FANDOMWargowiewilkołaki (ang. Wargs, Werewolves) – rasy olbrzymich, inteligentnych wilków wyhodowanych przez pierwszego Mrocznego Władcę Morgotha. Służyli najpierw Czarnemu Panu, a po jego upadku także Sauronowi oraz Sarumanowi. Wargowie są wykorzystywane przez Orków jako wierzchowce. Po raz pierwszy pojawiają się w Silmarillionie, ale nie wiele tam o nich powiedziano. Następnie w Hobbicie, gdzie ścigają kompanię Thorina i biorą udział w Bitwie Pięciu Armii. We Władcy Pierścieni atakują Drużynę Pierścienia, podczas jej podróży do Morii.

Biografia

W 2941 roku Trzeciej Ery Wargowie razem z Goblinami chciały zorganizować napad na pobliskie wioski, aby wypędzić z nich ludzi. Później znalazły się na tej samej polanie co Kompania Thorina, a następnie otoczyły drzewa, na których znajdował się Kompania. Gandalfowi udało się je za pomocą ognia na moment odpędzić, ale razem z pomocą Goblinów ruszyły ponownie do ataku.

13 stycznia 3019 roku grupa Wargów zaatakowała Drużynę Pierścienia. Były to Wargowie prawdopodobnie wysłane przez Sarumana. W pierwszym ataku odniosły porażkę i wycofały się po posiłki. Drugi atak również się nie powiódł. Prawdopodobnie pod osłoną nocy zabrały ciała swoich pobratymców, gdyż o świcie Drużyna Pierścienia nie znalazła ich ciał.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.