Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Vulture


Adrian Toomes znany jako Vulture to główny antagonista w filmie Spider-Man: Homecoming z 2017 roku.

W jego rolę wcielił się Michael Keaton, który zagrał również Cartera Hayes'a w Wzgórza Pacyfiku, Marka Marucha w Auta, Kena w Toy Story 3, Petera McCabe'a w W akcie desperacji, V.A. Vandevere'a w Dumbo oraz Raymonda Sellarsa w RoboCop.

Biografia

Avengers

Po Bitwie o Nowy Jork

Krótko po ataku Chitauri na Nowy Jork Toomes ze swoją ekipą składającą się z Jacksona Brice'a, Hermana Schultza, Tinkerera oraz reszty pracowników, sprzątali ulice z pozostałości po kosmitach. Wtedy teren odgrodziła Kontrola Zniszczeń – prywatna firma Tony'ego Starka, zakazując Adrianowi sprzątania miasta. Toomes ze złości uderzył w twarz jednego z urzędników, po czym poprzysiągł zemstę na Starku.

Spider-Man: Homecoming

Kariera złoczyńcy

Adrian wraz z zespołem nie oddał Kontroli Zniszczeń broni Chitauri. Wytworzył z niej między innymi kostium Vulture, którym okradał różne obiekty z których robił broń, np. pozostałości po żołnierzach Ultrona. Z tego typu rzeczy gang wytwarzał broń i sprzedawał rożnym klientom. Pewnego razu taka transakcja została zauważona przez Spider-Mana, przez Jacksona Brice'a. Vulture musiał wkroczyć do akcji wylatując z Spider-Manem na ogromną wysokość i wyrzucając go, jednak ten otworzył spadochron. Później w kryjówce Toomes zaczął sprzeczać się z Jacksonem i niechcący (myląc broń) go zabił. Spider-Man parę razy próbował jeszcze sabotować kradzieże Vulture'a. Udało mu się powstrzymać sprzedaż broni na promie. Następnie Adrian dowiaduje się o tożsamości, gdy ten przychodzi jako Peter Parkier to jego domu, idąc z jego córką na szkolną potańcówkę.

Pojedynek na samolocie

Po dojeździe do szkoły Toomes zastrasza Peter'a kazać trzymać mu się zdała od jego interesów. Spider-Man ucieka jednak z potańcówki gdzie zostaje zaatakowany przez Hermana Schultza. Z pomocą Neda, kolegi Petera udaje się jednak go pokonać i pająk zmierza do wieżowca przy wieży Tonego Starka, skąd wylatuje samolot przewożący rzeczy Avengersów (zbroja Hulkbuster, nowa tarcza Kapitana Ameryki, pas Thora). Vulture leci w stronę samolotu a Spider-Man czepia się go siecią. Na samolocie rozpętuje się walka podczas której silnik zostaje uszkodzony, a samolot spada na niezamieszkaną wyspę w pobliżu Nowego Jorku. Tam Peter ocala życie Toomes'a i oddaje go w ręce policji.

Więzienie

W więzienu Adriana zaczepił Mac Gargan. Mówił mu, że krążą plotki, że zna tożsamość Spider-Mana i zna paru ludzi, którzy chcieli by go zabić. Mężczyzna odmawia i mówi że gdyby znał jego tożsamość, już dawno byłby trupem.

Galeria

Spider-Man: Homecoming

Advertisement