FANDOMMoim jedynym życzeniem było, aby święta dziewica Joanna d’Arc zmartwychwstała, a teraz to życzenie już się spełniło! Nawet bez potrzeby konkurowania z kimkolwiek, moje życzenie stało się już rzeczywistością!

—Zaklinacz


Zaklinacz – antagonista pojawiający się w light novel i serii anime Fate/Zero, który służy jako drugi antagonista w części I opowieści. Jest sługą Ryuunosuke Uryuu podczas Czwartej Wojny Świętego Graala i ma obsesję na punkcie Szermierz, która myli z Joanną d’Arc. Zaklinacz czerpie przyjemność z dostarczania swoim ofiarom chwili ulgi i nadziei, po czym morduje je w przerażający sposób.

W adaptacji anime głosu użyczył mu Satoshi Tsuruoka w japońskiej wersji, natomiast Dan Woren w angielskiej wersji.

Charakterystyka Edytuj

Osobowość Edytuj

Podobnie jak jego równie morderczy Mistrz, Ryuunosuke, Zaklinacz jest prawie całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek moralności i nie ma żadnego interesu w zdobyciu Świętego Graala. Uwielbia oferować swoim ofiarom krótkie chwile wytchnienia, a nawet nadzieję na uwolnienie lub ucieczkę, po czym morduje je w przerażający i makabryczny sposób. Według niego, dopuszczenie nadziei do swoich ofiar wzmocni rozpacz i przerażenie w momencie ich śmierci. W Fate/Grand Order, pokazano, że jego całkowity brak szacunku dla życia wynika z jego gniewu ku światu za odrzucenie Joanny d’Arc, w której okazało się, że jest zakochany, a jego działania były racjonalizowane w jego umyśle jako boska kara przeciwko ludzkości za zabicie jej.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Jego prawdziwą tożsamością jest Gilles de Rais, znany również jako Sinobrody, francuski szlachcic, który był kiedyś towarzyszem broni Joanny d’Arc. W swoim życiu podziwiał Joannę tak głęboko, że był zdruzgotany, gdy umarła, do tego stopnia, że zaczął myśleć, że Bóg porzucił Joannę. Zaczął studiować mroczne sztuki u Françoisa Prelatiego, ostatecznie otrzymując własną księgę czarów.

Zaczął powodować okrucieństwa, które kontynuował przez 8 lat, dopóki Kościół i państwo nie złapali go, zdobywając jego majątek i ziemię, po czym został stracony za swoje zbrodnie. Po jego śmierci został usunięty z cyklu transmigracji i stał się legendarnym duchem.

Fate/Zero Edytuj

Zaklinacz został wezwany na krótko przed rozpoczęciem Czwartej Wojny Świętego Graala. Jego mistrzem został Ryuunosuke Uryuu, seryjny morderca, który nieświadomie wykonał udany rytuał przywołania, używając krwi zamordowanej rodziny. Najpierw przedstawia się swojemu Mistrzowi jako Sinobrody.

Wkrótce zwraca na siebie uwagę Riseia Kotomine, nadzorcę Wojny Świętego Graala faktem, że ​porywa dzieci w całym Fuyuki (do wykorzystania w jego zaklęciach i do rozrywki swojego mistrza). Obawiając się, że ich działania mogą zagrozić szansom Tokiomiego Tohsaki na wygranie wojny, Risei zawiesza wszystkie walki i oferuje nagrodę w postaci dodatkowych Zaklęć Rozkazu mistrzowi, który pokona Zaklinacza i Uryuu.

Używając schwytanych dzieci jako zakładników, Zaklinacz zwabia Szermierz w pułapkę i zmusza ją do walki z jego pozornie nieskończoną armią przywołanych potworów. Zostaje pokonany, gdy Lansjer interweniuje, przedzierając się przez hordę potworów przy pomocy Szermierz i używając Gáe Dearga, aby wyłączyć Księgę Zaklęć Prelatiego i rozproszyć przywołane stworzenia. Rozwścieczony Zaklinacz wycofuje się.

Kiedy Zaklinacz i Ryuunosuke wrócili do swojej kryjówki, odkryli, że ich praca została zniszczona przez innych. Podczas gdy Ryuunosuke płacze, Zaklinacz pociesza go, ale ku swemu zaskoczeniu Ryuunosuke twierdzi, że Bóg ukarał ich za zbyt dobrą zabawę. Zaklinacz jest jednak zaskoczony, gdy pyta o istnienie Boga, ponieważ nie wierzy, że jego pan jest duchowy. Ryuunosuke dzieli się następnie swoją filozofią, że Bóg musi być nieco złośliwy, aby uczynić świat takim, ponieważ wierzy, że Bóg prawdopodobnie cieszy się przejawami przemocy, złości i złych czynów. To zdecydowanie porusza Zaklinaczem, ponieważ chwali Ryuunosuke jako genialnego filozofa i postanawiają wykonać wielki spektakl, aby zabawić Boga.

W swojej drugiej próbie schwytania Szermierz, Zaklinacz łączy hordę swoich potworów w ogromną bestię, a sam wchodzi do środka bestii. Pomimo ogromnej siły i zdolności regeneracyjnych, zostaje ostatecznie pokonany przez Szermierz, która spala bestię swoim Szlachetnym Widmem, Excaliburem. Światło z podmuchu Excalibura powoduje, że Zaklinacz przypomina sobie wspomnienia ze swojej przeszłości, zanim zaczął praktykować morderstwa i okultyzm, kiedy jeszcze służył Joannie d’Arc. To wywołuje łzy i żal w Zaklinaczu, chwilę przed zniszczeniem go wraz ze swoim potworem. Był drugim sługą, który umarł w czwartej Wojnie Świętego Graala.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.