FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Yhorm Gigant jest pomniejszym antagonistą i bossem w grze Dark Souls III. Jest tragicznym i życzliwym władcą Zbezczeszczonej Stolicy.

Biografia Edytuj

Yhorm jest synem starożytnego zdobywcy ziem, którego zadaniem jest poprowadzenie ludzi, których zniewolił jego ojciec. Pomimo nieufności i nienawiści do niego, Yhorm robił wszystko, co w jego mocy, aby rządzić nimi uczciwie.

Obdarzając ich potężnym mieczem zwanym Władcą Burzy, bronią zdolną by go zabić, gdyby zaszła taka potrzeba, Yhorm bezinteresownie narażał się na niebezpieczeństwo, aby zachować jego ludziom nic się nie stało.

W pewnym momencie swojego życia Yhorm spotkał Siegwarda, rycerza z Catariny, po czym obaj stali się bliskimi przyjaciółmi. Olbrzym, w geście zaufania, podarował Siewardowi drugiego Władcę Burzy, prosząc go, by w ostateczności go zabił, gdyby doszło do takiej sytuacji.

Pewnego dnia z nieba spadła kula ognia, która okazała się być zbezczeszczonym płomieniem. Jest to ogień, który nigdy nie gaśnie. Jednak, podobnie jak Płomień Chaosu, zbezczeszczony płomień był pokręconą imitacją Pierwszego Płomienia, zdolną jedynie do deformacji i niszczenia otaczających go osób i jest prawie niemożliwy do kontrolowania.

Próbując go uspokoić, Yhorm chętnie został Władcą Pogorzelisk, oddając swoją duszę płomieniu w nadziei, że uwolni swoich poddanych od niebezpieczeństwa.

Niestety, to nie powiodło się, a kiedy Yhorm został ponownie wskrzeszony w nadziei, że poświęci się ponownie dla Pierwszego Płomienia, zbudził się, widząc, że jego dom został zniszczony, a poddani byli albo martwi, albo opętani. Ogarnięty rozpaczą Yhorm zamknął się w swojej sali tronowej, otoczony trupami tych, których nie zdołał ochronić, atakując gniewnie każdego, kto się zbliżył.

Ostatecznie staje w obliczu Nierozpalonego i Siegwarda, po czym zostaje przez nich zabity, odnajdując wreszcie spokój.

Osobowość Edytuj

Yhorm był uprzejmą i bezinteresowną postacią, wykazującą silne, altruistyczne pragnienie pomocy tym, na których mu zależało. Chociaż Yhorm urodził się jako syn zdobywcy, bardzo kochał swój lud, robiąc wszystko, co w jego mocy, aby rządzić nimi tak dobrze, jak tylko mógł, dając im jedną z niewielu broni zdolnych zabić go jako przejaw dobrej woli.

Ilekroć jego dom był zagrożony, Yhorm dzielnie stawiał czoła niebezpieczeństwu, walcząc z niezrównaną zaciekłością przeciwko tym, którzy skrzywdziliby jego lud, najwyraźniej nie dbając o własne dobro. W pewnym momencie życia stracił kogoś, kogo bardzo szanował, a ta strata spowodowała, że ​​porzucił swoją tarczę, przyjmując coraz bardziej śmiercionośny styl walki.

Wraz z przygasaniem Pierwszego Płomienia, Yhorm postanowił ofiarować swą duszę ogniu w nadziei, że pomoże to jego ludowi, ale po jego zmartwychwstaniu pokazano, że pomimo jego najlepszych wysiłków nie udało mu się. Jego dom został zniszczony, a to, co pozostało z jego poddanych, zostało przekształcone w podłe strzworzenia.

Gdy nic Yhormowi nie zostało, popadł w obłęd. Mnogość zwłok, które zaśmiecają jego salę tronową, ma przypominać, że są dawnymi ofiarami jego wściekłości, poparte faktem, że jeden z nich ściska Władcę Burzy, co oznacza, że ​​jeden z jego ludzi próbował zabić Yhorma i poniósł porażkę.

Zanim Nierozpalony i Siegward zmierzą się z Yhormem, okazuje się, że jest niewiele więcej niż zdziczałą bestią, a jedyne dźwięki, jakie wydaje, to zwierzęce wycie. Okazuje to nawet wobec Siegwarda, jednego z jego najbliższych i najbardziej ukochanych przyjaciół, jakby już go nie rozpoznał.

Ciekawostki Edytuj

  • Władcy Burzy, którego używa Siegward, a gracz może znaleźć w pobliżu tronu Yhorma, jest nawiązaniem do gry Demon's Souls, gdzie Władca Burzy może zostać użyty do walki z Królem Burzy.
  • Yhorm ma ponad 20 000 punktów zdrowia, więcej niż jakikolwiek inny boss z tej serii.
  • Niewykorzystaną w grze zbroję Yhorma można znaleźć w plikach gry.
  • Podobnie jak inne olbrzymy, Yhorm otrzymuje więcej obrażeń, gdy atakowana jest jego głowa.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.