FANDOM


Imperator planuje rozwiązać Senat. Ale zmiany we władzy będą większe, niż się spodziewa. Wyeliminujemy Sithów. I ocalimy Imperium.

—Trachta


Wielki Moff Trachta – jeden z drugorzędnych antagonistów komiksu Zdrada z serii Gwiezdne Wojny. To on był twórcą konspiracji anty-sithowej. Podobnie jak Wielki Moff Bartam (również członek konspiracji) ma on cybernetyczne części ciała.

Biografia

Zdrada

Trachta znał się z Imperatorem już od 30 lat. Mimo to, dążył do obalenia jego rządów i do przejęcia władzy nad Imperium Galaktycznym. Stworzył więc tajną anty-sithową konspirację, której członkowie planowali, jak pozbawić Palpatine'a władzy.

TrachtaHasbro

Pewnego razu, jego uwagę zwrócił Moff Kadir, który wyraził swoje niezadowolenie z tego, że Darth Vader wysłał na Gwiazdę Śmierci grupę szturmowców przeznaczonych do zasilenia jego straży miejskiej. Zdecydował się wtedy dodać Kadira do konspiracji. Następnie Trachta spotkał się z Imperatorem w jego sali tronowej. Ten poinformował go, że zamierza rozwiązać Senat. Później Trachta spotkał Carsanem, który zaprezentował mu armię szturmowców uwarunkowanych specjalnie pod Trachtę. Aby zobaczyć, czy tak naprawdę jest Trachta nakazał aresztować Carsana za podżeganie do buntu. Kiedy ten próbował interweniować, żołnierze zabili go, co potwierdziło oczekiwania Trachty.

Na spotkaniu spiskowców Trachta przedstawił im Kadira oraz ujawnił, że Imperator zamierza zlikwidować Senat. Po spotkaniu Trachta (będąc paranoikiem) nakazał Kadirowi obserwować Bartama, któremu nie ufał.

Planował zabić Imperatora, umieszczając bombę na statku, którym miał odlecieć na Gwiazdę Śmierci. Wiedząc, że wyczuje pułapkę, prawdziwym celem było zabicie wielu strażników Imperatora i późniejsze zastąpienie ich szturmowcami podlegającymi spiskowcom.

Podczas, gdy Moff Kadir publicznie prezentował Imperatorowi nową straż pałacową, Trachta poszedł porozmawiać z generałem Skosefem i poinformował go, że bomba została powiązana z nim, co zmienia jego rolę w planie.

W końcu, kiedy Bartam nie zdecydował się na zabójstwo Trachty, Kadir (chcący przejąć władzę) to Gauerowi. Trachta z kolei, rozkazał Skosefowi zabić Bartama.

TrachtaDeath

Śmierć Trachty

Trachta był w swoim apartamencie, kiedy droid wycelował w niego broń. Jego tylna kamera pozwalała mu zobaczyć to i zniszczyć go, lecz Trachta postanowił zbadać droida, po czym, zaskoczony, został zabity przez Gauera.

Jako, że Bartam i Trachta zostali zamordowani, w obliczu tej sytuacji Kadir mógł przejąć dowodzenie.

Ciekawostki

  • Początkowo to Trachta był głównym antagonistą w komiksie, lecz do czasu, kiedy Kadir zlecił jego zabójstwo i przejął inicjatywę.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.