FANDOM


Witaj!

Złoczyńcy Wiki jest społecznością, której celem jest zbudowanie kompletnej bazy informacji na temat wszelkiego rodzaju złoczyńców – tych z gier, seriali, filmów czy książek. Ta wiki powstaje dzięki takim jak Ty – twórz nowe artykuły lub poprawiaj istniejące!

// OSTRZEŻENIE: Ta wiki zawiera spoilery! Czytasz na własne ryzyko.

Poznaj nowych złoczyńców

Przeglądasz złoczyńców z filmów: Zobacz więcejOdśwież

Wyróżniony artykuł

Scar23
Mów. Dlaczego mój naród skazany został na zagładę? W zależności od tego, co powiesz, zdecyduję, czy wysłać cię przed oblicze Pana. Chociaż nie. Z naszym Bogiem przebywają teraz dusze pomordowanych ishvarczyków... nie zasługujesz, by trafić tam gdzie one! I nie myśl, że pozwolę ci na odkupienie win!!!

—Scar do Ojca po dowiedzeniu się, że to homunculusy były odpowiedzialne za wojnę w Ishvarze


Scar (スカー, Sukā, lub 傷の男, Kizu no Otoko, czyli człowiek z blizną) jest antagonistą, a później antybohaterem w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Jego pseudonim pochodzi od widocznej blizny w kształcie litery X, która zdobi jego czoło.

Został przedstawiony w serii jako seryjny zabójca, który atakuje Państwowych Alchemików w ramach zemsty za ludobójstwo jego ludu i złamanie tabu Ishvaru sprzeciwiającemu się użyciu alchemii. Chociaż nie jest głównym antagonistą w mandze, Scar początkowo staje się jednym z najczęściej spotykanych zagrożeń przez braci Elric.


Zajrzyj również

Arrowwersum Bendy Wiki FNaF Wiki Gra o Tron Wiki Marvel Universe Wiki Miraculum Wikia 2 Naruto Wiki Pokemon Wiki Teen Wolf Wiki Xenopedia Yandere Simulator Wikia Call of Duty Wiki Astronomican Creepypasta Wiki Wiedźmin Wiki Assassin's Creed Wiki 2 Vocaloid Wiki Rayman Wiki Teoria Wiki Bestiariusz Wiki Tokyo Ghoul Wiki SpellingTVseries Wiki American Horror Story Wiki Chilling Adventures of Sabrina Wiki


Losowy cytat

Jesteś słaby, Doktorze, tak jak wszyscy Władcy Czasu. Wolicie tylko stać i patrzeć. Działanie wymaga odwagi, a tego ci brakuje.
Davros

Dyskusje

Popularne Dyskusje

Ładuję Dyskusje...


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.