FANDOMNiedaleko pada jabłko od jabłoni.

—Kpt. John Price o Wiktorze Zachajewie


Wiktor Zachajew (ros. Виктор Захаев) – drugorzędny antagonista występujący w grze Call of Duty 4: Modern Warfare, syn Imrana Zachajewa, jeden z tzw. Czterech Jeźdźców oraz dowódca jednostek zbrojnych partii Ultranacjonalistów.

Biografia Edytuj

Wiktor był jednym z inicjatorów sojuszu Ultranacjonalistów z arabskim kryminalistą Khaledem al-Asadem, który zaowocował puczem w Arabii Saudyjskiej i obaleniem prezydenta Jasira al-Fulaniego. Młody Zachajew osobiście eskortował al-Fulaniego na miejsce egzekucji.

Po śmierci al-Asada Wiktor dowodzi siłami zbrojnymi Ultranacjonalistów. Połączone siły rosyjskich lojalistów oraz komandosów S.A.S. i U.S.M.C. natrafają na trop Zachajewa, który prowadzi do Wołgogradu. Tam zastawiają na niego pułapkę. Wiktorowi udaje się zwietrzyć podstęp, dlatego uderza UAZ-em w posterunek strażniczy zajęty przez dwóch komandosów, a następnie ucieka, by kilka chwil później zostać otoczonym na dachu wieżowca. Podczas próby rozbrojenia dokonuje aktu samobójczego poprzez strzał w szczękę z pistoletu M9111.

Śmierć Wiktora bardzo poruszyła jego ojca, który nakazał wystrzelenie w odwecie dwóch pocisków międzykontynentalnych z bazy rakietowej w górach Ałtaj.

Reboot z 2019 Edytuj

Główny artykuł: Wiktor Zachajew (Reboot)

Ciekawostki Edytuj

  • Akta z gry Call of Duty: Modern Warfare 2 jako przyczynę zgonu Wiktora Zachajewa podają obrażenia odniesione wskutek wypadku komunikacyjnego na obrzeżach Wołgogradu.
  • W grze Call of Duty: Modern Warfare 2 podczas początkowej sekwencji, w scenie ukazującej zwłoki Wiktora, Imran Zachajew wypowiada słowa Krew mego syna... na ich rękach., podczas gdy w pierwszej grze padają słowa Moja krew... na ich rękach.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.