. Aby dokończyć swój plan Volthoom Przeniósł swoją duszę do ciała Ram'a, a jego do uwięził w kryształowej kuli.

Moce Edytuj

 • Zmiana rzeczywistości
 • Budowanie struktur z energii
 • Latanie
 • Teleportacja
 • Zmiana rozmiaru
 • Psychokineza
 • Samowystarczalność
 • Projekcje lęku

Ciekawostki Edytuj

 • Nekron nie pozwolił umrzeć Volthoom przez biliony lat. Chciał, aby ten zniszczył wszystkie korpusy latarni.
 • Na Ziemi 15 członkowie Ligi Sprawiedliwości zginęli, a ich miejsce zajęli nowi bohaterowie.
 • Ziemia 15 została prawie zniszczona przez Superman Prime.
 • Po evencie Flashpoint powstał nowy Multiverse gdzie Ziemia 15 jest obecnie jałową pustynią pozbawioną życia.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.