FANDOMDr. William Birkin , znany również jako G , to genialny wirusolog pracujący w Korporacji Umbrella oraz jeden z dwóch drugoplanowych antagonistów Resident Evil 0 i główny antagonista Resident Evil 2 i jego remake (gdzie służy jako główny antagonista scenariusza Claire i drugorzędny antagonista scenariusza Leona). Jest również odkrywcą wirusa G i osobą odpowiedzialną za wybuch epidemii w Raccoon City.
W Resident Evil Resistance , William staje się grywalną postacią, jeżeli gracz gra jako Annette Birkin.

Biografia

Wczesne życie

William Birkin zaczął pracować dla Korporacji Umbrella w wieku 16 lat. Został wtedy przydzielony do ośrodka szkoleniowego pod kierownictwem dr. Jamesa Marcusa. Zaprzyjaźnił się również z innym badaczem, Albertem Weskerem i razem stali się dwoma najlepszymi uczniami Marcusa. Wesker i Birkin rozpoczęli badania nad wirusem T, które kontynuowali w po zamknięciu ośrodka szkoleniowego i przeniesieniu do placówki w górach Arklay. Podczas pracy w Korporacji, William i Albert rozwinęli przyjacielską rywalizację.
Birkin był dumny ze swojego tytułu najmłodszego badacza w Korporacji i stał się zazdrosny po tym, jak został mu odebrany przez Alexię Ashford, mającą tylko 10 lat. William starał się skupić na swoich badaniach i, po długim, bezowocnym czasie, opracował broń bioorganiczną o nazwie "Łowca". Obsesja Williama na punkcie badań trwała, nawet po "śmierci" Alexii w 1983 roku.

Birkin and Wesker killing James Marcus

Albert i William, zabijający Marcusa

W 1988, Birkin pomógł Weskerowi w morderstwie ich byłego mentora, Jamesa Marcusa, w celu przejęcia jego badań nad wirusem T. Ożenił się również z Annette Birkin i miał córkę o imieniu Sherry.

Odkrycie wirusa G

Jakiś czas później, Albert i William zaczęli eksperymentować z pasożytem NE-a. Lisa Trevor była obecnie jedynym pacjentem, który przeżył wszczepienie pasożyta. William odkrył, że lata wcześniej dostała dawkę wirusa Progenitor. To pozwalało jej wchłaniać wszelkie wirusy, co zaowocowało powstaniem wirusa, którego Willliam nazwał "G".
Wkrótce William i Annette zostali przeniesieni do Podziemnej Placówki Badawczej w Raccoon City. William przekupił również komendanta miasta, Briana Ironsa, aby utrzymał ich projekt w tajemnicy.

Incydent w Górach Arklay

Po wybuchu epidemii wirusa T, Albert i Birkin dowiedzieli się, że James Marcus powrócił do życia. Wiedząc, że prawda o ich badaniach nie wyjść na jaw , Birkin wysadził placówkę w Górach Arklay, niszcząc wszelkie dowody spisku.

Incydent w Raccoon City

W 1998 roku, William ukończył swoje badania nad wirusem G i zamierzał je wykorzystać w celu stania się dyrektorem Umbrelli. W wyniku konfliktu z jego przełożonymi, Birkin postanowił sprzedać swoje badania rządowi, co zmusiło Korporacje do wysłania jednostki Służby Bezpieczeństwa Umbrelli, aby go pojmać.

