FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Zielony Goblin


Zielony Goblin – to główny antagonista w filmie Niesamowity Spider-Man 2 z 2014 roku.

Jego prawdziwe imię to Harry Osborn – syn Normana Osborna, wynalazcy i założyciela firmy Oscorp.

Grał go Dane DeHaan.

Biografia

Wczesne życie

Harry był traktowany obojętnie przez ojca, Normana. Zawsze jednak miał najlepszego przyjaciela, którym był Peter Parker. Harry był dla niego wsparciem, kiedy jego rodzice zginęli.

Niesamowity Spider-Man 2

W 2014 Harry wrócił do Nowego Jorku, tuż przed śmiercią swego ojca, oraz ponownie spotkał się z Peterem. Młody Osborn dowiedział się o postępującej w jego organizmie chorobie, na którą cierpiał zmarły Norman.

Był przekonany, że krew Spider-Mana mu pomoże, jako że osobnik ten ma nadludzkie zdolności. Spider-Man spotkał się z nim, lecz odmówił przekazania mu krwi, co sfrustrowało Harry'ego, który postanowił na własną rękę znaleźć lekarstwo. Przez przypadek w dokumentach natknął się na incydent z Electro. Odkrywszy to Donald Menken wrobił w to Harry'ego i zwolnił go, aby zająć jego pozycję. Wściekły młodzieniec spotkał się z Electro w Ravencroft i uwolnił go.

Razem z nim udał się do Oscorp, którym kierował Menken. Harry wziął go jako zakładnika, a ten zaprowadził go do tajemniczego miejsca, w którym znajdowało się "lekarstwo" dla Osborna. Zadziałało ono jednak brutalnie dla niego, ponieważ zdeformowało jego ciało, a on sam zmienił się w kreaturę przypominającą goblina. Z bólem Harry wsiadł na prototyp glideru oraz założył egzoszkielet znajdujący się na tym obszarze.

Po porażce Electro Zielony Goblin przybył do elektrowni, gdzie jednocześnie odkrył, że Peter to Spider-Man. Był wściekły, że jego przyjaciel nie pomógł mu w sytuacji z jego krwią i zaczęli walczyć w pobliskiej wieży zegarowej. Tam właśnie Green Goblin zabił Gwen, zrzucając ją z wieży. Spider-Man nie zdołał jej uratować, lecz wcześniej pokonał Goblina. Harry został zamknięty w Ravencroft.

Po jakimś czasie został odwiedzony w swojej celi przez tajemniczego mężczyznę, który informuje go, że "odnalazł pasujących kandydatów". Następnie widzimy tego człowieka w obszarze, w którym Harry zamienił się w Goblina. Widzi on cztery mechaniczne ramiona, dziwny symbiont oraz skrzydła.

Ciekawostki

  • W tej wersji postaci Harry sam stał się Goblinem, z kolei jego ojciec nawet nie ma interakcji ze Spider-Manem.
  • W filmie nikt nie nazywa go Zielony Goblin; po prostu jest tak nazwany w napisach końcowych.
  • Miał pojawić się sequelu lecz został anulowany.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.