Wilki łucznicy – wspierający antagoniści w filmie Robin Hood. Służą wraz z Nosorożcami dla Księcia Jana.

Historia

Wilki są po raz pierwszy pojawiają się podczas premiery filmu. Później, podczas piosenki "Oo-De-Lally" (śpiewanej przez Alana-A-Dale'a), widać, że próbują zabić Robin Hooda i Małego Johna po tym, jak zobaczyli dwóch banitów grających i bawiących się w stawie. Jednak Robin Hood i Mały John uciekają przed nimi.

Wilki później gonią za niewinnych obywateli Nottingham po tym, jak turniej łuczniczy stał się nieudany, ponieważ został udaremniony przez Małego Johna, gdy Książę Jan próbował ściąć Robin Hooda po tym, jak usłyszał, jak mówi o królu Ryszardzie będącym prawowitym królem. Kilku Wilczych łuczników widać nieustępliwie ścigających Marion. Wzywa Robin Hooda do pomocy i zostaje przez niego uratowana. Następnie wilki walczą z Robin Hoodem na miecze.

Po raz ostatni pojawiają się, jak ścigają obywateli Nottingham, gdy próbują uciec z więzienia. Później, zgodnie z rozkazami księcia Jana, kilka wilków próbuje zabić Robin Hooda, strzelając do niego strzałami, ale udaje mu się uciec w bezpieczne miejsce. Nie wiadomo, co się z nimi stanie po powrocie króla Ryszarda, albo zostali uwięzieni, albo przeszli na jego stronę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.