William Birkin dying

Umierający Birkin

Po wielokrotnym postrzeleniu przez jednego z agentów, William odniósł śmiertelne obrażenia. Umierając, wstrzyknął sobie wirus G, w nadziei, że uda mu się zemścić na Korporacji. Zamiast tego, William przekształcił się w mutanta o niezwykłych zdolnościach regeneracyjnych, o nazwie "G". Po mutacji, Birkin odnalazł zespół Alfa, od którego niemal zginął, po czym pozabijał wszystkich jego agentów, z wyjątkiem HUNKa. Podczas ataku, fiolki zawierające wirus T, rozstały rozbite, uwalniając substancję i zarażając szczury wirusem. To spowodowało wybuch epidemii. Następnie G powrócił do laboratorium, gdzie pozbawił przytomności członków personelu, a następnie zainfekował kilku z nich. Jeden z członków personelu, Monica, próbował uciec z próbką wirusa G na powierzchnie. Na swej drodze spotkała jednak G, który wszczepił jej embrion. Będąc genetycznie niekompatybilna w stosunku do DNA Birkina, Monica umarła kiedy embrion rozerwał jej ciało. Następnie, G kontynuował przeszukiwanie komisariatu, na którym wszczepił embrion komendantowi Ironsowi, którego DNA było niekompatybilne, skutkując jego śmiercią. Zabił również reportera Bena Bertolucciego (w Remake'u, Bertolucci został zabity przez T-00). Wszczepił embrion również swej córce - Sherry. Następnie, podczas wielu spotkań z Adą Wong, Claire Redfield i Leonem Kennedy'im, G ewoluował, ostatecznie stając do walki z Claire i Leonem w pociągu w swojej ostatniej formie. Pod koniec walki, G został dźgnięty w oko, a następnie wagon, w którym się znajdował, został odczepiony od pociągu, powodując wpadnięcie mutanta w eksplozję placówki w mieście.

Umiejętności

 • Regeneracja: Dzięki wirusowi G, ciało Williama może natychmiastowo wyleczyć się z wszelkich zadanych obrażeń. To czyni go biologicznie nieśmiertelnym i bardzo trudnym do pokonania. Zregenerował się, nawet po zredukowaniu do kilku kości, mięśni i pazura, kosztem stania się bezkształtnym blobem.
  • Regeneracyjna mutacja: Jednak jeżeli Birkin odniesie zbyt duże obrażenia, wirus G podda jego ciało mutacjom, prawdopodobnie napędzanych traumą. Każda mutacja czyni Williama coraz bardziej przerażającym i zniekształconych, ostatecznie zamieniając go w prawdziwego potwora.
 • Nadludzka siła: Oprócz regeneracyjnych zdolności, wirus G obdarzył Birkina nadludzką siłą, która zdaje się rosnąć kilkakrotnie z każdą mutacją. Przykładowo w swojej pierwszej formie, William mógł oderwać metalowy pręt jedną ręką, natomiast w drugiej formie mógł rozerwać tułów T-00, nie wywołując u niego mutacji w Super Tyrana. W trzeciej formie był zdolny do podniesienia ogromnego kontenera.
 • Nadludzka wytrzymałość: Skóra zmutowanego G jest niezwykle odporna na obrażenia z broni palnej. Jednak pociski kwasowe, używane przez Annette, mogły go powalić zaledwie dwoma pociskami w jego drugiej formie.
 • Kościste szpony: W swej drugiej formie, G wykształcił kościste szpony, które w połączeniu z jego nadludzką siłą mogły rozerwać niemal każde stworzenie w bliskim kontakcie.
 • Dodatkowe oczy: Ciało G rozwinęło kilka guzów przypominających oczy.
 • Rozmnażanie: G jest zdolny do wszczepienia embrionu innym ludziom. Jeżeli ich DNA jest zgodne z DNA Birkina, to powstanie kolejny G. Jeżeli nie, to embrion zabije gospodarza, poprzez rozerwanie klatki piersiowej.

Słabości

 • Regeneracyjna mutacja: Regeneracyjna mutacja może być również słabością G, ponieważ im więcej odniesie on obrażeń, tym bardziej jego ciało zostanie zmutowane.
 • Dodatkowe oczy: Dodatkowe oczy są najbardziej wrażliwą na obrażenia częścią ciała G. Nawet standardowa broń palna zadaje mu wtedy obrażenia.
 • Ogromne eksplozje: Samozniszczenie NEST spowodowało eksplozje tak potężną, że mogła całkowicie zniszczyć ciało G, zabijając go.

