FANDOMHaha... Gdyby to było takie proste...! Gdyby ludzie mieli nieśmiertelne ciała, nie cierpieliby tak bardzo jak teraz!

—Doktor do Rizy Hawkeye


Złotozęby doktor jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Jest on twórcą Wratha.

Biografia Edytuj

Młodsza wersja doktora pojawia się w retrospekcji, gdy Wrath rozmawia z Royem Mustangiem, omawiając swoje dzieło. Po tym, można było zrozumieć, że zawsze miał złoty ząb.

Pojawia się później w forcie Briggs, by wyleczyć Solfa J. Kimbleya, który przegrał walkę z mścicielem Scarem. Potem nie pojawia się przez długi czas, dopóki Edward i jego towarzysze nie wpadają na niego po tym, jak Envy popełnia samobójstwo, kontynuując poszukiwania Ojca homunculusów. Jest zszokowany, widząc, że Roy Mustang jest z nimi, przez co wszystko idzie doskonale według planu, ponieważ Mustang ma być Piątą Ofiarą w Ogólnokrajowym Kręgu Transmutacyjnym. On sam ich nie atakuje, ale ma do dyspozycji ludzi, którzy mieli być Wrathem, i atakują bandę bohaterów. Mimo tego, że nie są Fürherem Bradleyem, wciąż mają zwiększoną wiedzę bitewną i taktykę. Później okazuje się, że tak naprawdę były one tylko rozrywką, gdy doktor zakończył swój krąg transmutacji, który następnie aktywuje, transportując Edwarda, Izumi Curtis i Alphonse'a do legowiska Ojca (Hohenheim już tam nył).

Następnie Doktor wiedział, że jego zadaniem jest skłonienie Mustanga do otwarcia Bramy Prawdy. Aby to zrobić, jeden z jego ludzi poważnie rani Rizę Hawkeye, bezpośrednią podwładną Mustanga. Doktor poinformował go, że ​​jeśli odmówi otwarcia portalu, dziewczyna umrze, ale jeśli to zrobi, użyje Kamienia Filozoficznego, aby uratować jej życie. Mimo to lojalność Mustanga wobec jego narodu zmusza go do odrzucenia oferty doktora. Zanim jednak zdąży zareagować, dpktpr zostaje przytłumiony przez innych bohaterów, którzy poszli szukać innej drogi. Jednak ich ulga jest krótka, gdy przybywają Pride i Wrath. Doktor chwali Wratha, gdy obezwładnił wielu bohaterów, ale nieoczekiwanie zostaje zadźgany przez Pride'a, by użyć go jako ludzkiej ofiary, w celu siłowego przeniesienia Mustanga przez Bramę. Kiedy dym się unosi, okazuje się, że doktor stał się obrzydliwą masą ciała w wyniku transmutacji. Jedyne jego podobieństwo to jego złoty ząb i krzywe oczy.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Złotozęby doktor jest niskim, starym mężczyzną, prawdopodobnie po sześćdziesiątce. Ma krótkie kasztanowe włosy i małe wąsy. Był znany ze swojego jedynego złotego zęba, stąd jego przydomek. Jego okulary są zwykle bardzo błyszczące, jednak po zniknięciu błysku widać, że jego oczy są oddalone od siebie (prawie jak u ryb). Zawsze nosi na sobie biały fartuch laboratoryjny z podwiniętym rękawem na bordowej koszuli.

Osobowość Edytuj

Złotozęby doktor przeprowadzał liczne nieludzkie eksperymenty z alchemią i swoim kamieniem filozoficznym. Koncentruje się przede wszystkim na uzdrawianiu i alchemii medycznej, ale wykazano również, że posiada dużą wiedzę na temat tworzenia kamieni filozoficznych. Pokazano również, że jest bardzo inteligentny. Mimo to jest też bezwzględnym sadystą. Ma obszerną wiedzę na temat tego, jak zmusić lub przekonać innych do spełnienia jego celów np. gdy jeden ze strażników poderżnął gardło Rizie Hawkeye jako sadystyczny sposób zmuszania Roya Mustanga do otwarcia bramy. Jest także psychotyczny i samolubny, bo poza wypełnianiem celów Ojca, zawsze interesują go jedynie jego małe ambicje.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.