FANDOMUmarli podbijają morze, nie mogąc wejść na suchy ląd.

—Shansa


Załoga Cichej Marii – wspierający antagoniście w filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara z 2017 roku. Są grupą nieumarłych załogantów służących na statku "Cicha Maria" pod dowództwem kapitana Armando Salazara.

Historia Edytuj

Nie wiadomo, kiedy i gdzie werbowano załogę, ale wszyscy służyli w Cichej Maryi, pod dowództwem kapitana Armanda Salazara, najbardziej znanego łowcy piratów w hiszpańskiej Marynarce Wojennej. Przez lata polowali i zabijali tysiące piratów. W bitwie u wybrzeży tajemniczego Diabelskiego Trójkąta, w czasie, który ich zdaniem była ostatnią bitwą w ich kampanii, załoga z powodzeniem zniszczyła dziewięć statków pirackich, doprowadzając piractwo na Karaibach do granicy wyginięcia.

Zaciekle lojalni wobec swojego Kapitana, spełnili jego rozkazy, żeglując za Sparrowem w tajemnicze wody Trójkąta Diabła, gdzie ich statek został zmiażdżony przez skały w Trójkącie, powodując, że proszek zgromadzony w statku zapalił się i spalił ogniem statek. Wszyscy padli ofiarą ognia. Jednak nawet śmierć nie była końcem załogi, ponieważ wszyscy wrócili do Siedmiu Mórz jako duchy przez nadprzyrodzone siły Trójkąta, zdeterminowani, by zemścić się na człowieku, którego obwiniali o swój los - osławionego pirata, kapitana Jacka Sparrowa. Chociaż są w stanie ścigać każdego na morzu, nie są w stanie postawić stopy na lądzie, bo jeśli to zrobią, umrą szybką śmiercią.

Cała załoga, w tym znani oficerowie, Magda, Santos, Moss i porucznik Lesaro, zostali pochłonięci przez morze i utonęli z powodu mocy trójzębu Posejdona. Wielu członków załogi usiłowało dotrzeć do kotwicy, która miała uratować kapitana Jacka, Carinę i Henry'ego, ale tylko dwóch członków załogi wraz z kapitanem Salazarem było w stanie wejść na pokład. Było to chwilowe, bo gdy Barbossa poświęcił się, by ocalić swoją córkę, Carinę, przebił Salazara plecy swoim mieczem, a Hiszpan spadł w dół i strącił dwóch pozostałych członków załogi z kotwicy, przypieczętowując los każdego członka załogi swojego statku.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.