FANDOMFe fi fo fum!

—Przyśpiewka Williego


Willie Olbrzym – mało rozgarnięty gigant będący głównym antagonistą w segmencie Miki i Czarodziejska Fasola z disnejowskiego filmu animowanego Fun & Fancy Free.

Głos oryginalny - Billy Gilbert

Głos polski - Zbigniew Konopka

Postać

Jest bardzo dziecinny i niezbyt błyskotliwy, biorąc pod uwagę jego zamiłowanie do zabawek i niezdolność do wymawiania pewnych słów, takich jak pistacja.

Jego ulubionymi czynnościami są jedzenie i spanie

Zdolności

Pomimo swojej dziecinnej strony jest niesamowicie potężny, demonstrując magiczne moce, takie jak lot, niewidzialność i zmiana kształtu.

Ale nawet poza swoimi zdolnościami, Willie dysponuje też potężną siłą fizyczną.

Mimo to Willie nie jest nie pokonany. Ma swoje słabości, między innymi podlega ograniczeniom form, które przyjmuj,e co jest zasugerowane w momencie gdy Miki planował go uderzyć, po przekonaniu Olbrzyma by zmienił się w muchę. Willie nie jest zbyt mądry, ale nie jest też całkiem głupi bo był w stanie wyczuć podstęp.

Rola w filmie

W segmencie Miki i Czarodziejska Fasola porywa Złotą Harfę, której piękny dźwięk przynosi radość i dobrobyt Szczęśliwej Dolinie. Po jej zniknięciu królestwo popada w rozpacz. Pewnego razu uboga Myszka Miki kupuje w zamian za krowę trzy fasolki, o których mówi się, że są magiczne. Przez noc łodyga fasoli magicznie wyrasta niosąc Mikiego i jego przyjaciół, Donalda i Goofy'ego, ponad chmury, gdzie znajduje się zamek Williego. Po wejściu do środka znajdują uwięzioną Harfę.

Castle

Zamek Williego Olbrzyma

Niestety zostają odkryci przez Willeigo, który łapie ich i zamyka w skrzyni po czym zasypia. Mikiemu udaje się przesunąć klucz i uwolnić swoich przyjaciół oraz Harfę. Willie budzi się i ściga bohaterów. Miki i reszta schodzą z łodygi fasoli i szybko ją ścinają. Willie upada na ziemię będąc pokonanym w głównej opowieści.

Jednak w epilogu Fun & Fancy Free, Willie jest widziany po upadku, szukając Mikiego prawdopodobnie w celu zemsty.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.