FANDOM


Witaj!

Złoczyńcy Wiki jest społecznością, której celem jest zbudowanie kompletnej bazy informacji na temat wszelkiego rodzaju złoczyńców – tych z gier, seriali, filmów czy książek. Ta wiki powstaje dzięki takim jak Ty – twórz nowe artykuły lub poprawiaj istniejące!

// OSTRZEŻENIE: Ta wiki zawiera spoilery! Czytasz na własne ryzyko.

Poznaj nowych złoczyńców

Przeglądasz złoczyńców z książek: Zobacz więcejOdśwież

Wyróżniony artykuł

Scar23
Mów. Dlaczego mój naród skazany został na zagładę? W zależności od tego, co powiesz, zdecyduję, czy wysłać cię przed oblicze Pana. Chociaż nie. Z naszym Bogiem przebywają teraz dusze pomordowanych ishvarczyków... nie zasługujesz, by trafić tam gdzie one! I nie myśl, że pozwolę ci na odkupienie win!!!

—Scar do Ojca po dowiedzeniu się, że to homunculusy były odpowiedzialne za wojnę w Ishvarze


Scar (スカー, Sukā, lub 傷の男, Kizu no Otoko, czyli człowiek z blizną) jest antagonistą, a później antybohaterem w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Jego pseudonim pochodzi od widocznej blizny w kształcie litery X, która zdobi jego czoło.

Został przedstawiony w serii jako seryjny zabójca, który atakuje Państwowych Alchemików w ramach zemsty za ludobójstwo jego ludu i złamanie tabu Ishvaru sprzeciwiającemu się użyciu alchemii. Chociaż nie jest głównym antagonistą w mandze, Scar początkowo staje się jednym z najczęściej spotykanych zagrożeń przez braci Elric.


Zajrzyj również

Arrowwersum Bendy Wiki FNaF Wiki Gra o Tron Wiki Marvel Universe Wiki Miraculum Wikia 2 Naruto Wiki Pokemon Wiki Teen Wolf Wiki Xenopedia Yandere Simulator Wikia Call of Duty Wiki Astronomican Creepypasta Wiki Wiedźmin Wiki Assassin's Creed Wiki 2 Vocaloid Wiki Rayman Wiki Teoria Wiki Bestiariusz Wiki Tokyo Ghoul Wiki SpellingTVseries Wiki American Horror Story Wiki Chilling Adventures of Sabrina Wiki


Losowy cytat

Świat jest okrutny. A jedyną moralnością w okrutnym świecie jest przypadek. Bezstronny...bez uprzedzeń...sprawiedliwy
Dwie Twarze

Dyskusje

Popularne Dyskusje

Ładuję Dyskusje...


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.