Nie będę tego miał, Ichigo. Nie wiem o Zangetsu, ale odmawiam podlegania królowi, który jest słabszy ode mnie, i zostanę razem z nim pocięty na wstążki. Jeśli jesteś słabszy ode mnie, zniszczę cię i wezmę koronę dla siebie.

—Pusty Ichigo do Ichigo


Zangetsu, znany też jako Pusty Ichigo jest antagonistą w mandze i anime Bleach. Jest Wewnętrznym Pustym, który działa również jako manifestacja Zanpakuto Ichigo.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Masakazu Morita, a w wersji angielskiej Johnny Yong Bosch.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Zangetsu wydaje się być praktycznie identyczny co Ichigo, z wyjątkiem innych kolorów. Jest dość wysokim, szczupłym mężczyzną o białej skórze i włosach. Jego oczy składają się z czarnych źrenic, białych tęczówek i czarnej twardówki. Do tego ma czarne paznokcie. Podczas gdy Ichigo nosi standardowe czarne shihakushō Shinigami, jego duch Zanpakutō nosi białe shihakushō z czarnym paskiem z tkaniny. Kiedy później zostaje wyciągnięty z Ichigo przez manifestację mocy Quincy Ichigo, nosi maskę bardzo przypominającą Pustą postać Ichigo podczas bitwy przeciwko Ulquiorrze Cifer i ma białe włosy do pasa wraz z białą wersją shihakushō Ichigo w formie Bankai.

Kiedy manifestuje się poza wewnętrznym światem Ichigo z jednego z Asauchi suetsu Nimaiyi, wygląd Zangetsu jest nieznacznie taki sam. Zachowuje fizyczną budowę i włosy Ichigo, jednak jego twarz wygląda prawie jak czaszka, podobna do maski Pustego, którą Ichigo nosi, gdy używa mocy Pustego.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Najbardziej charakterystycznymi cechami Zangetsu są jego maniakalny śmiech i psychotyczny uśmiech. Jest brutalny, arogancki, pozbawiony szacunku, morderczy i sadystyczny. Chociaż drwi z Ichigo uważając go za słabego i niegodnego odpowiednika samego siebie, podoba mu się pomysł, aby Ichigo stał się silniejszy, ponieważ w rezultacie on też staje się silniejszy. W przeciwieństwie do Ichigo walczy jak berserker, ignorując obrażenia i obezwładniając wrogów brutalną siłą i mocą. Chroni ciało Ichigo, gdy ma umrzeć, ponieważ jeśli Ichigo umrze, jego również czeka śmierć. Wydaje się, że do pewnego stopnia szanuje przejawy mocy Quincy Ichigo. Ze względu na swój status ducha Zanpakutō, Zangetsu nie ma wiele okazji do walki i jest naprawdę podekscytowany rzadkimi okazjami, kiedy może walczyć.

Zangetsu ogłosił, że Ichigo jest „królem” świata wewnętrznego, a on „koniem”. Zangetsu chce „odebrać koronę” Ichigo, aby mógł kontrolować swoje ciało i stać się dominującą osobowością, ponieważ nie chce pogodzić się z łagodnością Ichigo polegającą na próbie pokonania wrogów z rozsądkiem i logiką, co ostatecznie doprowadziłoby do śmierci ich obojga. Po swojej porażce oświadcza, że ​​jest gotów pozwolić Ichigo póki co zatrzymać koronę, ale gdy Ichigo „znowu spieprzy”, ponownie wykona swój ruch. Zangetsu dotrzymał tej obietnicy, gdy Ichigo został prawie zabity w walce z Ulquiorrą Cifer, po czym ponownie przejął kontrolę nad ciałem Ichigo.

Kiedy łączy się z mocami Quincy Ichigo, wydaje się, że znaczna część osobowości manifestacji działa, co sprawia, że ​​połączony duch jest znacznie spokojniejszy, chociaż jest on podatny na sporadyczne wybuchy podobne do Zangetsu. Ujawnił, że motywem przejęcia ciała Ichigo podczas jego walk była jego ochrona.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Zangetsu powiedział, że nie wie, kim jest, a także go to nie obchodzi.
  • W serialu nigdy nie jest wymieniany z imienia, zwykle nazywany jest „Pusty Ichigo” lub „Biały Ichigo”. Jednak po ujawnieniu się jego prawdziwej tożsamości Ichigo zaczyna nazywać go Zangetsu.
  • W mandze Zangetsu miał białe tęczówki, a w anime żółte. Ponadto, na początku miał czarne zęby, ale w późniejszych odcinkach zostały one zamienione na białe.
  • W 82. odcinku anime Zangetsu miał normalne oczy z brązowymi tęczówkami w oryginalnej japońskiej wersji. Zostało to poprawione w wydaniach Viz, ale w retrospekcji w 114 odcinku jego oczy nadal miały niewłaściwy kolor.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.