FANDOM


Yondu Udonta jest postacią z Marvel Cinematic Universe. Wystąpił on w filmach Strażnicy Galaktyki z 2014 roku i Strażnicy Galaktyki vol. 2 z 2017.

Biografia Edytuj

Dzieciństwo oraz wczesne życie Edytuj

Rodzicie Yondu sprzedali go w niewolę Cesarstwu Kree. Większość młodości spędził w klatce. Stakar Ogord uwolnił go, powitał w szeregach Ravagers, traktował jak własnego syna oraz szkolił go na pirata i wojownika.

Yondu został przywódcą jednego ze 100 klanów. Zawarł umowę z Ego (Niebiańska Istota, ojciec Petera Quilla). Ego kazał mu dostarczać dzieci z całej galaktyki dla własnych celów. Yondu nie miał pojęcia, że Ego je zabija. Ostanie dziecko pochodziło z Ziemi - był nim Peter Quill. Yondu postanowił, że wychowa go na pirata, tak samo jak Stakar Ogord wychował jego. W pierwszej części Strażników Galaktyki większość filmu Yondu i Quill byli przeciwnikami, a w drugiej części sprzymierzyli się ze sobą.

Strażnicy Galaktyki 2 (2017) Edytuj

Po tym jak Ravagers na czele z Taserface zdradzili i uwięzili Yondu, zawarł on sojusz z Grootem oraz z Rocketem, aby wydostać się z statku. Po tym jak Peter Quill oraz Yondu pokonali Ego, Yondu poświęcił swoje życie, aby uratować Quilla.

Ekwipunek i umiejętności Edytuj

  • Yondu posiada strzałę sterowaną sercem.
  • Yondu jest świetnym złodziejem.
  • Yondu jest wspaniałym pilotem.

Ciekawostki Edytuj

  • Pierwsza komiksowa wersja Yondu pochodzi z Ziemi 90110. Postać Yondu pierwszy raz pojawiła się w serii What If...? #36 w lutym 1992.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.