FANDOMWiedźmy to tajemnicze stowarzyszenie złowrogich wiedźm, które mają zdolność posługiwania się czarną magią i są tytułowymi antagonistkami zarówno w powieści Roalda Dahla oraz jej adaptacji filmowej z 1990 roku o tej samej nazwie. Mimo iż są nazywane wiedźmami, w rzeczywistości są to żeńskie demony, które przybyły na Ziemię tysiące lat temu i poprzysięgły sobie zlikwidować wszystkie ziemskie dzieci, których nie znoszą z tego powodu, iż dzieci pachną dla nich jak "psia kupa".

Przedstawienie wiedźm jest dość mroczne jak na książkę dla dzieci, ponieważ wszystkie wiedźmy dopuściły się rzucania szkodliwych zaklęć dzieci takich jak uwięzienia ich w obrazach lub transmutacji w zwierzęta (zazwyczaj w szkodniki których nie znosili ich rodzice). Zazwyczaj polowały na jedno dziecko raz w tygodniu.

Wszystkim wiedźmom przewodzi zła i zwodnicza Jej Wysokość Wiedźma, której obawia się reszta wiedźm. W przeciwieństwie do innych wiedźm, Jej Wysokość nie ograniczała się do zabijania jednego dziecka tygodniowo. W rzeczywistości obmyśliła plan, który ostatecznie zamordowałby wszystkie dzieci w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie wiedźmy w Wielkiej Brytanii (za wyjątkiem Susan Irvine) zostały zabite po tym, jak Luke i jego babcia Helga zastosowali przeciwko nim własną formułę, wlewając ją do zupy specjalnie przygotowywanej dla wiedźm, co sprawiło, że wszystkie wiedźmy na bankiecie zmieniły się w myszy powodując panikę wśród innych gości i personelu. Zdezorientowany personel widząc zamieszanie postanowił zabić wszystkie wiedźmy przemienione w myszy myśląc, że są prawdziwymi zwierzętami.

Wygląd ZewnętrznyEdytuj

Wszystkie wiedźmy mają taki sam wygląd. Są łyse, mają pazurowate dłonie i kwadratowe stopy bez palców. Aby uniknąć podejrzeń wśród ludzi, noszą peruki, które powodują u nich okropną wysypkę, rękawiczki i eleganckie buty na obcasie lub płaskie buty. Mają także fioletowe oczy, których źrenicach widać małe płomyki, niebieską ślinę i powiększone nozdrza, aby pomóc im zlokalizować dziecko oraz krzywe zęby, które zasłaniają, nosząc protezy.

ZachowanieEdytuj

Pozując doskonale jako ludzie, Wiedźmy zachowują pewne drapieżne i zwierzęce cechy, które wynikają z ich natury jako demony. Wiedźmy udają, że są cywilizowane, szanowane i dobroduszne, kiedy są (wprost mówiąc) szalonymi psychopatkami. Wiedźmy uwielbiają zabijać, torturować i siać chaos, a jednak udają, że robią to w możliwie najbardziej wyrafinowany i inteligentny sposób. Wszystkie Wiedźmy nie znoszą zapachu dziecka, zwłaszcza czystego, ponieważ brudne dzieci nie są przez nie wyczuwane (Wiedźmy czują zapach brudu, a nie dziecka). W ciemną i zupełnie czarną noc Wiedźma jest w stanie wyczuć zapach czystego dziecka (pachnącego odchodami psów) z drugiej strony ulicy.

Wiedźmy są demonami, a zatem mają demoniczne moce i nienawiść do ludzkości. W ten sposób ich magia może pochodzić od samego szatana. Helga czyli babcia Luke'a sugeruje to w pewnym momencie, mówiąc: „Nikt nie widział diabła, ale wszyscy wiemy, że on istnieje, prawda?”. Wszystkie wiedźmy pierwotnie pochodzą z Norwegii lecz potem rozprzestrzeniły się po całej kuli Ziemskiej. W każdym kraju istnieje tajne stowarzyszenie Wiedźmy, które się nie znają. Na przykład angielska wiedźma zna wszystkie inne angielskie wiedźmy i tak dalej. Wiedźmy mają kategoryczny zakaz kontaktowania się z zagranicznymi Wiedźmami.

Pomimo chaotycznej i gwałtownej natury, Wiedźmy mają hierarchię, a Jej Wysokość Wiedźma stoi na samym szczycie. Następnie hierarcha idzie w dół do władczyni wiedźm jednego kraju jak Nicola Cuttle i tak dalej. Wszystkie inne wiedźmy są przerażone przełożonymi i wydaje się, że im wyżej stoi dana Wiedźma, tym bardziej zaawansowane są jej moce, co widać, gdy Jej Wysokość Wiedźma spala nieszczęsną Wiedźmę żywcem za pomocą laserów oczu jako kara, gdy odważyła się kwestionować jej rozkazy.

Wiedźmy są bardzo sprytne i manipulacyjne, gdyż są w stanie oszukiwać władze, wierząc, że są one szanowanymi kobietami. Ponadto wszystkie Wiedźmy są kobietami. Dahl mówi, że nie jest tu seksistą, ale faktem jest, że wszystkie Wiedźmy są kobietami, i nie ma czegoś takiego jak męska Wiedźma. Aby to wyjaśnić, mówi, że Barghesty, czyli inny gatunek demoniczny, to zawsze mężczyźni, tak jak wiedźmy są zawsze kobietami. Jednak żadne z nich nie jest tak naprawdę człowiekiem.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.