FANDOMZam Wesell – fikcyjna postać z uniwersum Gwiezdnych wojen, była łowczynią nagród z rasy Clawdite. Specyficzną cechą tej rasy była możliwość zmiany kształtu. Ta umiejętność pomagała jej zachowywać anonimowość i umożliwiała skuteczniejsze wykonywanie zleceń. Najczęściej przyjmowała ona postać ludzkiej kobiety. Zam lubiła nowoczesną technologię, akcesoria i broń. W okresie schyłku Starej Republiki była jednym z najlepszych łowców nagród w galaktyce.

Biografia

Współpraca z Jango Fettem

W 27 BBY na zlecanie viga Antonina zabiła Hutta Dreddona, nie mogła jednak odebrać zapłaty ponieważ Jango Fett na zlecenie Dreddona zabił viga Czarnego Słońca. Na Seylottyi spotkała Jango z idolem, którego miała zdobyć na zlecenie Fernoody. Fett miał tego samego zleceniodawcę. Podczas rozmowy przekonała Mandalorianina, aby pokazał swoją twarz. Gdy Zam została zaatakowana przez potwora, Fett kazał jej zdetonować wszystkie ładunki wybuchowe, jakie ma przy sobie. Sztuczka udała się. Nieco później Wesell przybyła na Kamino, aby porozmawiać z Jango o artefakcie i opowiedziała mu o możliwości zniszczenia Coruscant przez Ashaara Khordę z użyciem idola. Początkowo Fett podchodził sceptycznie do wizji ratowania stolicy Republiki przed zagładą, lecz dał się w końcu przekonać. Po dotarciu na Coruscant Zam przybrała postać Fernoody i zdobyła informacje o akcji terrorystów. Fett i Wesell postanowili udać się do przekaźnika energii w pobliżu jądra planety, gdzie ich zdaniem powinien znajdować się cel ataku. Znaleźli tam ciała martwych strażników. Powstańcy zostali otoczeni przez łowców nagród i mistrza Jedi Yaraela Poofa. Wywiązała się walka, w trakcie której Khorda chciał wykorzystać artefakt do zniszczenia Coruscant. Jedi przyciągnął idola za pomocą Mocy, ale Ashaar zadał mu cios nożem w brzuch. Idol prawie spadł, lecz Wesell zdążyła go złapać. Poof unieszkodliwił go ostatkiem sił i zmarł. Łowcy nagród wrócili na Seylottyę, aby zwrócić artefakt, po czym odlecieli na Kamino, aby się pożegnać.

Ostatnie zlecenie

Zam została wynajęta przez Jango Fetta do zabicia senatora z Naboo – Padmé Amidali. Na Coruscant użyła najpierw bomby, a następnie droida latającego, który wprowadził do sypialni Padmé kouhuny. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi uratowali senator i próbowali schwytać Zam. Kiedy mieli już ją w rękach, została zabita strzałką z trucizną przez Jango. Strzałka ta była tropem, który doprowadził Obi-Wana na Kamino.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.