Wygląd i Mutacje

Pierwsza mutacja

G1 REmake2

G1 w Remake'u

W tej formie, prawa strona tułowia G rozwinęła ogromną masę mięśniową. Na prawej barce rozwinął ogromną gałkę oczną, która regularnie zwiększa i zmniejsza swoje rozmiary. W tej formie G używa metalowego prętu jako swojej broni, gdyż nie rozwinął jeszcze żadnych pazurów. W przerywnikach filmowych, G1 wydaje się chronić Sherry, gdyż zabił T-00 i wszczepił embrion Brianowi Ironsowi, gdy ci próbowali wyrządzić jej krzywdę.

Druga mutacja

G2 REmake2

G2 w Remake'u

W drugiej formie, G wykształcił nową głowę, kościste szpony oraz większą masę mięśniową. Głowa Williama została przesunięta na klatkę piersiową. W tej formie, G ma zdolność do dźgania i rozrywana przeciwników.
G2 miał zdolność do rozpoznania Annette. Kiedy ją znalazł, G zawahał się przed jej atakiem, po czym zaatakował ją, ponieważ ta wyciągnęła broń.

Trzecia mutacja

G3 Remake

G3 w Remake

W trzeciej formie, skóra i ubrania G całkowicie zanikły, odsłaniając wysuszone, muskularne ciało. Klatka piersiowa posiada kilka wystających kolców, osłaniających małe skupisko oczu. Głowa Williama niemal całkowicie zanikła w tułowiu; G wykształcił dodatkową, mniejszą parę kończyn górnych, czyniąc większą tylnymi przydatkami. G urósł także do rozmiarów, znacznie przekraczających człowieka. W Remake'u ma także wydłużoną szyję i zgarbioną sylwetkę
W tej formie G jest znacznie silniejszy, wytrzymalszy, szybszy, zwinniejszy i bardziej akrobatyczny.

Czwarta mutacja

G4 Remake

G4 w Remake'u

W czwartej formie G porusza się na czterech kończynach. Czaszka jest bardziej wysunięta i pokryta licznymi kolcami. G posiada oczy na głowie i ramionach. W tej formie, G jest tak szybki, że może się ukrywać przed swoimi ofiarami.
W Resident Evil 2 Remake , wygląd G4 zmienił się drastycznie - przypomina mocno zdeformowaną wersję G3, z losowo wyrastającymi oczami i kolcami. Chodzi na dwóch nogach, ale może też biegać na czterech.

Piąta mutacja

G5 REmake2

G5 w Remake

W piątej i ostatniej formie, G stał się bezkształtną ohydą, z losowo wyrastającymi kośćmi, zębami i mackami. W paszczy posiada tylko jedno, ogromne oko. Nie wiadomo, czy G kontynuowałby swoją mutację, zważywszy, że stał się bezkształtny. Według Weskera, wirus G nigdy nie przestaje mutować, co oznacza, że G mógłby rozrosnąć się do ogromnych rozmiarów, gdyby nie został zniszczony.

Ciekawostki

 • Birkin miał być pierwotnie głównym antagonistą filmu Resident Evil: Apocalypse , jednak Jason Isaacs zrezygnował z roli, z nieznanych przyczyn. Zamiast tego, wykreowano oryginalną postać o nazwie Sam Issacs.
 • Głosu Williamowi użyczał Diego Matamoros w oryginalnym Resident Evil 2 , a także T. J. Rotolo w Resident Evil: Umbrella Chronicles , Resident Evil: The Darkside Chronicles i Resident Evil: Operation Raccoon City .
  • Był również grany przez Jasona Isaacsa w filmie Resident Evil , który również grał Luciusa Malfoy'a w Harry Potter , Kapitana Haka w Piotruś Pan (2003) i Ra's al Ghula w Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura .
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.