FANDOMYuan Shu – główny antagonista na początku Opowieści o Trzech Królestwach. Jest przyrodnim bratem Yuan Shao, z którym nie dogaduje się. Yuan Shu jest despotycznym i tyranicznym władcą, który często przedstawiany jest jako kradnący wszystkie uprawy od swoich ludzi i obciążający ich mocno.

Biografia Edytuj

Na początku opowieści Yuan Shu jest wasalem He Jina, wraz z Cao Cao, Dong Zhuo, Sun Jian, Liu Bei i Yuan Shao. Pod przywództwem He Jina z powodzeniem pokonali bunt Zhanga Jiao. Później He Jin próbował pozbyć się hanowskiego dworu Dziesięciu Eunuchów, grupy dziesięciu skorumpowanych ministrów, którzy mieli całkowitą kontrolę nad cesarzem. Jednak dziesięciu eunuchów zamordowało He Jina. Yuan Shu wraz z innymi zwolennikami He Jina podjął się wyeliminowania dziesięciu eunuchów i odnieśli sukces. W międzyczasie Dong Zhuo przejął pozycję cesarza i rozpoczął panowanie terroru. Pod przywództwem swojego brata, Yuan Shu wstąpił do koalicji, by obalić Dong Zhuo.

Później, kiedy Chiny popadły w całkowitą wojnę domową, Sun Ce (najstarszy syn Sun Jian) ​​poprosił Yuan Shu o pomoc w inwazji na terytorium Wu. W zamian Sun Ce przekazał Yuan Shu Chińska Cesarską Pieczęć. Cesarska Pieczęć była symbolem imperium Han. Po sukcesie Sun Ce, Yuan Shu twierdził, że on był teraz cesarzem, ponieważ posiadał Cesarską Pieczęć. Cao Cao nazwał Yuan Shu zdrajcą imperium Han i utworzył sojusz z Liu Bei, Sun Ce i Lu Bu, by zniszczyć Yuan Shu. Yuan Shu został zmiażdżony przez sojusz i nigdy nie wyzdrowiał. Umarł później z powodu chorób.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.