Woodes Rogers – pochodzący z Anglii gubernator Nassau, jak i członek Zakonu Templariuszy.

Jest to drugorzędny antagonista gry Assassin's Creed IV: Black Flag.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Rogers urodził się w 1679 roku w angielskim Poole. Niegdyś był korsarzem, służącym pod rozkazami króla Anglii, a później przystąpił do admiralicji.

Assassin's Creed IV: Black Flag[edytuj | edytuj kod]

W 1715 roku Woodes Rogers przybył do Hawany, gdzie poznał wielkiego mistrza templariuszy - Laureano Torresa. Postanowił się przyłączyć do niego, a później dołączył do nich francuski handlarz broni, Julien du Casse.

Niedługo potem templariusze spodziewali się Duncana Walpole'a - asasyna, który zamierzał zmienić zakon (na miejsce przybył Edward Kenway, przebrany za niego). Torres opowiedział nowym członkom o Obserwatorium, które umożliwiało obserwowanie wszystkich ludzi niezależnie od ich miejsca. Informacje o lokalizacji tego miejsca posiadał jedynie enigmatyczny mędrzec, czyli schwytany przez nich pirat Bartholomew Roberts.

Wszyscy mieli się spotkać w dokach, gdzie chcieli przesłuchać mędrca. Kiedy ten odmówił spowiedzi, Torres rozkazał zesłać go do lochów. Rogers przeczuwał pułapkę, i miał rację - podczas przemierzania ulic Hawany templariuszy zaatakowali asasyni. Po pokonaniu ich, pożegnał się z nimi, a później powrócił do Anglii, gdzie zyskał tytuł gubernatora Bahamów.

Już jako gubernator, Rogers zawitał w Nassau, gdzie dowiedział się o narastającej tam "republice piratów". Zaoferował piratom amnestię w zamian za porzucenie piractwa. Piraci, tacy jak Charles Vane uważali to za zniewagę, lecz kapitan Ben Hornigold był innego zdania, i przystąpił do templariuszy.

Wraz z nim, Woodes spotkał się w Kingston z Torresem, gdzie powiadomili go, że statek Robertsa zmierza do Afryki. Hornigold zobaczył cumującą Kawkę, statek Kenway'a, więc templariusze uciekli.

Kiedy nowe nabytki templariuszy, Josiah Burgess oraz John Crockham zostali zamordowani przez Kenway'a, Rogers i Torres postanowili wysłać Hornigolda, aby go zabił. Jednak nie udało mu się to, ponieważ zginął w walce z asasynem.

Kiedy Edward został osadzony w więzieniu w Port Royal, Rogers i Torres chcieli złagodzić jego karę w zamian za lokalizację Obserwatorium, w którym był już z Robertsem i gdzie został przez niego zdradzony. Ten jednak nie zamierzał tego zrobić.

Wkrótce potem król odsunął go ze stanowiska, więc Rogers urządził przyjęcie pożegnalne, na którym nie krył złości do niego. Na imprezie pojawił się Edward Kenway, który go zranił. Zażądał od niego informacji o miejscu Robertsa. Woodes wyjawił mu, że jest w Principe.

Następnie, po odbyciu kary za długi, Woodes Rogers ponownie został gubernatorem Nassau, gdzie umarł, 15 lipca 1732.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jest głównym antagonistą Sekwencji 2, 7 oraz jednym z głównych antagonistów Sekwencji 12.
  • Woodes Rogers to postać historyczna.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.